Sponzorováno

7 výhod kávového (kofeinového) peelingu – udržujte svou pleť zdravou a krásnou 4.82/5 (17)

Kávový peeling má mnoho benefitů pro pokožku

Kávový peeling má mnoho benefitů pro pokožku

Každý má svou vlastní rutinu péče o pleť. Ať už se jen myjete a hydratujete, nebo si každý den dopřejete masáž obličeje či peeling, je někdy nepohodlné pomyslet na to, že přidáte něco nového do vašeho způsobu života.

Pro ty z nás, kteří jsou fanoušky peelingů, může být kávový peeling super věcí. Díky kombinaci kávy, cukru a olejů bude vaše pleť nejen lépe vypadat, ale také se budete lépe cítit. Podívejte se na tyto zajímavé výhody používání kávového peelingu, abyste se mohli rozhodnout, zda jste připraveni je přidat do své každodenní kosmetické rutiny.

Co je to kávový peeling?

Kávový peeling je kosmetický postup, který využívá mletou kávu jako exfoliant (), která se aplikuje na pokožku a masíruje se. Tento postup je oblíbený pro své exfoliační vlastnosti a možné benefity pro pokožku.

Káva obsahuje přírodní zrna, která mají hrubší strukturu a slouží k odstranění odumřelých kožních buněk a nečistot z povrchu pokožky. Při masáži kávovým peelingem se odumřelé buňky pěkně odstraňují a cirkulace krve se zlepšuje, což může vést k hladšímu a svěžímu vzhledu pokožky.

Káva také obsahuje kofein, který má vazokonstrikční vlastnosti. To znamená, že může dočasně zmenšovat cévy a napínat pokožku, čímž se může snížit viditelnost celulitidy a otoků. Kofein se proto také používá v některých kosmetických produktech a krémů proti celulitidě.

Kávový peeling lze provést v pohodě i doma, nebo si o můžete dopřát v kosmetickém salonu. Existuje mnoho receptů a komerčních produktů pro kávový peeling. Obecně se kávový peeling nanáší na vlhkou pokožku a masíruje se krouživými pohyby. Poté se opláchne teplou vodou. Doporučuje se provádět peeling jednou nebo dvakrát týdně. A moc se na něj netlačí, rozumně.

Kávový peeling může být příliš hrubý pro citlivou nebo podrážděnou pokožku. Pokud máte citlivou pokožku, měli byste zvážit jemnější formy exfoliace nebo to konzultovat s dermatologem nebo kosmetickým specialistou, abyste získali rady ohledně nejvhodnějších postupů pro váš konkrétní typ pokožky.

7 nejlepších výhod kávového peelingu pro vaši pokožku

1. Čistí pleť

Kávový peeling je skvělý na čištění pleti. Při použití peelingů vyrobených z kávové sedliny lze odumřelou pokožku, která se shromažďuje na vašem obličeji, jemně vydrhnout a dostat pryč z povrchu pleti. Působí jako jemný peeling vaší pleti a zanechá ji poté svěží a omlazenou. Na základě toho, s čím je váš peeling smíchán, obvykle s cukry a oleji, si můžete všimnout, že tento peeling dokáže odstranit více nežádoucí odumřelé kůže než vaše základní rutina mytí pleti. Jednoduše řečeno, kávový peeling je při odstraňování odumřelých buněk efektivnější, než samotné umývání obličeje.

2. Zklidňuje vaši pokožku

Kávové peelingy vyrobené z ingrediencí, které jsou zcela přírodní a bezpečné pro vaši pokožku, ji nejen vyčistí, ale zanechají ji i pěkně zklidněnou. Nejsou zde žádné chemikálie, které často zanechávají pokožku zarudlou a podrážděnou po dobrém peelingu. Káva, cukry a oleje vaši pokožku hydratují a vyživují a zanechávají ji vyživenou a zdravější. Při použití peelingu vyrobeného z přírodních produktů je mnohem méně pravděpodobné, že dojde k zarudnutí a skvrnám, na rozdíl při použití produktu, který je vyroben z drsnějších a nebezpečných chemikálií.

3. Má vlastnosti stahující kůži

Pokud chcete napnout pokožku a snížit projevy celulitidy, kofein je dobrá a správná cesta. Kofein, který se přirozeně nachází v kávovém peelingu, lze použít ke snížení výskytu otoků kolem očí (pozor na to, ať se příliš přiblížíte k očím). To minimalizuje výskyt zarudnutí a pomáhá snížit zánět, kterým může váš obličej trpět. Pokud jste v minulosti používali na obličej drsné chemikálie, kávový peeling vám také může pomoci zbavit se těchto toxinů.

4. Zlepšuje váš krevní oběh

Jemné drhnutí pokožky je skvělý způsob, jak stimulovat průtok krve. Chcete-li opravdu rozproudit krev v dané problémové oblasti těla, zkuste přidat trochu kofeinu, který se přirozeně vyskytuje v kávovém peelingu. Nejen, že se vám zlepší krevní oběh, ale po použití kávového peelingu se také budete cítit omlazeni. Tato stimulace vám pomůže cítit se lépe a je známo, že pocit přetrvává po celý den nebo večer poté, co jste použili kávový peeling.

5. Bojuje proti stárnutí

Každý chce bojovat s předčasným stárnutím, linkami, vráskami a dokonce i slunečními skvrnami. Antioxidanty, které jsou v kávovém peelingu, vám s tím mohou pomoci. Množství antioxidantů a kofeinu obsažené v kávovém peelingu je perfektním nástrojem pro použití v tomto boji. Zjistíte, že vaše pleť vypadá a je mladší. Kávový peeling může také těžit z toho, že pomáhá zpomalit stárnutí způsobené dlouhodobým pobytem na slunci. To je zvláště užitečné pro každého, kdo má sklony k prasklinám v pleti a zarudnutí.

6. Snižuje projevy celulitidy

Celulitida je něco, co asi nikdo z nás nechce mít. Káva je diuretikum, které pomáhá odvodňovat organismus. Díky této vlastnosti můžete při použití kávového peelingu zaznamenat redukci celulitidy. Rozmasírováním peelingu v oblastech, kde je náchylnost k výskytu celulitidy, jako jsou stehna a nohy, můžete pomoci zmenšit tukové buňky na kůži a snížit výskyt těchto nežádoucích usazenin.

Sponzorováno

7. Rozzáří vaši pleť

Každá žena a i někteří z mužů neustále hledají produkt, který by jejich pleť rozzářil. Naštěstí pro ty, kteří hledají dokonalý, a přesto přírodní produkt, může kávový peeling oživit záři pleti, ve kterou jste doufali. Jednoduše naneste kávový peeling a nechte působit zhruba 15 minut, než se smyjete. Všimnete si lepší celkové pleti a lesku pokožky, který si zamilujete.

Kde lze kávový peeling použít?

Většina z nás si při pomyšlení na peeling okamžitě vybaví své tváře. Kávové peelingy lze naštěstí použít na celé tělo. To zajišťuje, že všechny skvělé výhody kávového peelingu můžete pocítit všude po těle a po každém použití se budete cítit lépe a svěží. A věděli jste, že všechny výše uvedené výhody může zažít i vaše pokožka hlavy? Ano, kávový peeling může být použit i ve vlasech – čistí, exfoliuje a zvlhčuje pokožku hlavy.

Jak často lze kávový peeling používat?

Kávový peeling je zcela přirozený a naprosto bezpečný pro většinu lidí. Pokud jde o to, jak často byste jej měli používat, je to zcela na vás. Pokud jste člověk, který trpí suchou pokožkou, možná ji budete chtít vyživovat a zjemňovat kávovým peelingem 2 až 3krát týdně. Nezapomeňte dodržovat tuto rutinu po celý rok. V zimě, když se pokožka vysušuje, je kávový peeling skvělý pro dodání více vlhkosti do pleti. V letních měsících zjistíte, že je skvělým partnerem, pokud jde o odstranění potu a opalovacích krémů nebo opalovacích mlék po jejich použití.

Kávový peeling – recepty

Samotný kávový peeling je opravdu relativně snadný a jednoduchý k přípravě. Zde je několik receptů na domácí kávový peeling:

Kávový peeling s olivovým olejem:

  • 1/2 šálku mleté kávy
  • 1/4 šálku olivového oleje
  • 1/4 šálku hrubozrnného cukru (např. třtinový cukr)

Smíchejte všechny ingredience dohromady a vytvořte konzistenci pasty. Pokud je směs příliš suchá, přidejte trochu více olivového oleje. Masírujte směs jemně na vlhkou pokožku, zejména na postižené oblasti. Poté opláchněte teplou vodou.

Kávový peeling s kokosovým olejem

  • 1/2 šálku mleté kávy
  • 1/4 šálku kokosového oleje (tekutého)
  • 1/4 šálku jemného cukru (např. bílý cukr nebo cukr v prášku)

Smíchejte všechny ingredience dohromady, dokud nedosáhnete konzistence pasty. Pokud je směs příliš suchá, přidejte trochu dalšího kokosového oleje. Masírujte směs na vlhkou pokožku a poté opláchněte teplou vodou.

Jednoduchý kávový peeling

  • 1/2 šálku mleté kávy
  • 1/4 šálku jemného cukru
  • 2-3 lžíce olivového oleje

Smíchejte mletou kávu a cukr a postupně přidejte olivový olej, dokud nedosáhnete konzistence pasty. Aplikujte směs na vlhkou pokožku a jemně ji masírujte. Poté opláchněte teplou vodou.

Pamatujte, že při používání kávového peelingu může být váš sprchový prostor nečistý kvůli namletým kávovým zrnkům. Můžete použít ochranný plášť nebo provést peeling venku, abyste minimalizovali nepořádek.

Co se dá přidat do receptů kávového peelingu aby byl ještě lepší?

Kávový peeling můžete vylepšit přidáním dalších přírodních ingrediencí, které mají výhody pro pokožku. Zde je několik možností:

Kokosový olej: Přidejte kokosový olej místo olivového oleje pro jemnější a hydratovanou pokožku. Kokosový olej má přirozené hydratační a protizánětlivé vlastnosti.

Med: Přidání medu do směsi může přinést dodatečnou hydrataci a antibakteriální účinky. Med je známý svými léčivými vlastnostmi a může pomáhat zklidnit podrážděnou pokožku.

Éterické oleje: Můžete přidat několik kapek éterického oleje podle své preference. Například levandulový olej má relaxační účinky, tea tree olej má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, a pomerančový olej může osvěžit a zlepšit náladu. Stačí jen pár kapiček!

Epsomská sůl: Pokud chcete zlepšit účinek peelingového postupu, můžete přidat trochu Epsomské soli. Epsomská sůl obsahuje minerály, které mohou pomáhat detoxikovat pokožku a zlepšovat její texturu.

Skořice: Přidání špetky skořice do směsi může mít prospěch pro prokrvení pokožky a podporu kolagenu. Skořice také má antioxidační vlastnosti a příjemnou vůni.

Při přidávání dalších ingrediencí pamatujte na to, že množství a poměr jednotlivých složek mohou ovlivnit konzistenci a účinky kávového peelingu. Doporučuji tak experimentovat a přizpůsobit recept vašim preferencím a potřebám pokožky.

Závěr

Jak můžete vidět, kávový peeling má četné výhody, které můžete si můžete skvěle užít, když je přidáte do své běžné kosmetické rutiny. Ať už jste ve světě peelingů nováčci nebo neustále zkoušíte nové metody peelingu, být otevřený kávovému peelingu může být docela prospěšná věc. Budete se cítit osvěženi a zklidněni, zatímco vaše pokožka bude krásně zářit. Přidejte kávový peeling do svého života a ukažte světu to nejlepší ze sebe, co jen můžete.

Sponzorováno

Zkoušeli jste kávový peeling? Napište mi do komentářů pod článkem. Budu opravdu ráda.

A dále si přečtěte o peelingu

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva