Sponzorováno

Aloe vera na strie – proč a jak použít? 5 tipů 4.82/5 (11)

Zkuste na strie Aloe Vera

Zkuste na strie Aloe Vera

Strie jsou velmi častým problémem a má je téměř každá žena. Opravdu, nemáte je jen vy. Ale i vaše sousedka, i když se tváří, že je nemá. Má je. A á je i kdejaká holka kolem 15 let. Opravdu je mají i mladé slečny.

Obvykle se strie objevují v pase, na stehnech, hýždích, horní části paží a prsou, přičemž nejsou moc příjemnou věcí, některé ženy se cítí nepříjemně v oblečení, které odhaluje jejich strie.

Pokud hledáte způsoby, jak zesvětlit a zbavit se těchto strií, zkuste léčivé vlastnosti rostlinky aloe vera. Obsahuje enzymy, živiny a vitamíny, zlepšuje pružnost pokožky a rychleji hojí strie. Pokud máte rostlinu aloe vera nebo gel z aloe vera zakoupený v obchodě, zde je návod, jak jej můžete použít, abyste se zbavili strií.

Máme 3 tipy, jak na strie s Aloe Vera.

1. Gel z Aloe Vera

Asi nejjednodušší a nejúčinnější způsob použití aloe vera na strie je nanesení gelu na postižené místo. Jednoduše smíchejte pár lžic aloe gelu s olejem ze dvou kapslí vitamínu E a dobře promíchejte.

Pomocí tohoto gelu masírujte oblast několik minut a poté nechte působit asi hodinu. Pak smyjte nebo nechte i déle, pokud nemusíte jít ven. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte dvakrát denně.

2. Peeling s Aloe

Peeling nejen odstraňuje odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky, ale také podporuje krevní oběh a obecně zlepšuje zásobení oblasti kyslíkem.

Pro přípravu tohoto aloe peelingu smíchejte stejné množství aloe vera gelu s mletou kávou a několik minut masírujte strie. Před umytím nebo očištěním vlhkým hadříkem nechte působit asi 20 minut. Zkuste dělat každý druhý den, abyste viděli rychlejší výsledky.

3. Maska s Aloe

Smíchání dalších pleťových výživných a hojivých složek s aloe vera zvyšuje její účinnost a pomáhá rychleji redukovat strie.

Do mísy přidejte dvě lžíce gelu z aloe vera, jednu lžičku mandlového oleje a lžíci medu. Smíchejte ingredience dohromady, abyste vytvořili pastu a nanášejte rovnoměrně na celé strie. Před opláchnutím vodou nechte působit 30 minut. Opakujte to alespoň dvakrát týdně, abyste viděli, že vaše strie zmizí za 2-3 týdny.

4. Aloe Vera a panenský kokosový olej

Panenský kokosový olej má hydratační účinky na pokožku. Zlepšuje také kožní bariéru a stimuluje fibroblasty (buňky, které produkují kolagen a elastin) (zdroj zde).

Budete potřebovat

 • Lžíce panenského kokosového oleje
 • Lžíce čerstvého gelu z aloe vera

Co pak?

Sponzorováno

 1. Smíchejte kokosový olej a gel z aloe vera.
 2. Vmasírujte ho na strie.
 3. Nechte přes noc působit.
 4. Aplikujte jednou nebo dvakrát denně.

5. Aloe Vera a citronová šťáva

Neoficiální důkazy naznačují, že citron může do určité míry pomoci vyblednout strie. Pokud však máte citlivou pokožku, vyhněte se citrónové (nebo limetkové) šťávě, protože může způsobit podráždění. Také může způsobit, že kůže bude fotosenzitivní. Před odchodem ven se proto ujistěte, že se natřete opalovacím krémem.

Budete potřebovat

 • 1/2 lžičky citronové šťávy + vodu
 • Lžíce čerstvé šťávy z aloe vera

A co dál?

 1. Citronovou šťávu zřeďte půl lžičkou vody.
 2. Smíchejte gel z aloe vera a citronovou šťávu.
 3. Naneste směs na strie. Nechte zaschnout.
 4. Po 15 minutách ji omyjte.
 5. Naneste hydratační krém.
 6. Udělejte to jednou denně.
Nebo zkuste vnitřek rozříznutého listu Aloe Vera takto dát přímo na strie a masírujte listem místo.

Nebo zkuste vnitřek rozříznutého listu Aloe Vera takto dát přímo na strie a masírujte listem místo.

Proč zkusit aloe vera na strie?

Čistá aloe vera je nejen dobrým hojivým prostředkem, ale také dokáže vyhladit pokožku. Aloe vera gel obsahuje glukomannan a sloučeninu giberelinu, které zvyšují syntézu kolagenu a vyblednou strie.

Jak používat: Vyjměte gel z listu aloe vera a přidejte olej z kapslí vitaminu A a E. Dobře promíchejte a naneste na strie.

Sponzorováno

A co používáte na strie vy? Budu ráda, pokud se o vaše recepty podělíte v komentářích.

A dále si o Aloe přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva