Sponzorováno

Mezoterapie – hydratace tváře – jak se provádí? 4.82/5 (22)

Mezoterapie - hydratace tváře - jak se provádí?Mezoterapie je léčebná metoda, při které se podkožně aplikuje směs vitamínů (mezoterapie), případně i s kyselinou hyaluronovou (mezolift) a zvyšuje se tak hydratace, prokrvení a následně tonus pokožky. Mezoterapii řadíme mezi neinvazivní omlazovací metody. Tato převratná metoda spočívá v aplikaci speciálních roztoků mikroinjekce, rollerem, resp. nejnověji dermapenem – speciálním vibrujícím perem s jehličkami. Speciálním druhem mezoterapie je Mezolift. Při této metodě jde o podkožní aplikaci směsi vitaminů spolu s kyselinou hyaluronovou.

Aktivní látky se dostávají přímo do kůže. Pomocí speciálních roztoků dosahujeme hydrataci kůže, bojujeme proti volným radikálům v kůži, stimulujeme tvorbu elastinu a kolagenu.

Výsledkem mezoterapie je pevnější, elastičtější a zářivější pokožka, vypnutější vzhled kůže, který způsobuje mladší vzhled. Ošetření trvá cca. 60-90 min. v závislosti na použití anestetické emulze. Na absolvování celé kúry je potřeba 4-5 ošetření. Po ošetření se může objevit dočasné zarudnutí, příp. mírný otok pokožky s drobnými známkami po vpiších jehly. Po zákroku je důležité vyvarovat se pobytu na prudkém slunci, používat krém s OF a vyhýbat se po dobu 48 hod. pobytu v sauně.

Roztoky, které se při mezoterapii používají, obsahující směs vitamínů, koenzymů a aminokyselin injikuje do střední vrstvy kůže. Tyto látky zlepšují stav a funkci kůže, čímž lze dosáhnout vyhlazení středně hlubokých vrásek. Jde o mírně bolestivý výkon, ale při použití znecitlivující krému, je výkon minimálnme bolestivý.

TIP: Jak nejlépe hydratovat pleť?

V čem spočívá princip mezoterapie?

Speciální léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin, minerálů, koenzymů a nukleových kyselin. Vitamínové komplexy jsou nepostradatelné pro lidský organismus a hlavně pro epidermální vrstvu pokožky. Vitamín A je důležitý pro činnost keratinocytů, vitamin C pro činnost melanocytů, které se nacházejí v epidermální vrstvě pokožky.

Aminokyseliny jsou důležité pro obnovu struktury samotné kůže a minerály v tomto komplexu udržují vláhu po aplikaci biologického roztoku. Koenzymy jsou životně důležité antioxidační látky. V organismu vstupují do reakce se škodlivými molekulami a tím zlepšují stav a funkci kůže. Vstříknutím kombinace těchto látek je možné dosáhnout vyhlazení středně hlubokých vrásek .

Co očekáváme od mezoterapie

 • Omlazení vzhledu pokožky s hydratací a revitalizací
 • Odstranění drobných vrásek
 • Vyrovnávání barevných rozdílů pleti
 • Odstraňování jizviček po akné

Vlasová mezoterapie

Invazivní vlasová mezoterapie se používá k ošetření vlasů a vlasové pokožky.

Sponzorováno

Kdy vlasou mezoterapii podstoupit?

 • léčba ztráty vlasů u mužů a žen
 • androgenetická alopecie
 • difuzní ztráta vlasů

Kontraindikace:

 • těhotenství a kojení
 • alergické reakce na použité látky

Jaké jsou účinky vlasové mezoterapie?

 • zabraňuje vzniku enzymů, které způsobují ztrátu vlasů,
 • stimuluje proliferaci vlasových buněk, čímž umožňuje vznik nových vlasů
 • stimuluje cirkulaci krve, která poskytuje optimální výživu a okysličení.

Výhodou mezoterapie je její relativní cenová dostupnost a téměř úplná bezbolestnost. Efekt této léčebné metody je viditelný bezprostředně po první aplikaci, avšak aby se umocnil výsledek je třeba daný výkon zopakovat během 2-6 týdn;. Podle výsledku je potřeba opakování výkonu 3-6 krát.

Postup mezoterapie

Délka mezoterapie trvá podle rozsahu ošetřované plochy, v průměru 20-90 minut.
Před vlastní aplikací se ošetřované místo očistí a dezinfikuje. Pak se aplikuje velmi tenkými jehličkami léčebný roztok do předem určených míst. Jehliček se obvykle používá víc, protože dochází k jejich častému otupení a bolestivost zákroku by se tím zvyšovala. Znecitlivění ve většině případů není nutné. U extrémně citlivých pacientů je možné použít lokální anestetikum, při ohraničené plešatosti znecitlivující krém či sprej. Počet celkových ošetření se stanoví podle schématu a stavu postižení.

Po mezoterapii:
Bezprostředně po ošetření je možné zarudnutí, otok ustupující během 2 až 3 dnů, velmi vzácně se může projevit hematom, ohraničené zánětlivé ložisko, alergie. Tři až čtyři dny po aplikaci nedoporučujeme saunu, solárium, koupání, pobyt na přímém slunci, pobyt v mrazu.

Co si ještě přečíst o pleti

VIDEO: Jak probíhá mezoterapie?

Sponzorováno

Zdroje článku a relevantní studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

1 komentář u článku “Mezoterapie – hydratace tváře – jak se provádí?”

 1. […] Neinvazivní mezoterapie pomocí technologie elektroakustických vln aplikuje do kůže karnitin, kofein a kyselinu hyaluronovou, aby zlepšily stav podkoží a zmírnily pomerančové projevy. […]

 2. […] aplikují speciální roztoky, které sestávají z kyseliny hyaluronové a různých vitamínů. Mezoterapie používá se k vyhlazení středně hlubokých […]

 3. Isabela napsal:

  Zdravím, o mezoterapii si hledám různé informace (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezoterapie), protože na ni chce moje mamka. Stále přemýšlíme, zda převažují důvody pro nebo proti. Četla jsem si i popis na stránkách této chirurgie: http://www.yesvisage.sk/sluzby/mezoterapie. Když se například koukáme do té galerie před a po, jsou tam vidět opravdu změny. Co myslíte? :)

Zanechat komentář ke článku

Zpráva