Sponzorováno

Skořicové mléko – jaké má účinky + recept 4.86/5 (69)

  • Skořicové mléko, které se připravuje přidáním skořice do horkého mléka, může mít hned několik přínosů pro zdraví. V tomto článku je několik účinků, které se spojují se skořicovým mlékem.
  • Antioxidační účinky: Skořice je bohatá na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti poškození způsobenému volnými radikály v těle. Antioxidanty chrání buňky před oxidativním stresem a mohou mít příznivé účinky na zdraví srdce, krevního cukru a celkovou imunitu.
  • Protizánětlivé vlastnosti: Skořice obsahuje látky s protizánětlivými vlastnostmi, které mohou pomoci snižovat záněty v těle. To může být užitečné při zánětlivých onemocněních, jako je například artritida.
  • Podpora trávení: Skořice může podporovat trávení a metabolismus. Pomáhá snižovat nadýmání, plynatost a podporuje správnou funkci trávicího systému.
  • Stabilizace hladiny cukru v krvi: Skořice může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi tím, že zlepšuje citlivost na inzulin a snižuje rychlost, kterou se cukr vstřebává do krve. To může být prospěšné pro lidi s diabetem nebo pro udržení stabilní hladiny energie během dne.

Dejte si skořicové mléko, je zdravé.

Dejte si skořicové mléko, je zdravé.

Skořice má protiplísňové, antibakteriální a dokonce i antivirové vlastnosti. Kombinace skořice a mléka může sloužit jako lék na mnoho nemocí a zdravotních problémů. Dokonce vám může pomoci uvolnit, budete tak lépe spát.

Skořicové mléko má nejen mnoho zdravotních a i kosmetických přínosů a účinků, ale také skvěle chutná! Pojďme se spolu podívat na to, jaké zdravotní účinky tato úžasná a chutná dobrota má.

1. Výkonný antioxidant

Je známo, že skořice je velmi silný antioxidant a ve srovnání se šesti dalšími antioxidačními kořeními (anýz, zázvor, lékořice, máta, muškátový oříšek a vanilka), skořice brání oxidaci účinněji než všechny ostatní koření (kromě máty, ta je tak na stejno).

2. Perfektně vás zahřeje během zimy

Skořicové mléko je skvělým oteplovacím tonikem. Pití skořicového mléka pomáhá oteplovat vaše tělo a zrychlovat oběh v těle.

3. Pro zdraví kostí

Skořicové mléko je skvělé při zvyšování hustoty kostí, čímž zabraňuje vzniku artritidy.

4. Na trávicí problémy

Mléko se skořicí může pomoci zmírnit trávicí problémy, jako jsou různé poruchy trávení a křeče. Je to velmi účinný prostředek proti průjmům u dětí.

5. Při chřipce a nachlazení

Skořicové mléko může pomoci předcházet a léčit nachlazení a chřipku. Je také skvělé na chronicky chladné ruce a nohy. Ano, krásně vás zahřeje.

6. Výborné při diabetes

Skořicové mléko pomáhá tělu reagovat na inzulín efektivněji, což podporuje zdravou hladinu cukru v krvi. Perfektní při cukrovce. Skořice obsahuje sloučeniny, které udržují hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Skořicové mléko je tak skvělým prostředkem pro ty, kteří trpí diabetem typu 2.

Sponzorováno

7. Pomáhá při hubnutí

Skořice může zpomalit proces přesunu jídla do žaludku. To je moc dobrá věc pro ty, kteří chtějí zhubnout, protože tato aktivita vám pomůže cítit se nasycení po delší časové období. Skvělá věc, co se týče použití skořice při hubnutí.

8. Pro zářivou pokožku

Aplikujte na obličej trochu skořicového mléko (bez vanilkového extraktu), než půjdete večer do postele a ráno si ho umyjte. Všimnete si, jak se vaše pokožka krásně rozzáří.

9. Zkuste ho při nespavosti

Podle studií trpí více než 30% populace nespavostí. Nespavost nebo nedostatek spánku výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života. Pokud trpíte nespavostí, udělejte si zvyk vypít sklenici teplého skořicového mléka před spaním. Vlastnosti skořice a mléka spolu pomáhají dosáhnout lepšího spánku a ráno se probouzíte krásně svěží.

10. Perfektní na vlasy

Anti-bakteriální vlastnosti skořicového mléka z něj činí skvělý přírodní prostředek pro dosažení nádherných vlasů a bezchybné pokožky. Skořicové mléko je také skvělým vlasovým kondicionérem. Ale musíte ho použít před šamponováním. Naneste skořicové mléko na vlasy a nechte ho působit po dobu 2-3 hodin. Pak umyjte vlasy šamponem jako obvykle. Vaše vlasy budou lesklé a zdravé. Používejte 2x týdně delší dobu.

Jednoduchý recept na skořicové mléko

Co budete potřebovat na výborné skořicové mléko?

  • 1 šálek teplého mléka
  • 1/2 lžičky mleté skořice (dle chuti)
  • Trochu kvalitního medu a vanilky (volitelně, dle chuti)

A jak postupovat při přípravě? Vše jednoduše smíchejte a dobrou chuť. Pokud máte celou skořici, tak zahřejte mléko na pánvi spolu s malou tyčinkou skořice. Odstraňte z tepla a přidejte několik kapek medu a 5-6 kapek vanilkového extraktu. Smíchejte směs a skořicové mléko je připraveno sloužit.

TIP: Chcete-li na vlasy a kůži používat skořicové mléko, připravte ho bez medu a vanilky.

PAMATUJTE: Je však důležité mít na paměti, že skořicové mléko by nemělo být používáno jako náhrada za léčbu nebo prevenci zdravotních problémů. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy, je vhodné konzultovat s lékařem nebo odborníkem na výživu před zavedením jakýchkoli nových potravin nebo nápojů do vaší stravy.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste skořicové mléko? Jak vám chutnalo?

A co si dále o skořici přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva