Skořicové mléko – jaké má účinky + recept 4.86/5 (69)

Sponzorováno

Dejte si skořicové mléko, je zdravé.

Dejte si skořicové mléko, je zdravé.

Skořice má protiplísňové, antibakteriální a dokonce i antivirové vlastnosti. Kombinace skořice a mléka může sloužit jako lék na mnoho nemocí a zdravotních problémů. Dokonce vám může pomoci uvolnit, budete tak lépe spát.

Skořicové mléko má nejen mnoho zdravotních a i kosmetických přínosů a účinků, ale také skvěle chutná! Pojďme se spolu podívat na to, jaké zdravotní účinky tato úžasná a chutná dobrota má.

1. Výkonný antioxidant

Je známo, že skořice je velmi silný antioxidant a ve srovnání se šesti dalšími antioxidačními kořeními (anýz, zázvor, lékořice, máta, muškátový oříšek a vanilka), skořice brání oxidaci účinněji než všechny ostatní koření (kromě máty, ta je tak na stejno).

2. Perfektně vás zahřeje během zimy

Skořicové mléko je skvělým oteplovacím tonikem. Pití skořicového mléka pomáhá oteplovat vaše tělo a zrychlovat oběh v těle.

3. Pro zdraví kostí

Skořicové mléko je skvělé při zvyšování hustoty kostí, čímž zabraňuje vzniku artritidy.

4. Na trávicí problémy

Mléko se skořicí může pomoci zmírnit trávicí problémy, jako jsou různé poruchy trávení a křeče. Je to velmi účinný prostředek proti průjmům u dětí.

5. Při chřipce a nachlazení

Skořicové mléko může pomoci předcházet a léčit nachlazení a chřipku. Je také skvělé na chronicky chladné ruce a nohy. Ano, krásně vás zahřeje.

6. Výborné při diabetes

Skořicové mléko pomáhá tělu reagovat na inzulín efektivněji, což podporuje zdravou hladinu cukru v krvi. Perfektní při cukrovce. Skořice obsahuje sloučeniny, které udržují hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Skořicové mléko je tak skvělým prostředkem pro ty, kteří trpí diabetem typu 2.

7. Pomáhá při hubnutí

Skořice může zpomalit proces přesunu jídla do žaludku. To je moc dobrá věc pro ty, kteří chtějí zhubnout, protože tato aktivita vám pomůže cítit se nasycení po delší časové období. Skvělá věc, co se týče použití skořice při hubnutí.

Sponzorováno

8. Pro zářivou pokožku

Aplikujte na obličej trochu skořicového mléko (bez vanilkového extraktu), než půjdete večer do postele a ráno si ho umyjte. Všimnete si, jak se vaše pokožka krásně rozzáří.

9. Zkuste ho při nespavosti

Podle studií trpí více než 30% populace nespavostí. Nespavost nebo nedostatek spánku výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života. Pokud trpíte nespavostí, udělejte si zvyk vypít sklenici teplého skořicového mléka před spaním. Vlastnosti skořice a mléka spolu pomáhají dosáhnout lepšího spánku a ráno se probouzíte krásně svěží.

10. Perfektní na vlasy

Anti-bakteriální vlastnosti skořicového mléka z něj činí skvělý přírodní prostředek pro dosažení nádherných vlasů a bezchybné pokožky. Skořicové mléko je také skvělým vlasovým kondicionérem. Ale musíte ho použít před šamponováním. Naneste skořicové mléko na vlasy a nechte ho působit po dobu 2-3 hodin. Pak umyjte vlasy šamponem jako obvykle. Vaše vlasy budou lesklé a zdravé. Používejte 2x týdně delší dobu.

Jednoduchý recept na skořicové mléko

Co budete potřebovat na výborné skořicové mléko?

 • 1 šálek teplého mléka
 • 1/2 lžičky mleté skořice (dle chuti)
 • Trochu kvalitního medu a vanilky (volitelně, dle chuti)

A jak postupovat při přípravě? Vše jednoduše smíchejte a dobrou chuť. Pokud máte celou skořici, tak zahřejte mléko na pánvi spolu s malou tyčinkou skořice. Odstraňte z tepla a přidejte několik kapek medu a 5-6 kapek vanilkového extraktu. Smíchejte směs a skořicové mléko je připraveno sloužit.

Sponzorováno

TIP: Chcete-li na vlasy a kůži používat skořicové mléko, připravte ho bez medu a vanilky.

A co si dále o skořici přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva