Jak řešit celulitidu? Pomerančová kůže neboli celulitida trápí každou druhou ženu 4.89/5 (44)

Sponzorováno

 • Celulitida je stav, který postihuje většinu žen a je charakterizován nerovnoměrným vzhledem kůže, připomínajícím pomerančovou slupku.
 • Existuje několik možností, jak se dá řešit celulitida, ale není zaručeno, že tyto metody ji kompletně odstraní. V tomto článku najdete několik přístupů, které mohou pomoci zlepšit vzhled celulitidy.
 • Zdravý životní styl: Strava: Snažte se jíst vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a omezte příjem průmyslově zpracovaných potravin a potravin s vysokým obsahem cukru. Hydratace: Pijte dostatečné množství vody, abyste udržovali hydrataci a podpořili zdravou kůži. Fyzická aktivita: Pravidelné cvičení, včetně kardiovaskulárního cvičení a posilování, může pomoci zlepšit průtok krve, svalovou tonizaci a snížit vzhled celulitidy.
 • Masáže a lymfatická drenáž: Masáže: Profesionální masáže zaměřené na oblasti postižené celulitidou mohou pomoci zlepšit průtok krve, odstranit přebytečnou tekutinu a uvolnit napětí v tkáních. Lymfatická drenáž: Tato terapeutická metoda se zaměřuje na stimulaci lymfatického systému, který pomáhá odstraňovat odpadní látky a toxiny z těla. Lymfatická drenáž může pomoci redukovat otoky a zlepšit vzhled celulitidy.
 • Kosmetické přípravky: Krémy a gely: Existuje mnoho kosmetických přípravků, které tvrdí, že pomáhají snižovat viditelnost celulitidy. Tyto produkty často obsahují složky, jako jsou kofein, retinol, centella asiatica a další, které se tvrdí, že stimulují průtok krve, rozkládají tukové buňky a zlepšují vzhled pokožky.
 • Estetické procedury: Lékařské postupy: Pro pokročilejší případy celulitidy existují různé estetické procedury, jako je liposukce, radiofrekvence, laserové terapie. Je důležité konzultovat s odborníkem a zvážit rizika a přínosy těchto procedur.
 • Určitě myslete na to, že každý jedinec může na různé metody reagovat odlišně a výsledky mohou být individuální. Je proto vhodné konzultovat s lékařem nebo odborníkem před zahájením jakýchkoli nových terapií nebo procedur.

Jak bojovat s pomerančovou kůží? Poradíme vám.

Jak bojovat s pomerančovou kůží? Poradíme vám.

Celulitida neboli pomerančová kůže se objevuje velice často na problémových partiích u žen. Je strašákem pro každou ženu a s pokročilejším věkem se s ní stále hůře bojuje. Existuje způsob, jak nad celulitidou vyzrát? Jak vlastně vzniká? Je to daň za kila navíc nebo nemoc? Pojďme si na tyto otázky odpovědět.

Co je to celulitida?

Pod tímto názvem se ukrývá estetický problém kůže. Není to nemoc v pravém slova smyslu, protože nepředstavuje prakticky žádná zdravotní rizika. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že nevypadá vůbec pěkně. Celulitida trápí v mnohem vyšší míře ženy, statistiky uvádějí až 90 % žen. Zajímavostí je, že celulitidou mohou trpět také muži, i když v mnohem menší formě.

Říkáme ji pomerančová kůže proto, že kůže postižená celulitidou skutečně vypadá jako slupka pomeranče. Na svém povrchu se tvoří nevzhledné prohlubeniny. Celulitida se nejčastěji objevuje v době, kdy dochází ke změně tvorby a vylučování pohlavních hormonů.

Pohlavní hormony mají na svědomí změnu podkožního vaziva. Lze si je představit jako takzvané kapsičky, do kterých se shromažďují tukové buňky. Ty se následně plní toxickými látkami, které by při normální funkci měly odvádět lymfatické cévy. Výsledkem je hrbolatá a nehezká kůže s drobnými dolíčky. Navíc celulitida není pouze doménou žen s nadváhou, může se tvořit také u hubených žen. Nejčastěji se objevuje na zadečku a na stehnech.

Nejlepší je prevence pomerančové kůže

Nečekejte, až se celulitida objeví, neboť poté už může být pozdě. Zkuste zvolit preventivní opatření, které pomůže projevy celulitidy zmírnit nebo jim zcela zamezit.

1. Změňte životný styl a stravujte se dobře

V první řadě je vhodné zvolit jiný životní styl, který vám umožní udržet si svou váhu v normálních mezích.

Pro celulitidu jsou doslova živnou půdou váhové výkyvy. Proto se často objevuje u žen po porodu nebo u těch, které rychle hodně zhubly, či naopak přibraly. Snažte se jíst hodně ovoce a zeleniny, alespoň pět porcí denně.

2. Dbejte na přísun tekutin

V prevenci proti celulitidě je velice důležité dbát na pravidelný přísun tekutin. Samozřejmostí by měly být neslazené tekutiny, nejlépe čistá voda nebo bylinné čaje. Pijte 3 litry těchto tekutin denně.

3. Je zapotřebí i cvičit

Důležité je také cvičení, kterým si rozproudíte krevní i mízní oběh. Díky tomu se naše tělo zbavuje tuku a celkově zlepšuje tělesný tonus. Je také důležité dbát na to, abychom dlouho nikde nestáli nebo neseděli.

Pokud máte sedavé zaměstnání, alespoň jednou za hodinu se na 5 – 10 minut projděte a protáhněte.

Jaké jsou příčiny celulitidy?

Příčiny celulitidy nejsou zatím zcela objasněny. Samozřejmě se připisují na vrub životnímu stylu, který vedeme. Tím máme na mysli nepravidelné stravování, sedavé zaměstnání, alkohol, kouření, nadváhu a jiné.

Celulitida se často objevuje v průběhu těhotenství a jde ruku v ruce se stárnutím pokožky. Pokud se jí tedy celý život úspěšně vyhýbáte, je dost možné, že po menopauze se objeví. Někdy ji mohou mít na svědomí také genetické dispozice.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Zkuste masáž

Proti celulitidě výborně fungují různé speciální anticelulitidní masáže, které si můžete dopřát i vy sama doma. Je však třeba vědět, že celulitida je běh na dlouhou trať a může to trvat měsíce, než se jí alespoň částečně zbavíte.

Ve zdravotnických potřebách lze zakoupit speciální anticelulitidní masážní kartáč, kterým po několik minut (nejlépe ve sprše) budete masírovat svou pokožku. Proti celulitidě působí také otužování a speciální kompresivní punčochy. Jde o podpůrné prostředky, které vás celulitidy nezbaví, ale mohou vám usnadnit s ní bojovat.

Sponzorováno

Je celulitida nějak nebezpečná?

Celulitida není nebezpečná, jde spíš o kosmetickou záležitost. Ovšem pokud je spojena s obezitou, pak je třeba jí akutně řešit a to z důvodu vážného ohrožení vašeho zdraví. Celulitida sama o sobě zdraví neohrožuje, ale obezita ano.

Přidáme i několik rad proti celulitidě

Celulitida postihuje více než 85 procent žen. Je asi nejběžnější u stehen, ale to může být také na nohou, hýždích. Celulitida je tvořena volně plovoucími tukovými buňkami, které jsou uloženy těsně pod kůží. Jak jsme již naznačili – hormony, genetika a nezdravý životní styl jsou hlavními příčinami celulitidy.

Chcete-li zvládnout celulitidu, vyzkoušejte některé z těchto jednoduchých triků.

1. Suché kartáčování

Suché kartáčování je jedním z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit celulitidy ve stehnech. Ačkoli docela hodně lidí potvrzuje jeho účinnost, není podpořeno vědeckými důkazy. Proces suchého kartáčování zlepšuje krevní oběh a lymfodrenáž a odstraňuje toxiny z těla. Navíc se domníváme, že zlepšený průtok krve do pokožky způsobuje, že se zdá být jaksi plnější, čímž se sníží vzhled celulitidy.

 1. Před začátkem se ujistěte, že jsou pokožka i kartáč pěkně suché.
 2. Jemně pokožku kartáčujte od nohou k ramenou a zaměřte se spíše na oblasti s nejvíce celulitidou. Nezapomeňte kartáčovat pohyby soustředěnými směrem k srdci, aby se podpořil krevní oběh.
 3. Provádějte toto suché čištění asi pět minut.
 4. Pak omyjte mrtvé kožní buňky a nečistoty.
 5. Dělejte to takto jednou denně.
 6. Poznámka: Doporučujeme používat jen kartáč z přírodních vláken.

2. Kajenský pepř

Kajenský pepř je potravina spalující tuky. Má schopnost přirozeně zahřát tělo, zlepšit krevní oběh a zrychlit metabolismus. Navíc pomáhá zbavení se špatných kožních buněk a tělo je pak nahradí silnými, zdravými buňkami. Kromě toho pravidelná konzumace kajenského pepře může pomoci odstranit toxiny z těla a snížit vzhled celulitidy na stehnech.

 1. Smíchejte jednu nebo dvě čajové lžičky prášku z kajenského pepře, jednu čajovou lžičku strouhaného zázvoru a čerstvě vymačkané šťávy z jednoho citronu do sklenice teplé vody a dobře promíchejte.
 2. Pijte tento detoxikační nápoj jednou nebo dvakrát denně po dobu jednoho nebo dvou měsíců.

3. Exfoliace kávou

Namletá káva může být použita jako exfoliační látka, která odstraňuje mrtvé kožní buňky a regeneruje nové zdravé buňky.

 • Smíchejte společně jednu čtvrtinu šálku namleté kávy, tři lžíce cukru a dvě lžíce roztaveného kokosového oleje a vytvořte jakousi pastu. Vezměte trochu této pasty a masírujte postiženou pokožku několik minut pomocí docela pevného tlaku. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Dělejte tuto masáž dvakrát nebo třikrát týdně, dokud nezískáte požadované výsledky. Přebytek můžete uložit do skleněné nádoby pro budoucí použití.
 • Případně můžete připravit zábal s kávou a olivovým olejem. Do mikrovlnné trouby na dobu 20 sekund zahřejte půl šálku kávy a trochu extra panenského olivového oleje. Rozložte teplou směs na celulitidu a zakryjte ji plastovou fólií. Nechte hezky působit zapékat po dobu 30 minut a poté je opláchněte teplou vodou. Dělejte takto 2x týdně, dokud neuvidíte zlepšení.

4. Jalovcový olej

Jalovcový olej má detoxikační vlastnosti a může pomoci snížit retenci tekutin, čímž se účinně snižuje celulitida.

 1. Smíchejte 10 až 15 kapek oleje z jalovce v jedné čtvrtině šálku olivového oleje.
 2. Masírujte směsí postižené místo po dobu 10 minut.
 3. Dělejte to takto dvakrát denně. Po měsíci si všimnete, že pokožka je měkčí a pevnější.

5. Jablečný ocet

Jablečný ocet může pomoci odstranit celulitidu v důsledku obsahu minerálů, draslíku, hořčíku a vápníku. Všechny tyto prvky hrají klíčovou roli při vyplavování toxinů a zadržování vody kolem stehen a vašeho břicha.

Navíc jablečný jablečný ocet také pomáhá zhubnout a méně tuku znamená méně kapslí celulitidy.

 • Smíchejte jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody. Pokud chcete, přidejte trochu medu. Dejte roztok na postižené oblasti. Nechte ho působit po dobu 30 minut a poté opláchněte teplou vodou. Dělejte tuto léčbu dvakrát denně, dokud nezískáte požadované výsledky.
 • Alternativně míchat jablečný jablečný ocet a vodu ve stejných částech a protřete ji na postižené místo. Pak zabalte oblast plastovou fólií a položte na ni na hodinu teplou utěrku. Nakonec odstraňte obal a opláchněte oblast vlažnou vodou. Dělejte to jednou denně, dokud se úplně zbavíte celulitidy.
 • Můžete také zamíchat dvě lžíce jablečného octa a jednu čajovou lžičku medu do vody a pravidelně tuto směs pít dvakrát denně.

A co proti celulitidě děláte vy? Napište nám do komentářů.

A co si o celulitidě ještě přečíst?

VIDEO: CELULITIDA! Co na ni platí a čemu se vyhnout?!

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva