Sponzorováno

Skořicový olej – má neuvěřitelné zdravotní výhody 4.77/5 (13)

skořicový olejSkořice je neuvěřitelně populární koření. Mnozí si však neuvědomují, že ve formě oleje má neuvěřitelné zdravotní výhody.

Skořici tradičně používaly už mnohé starověké kultury. Používá se při řadě onemocnění, při gastrointestinálních problémech, infekci močových cest, zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky a má pozoruhodné protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Některé studie prokázaly, že skořice pomáhá lidem s cukrovkou lépe metabolizovat cukr.

Recept na domácí skořicový olej

Vezměte si celé skořicové tyčinky a nacpěte je do skleněné nádoby. Vyplňte všechny prázdné prostory. Nalijte olivový olej do skleněné nádoby, aby byly všechny tyčinky skořice zcela pokryté olejem. Umístěte nádobu na teplé místo, například na okno. Nechte ji tak na asi tři týdny. Každý den nádobou zatřeste. Po třech týdnech bude olej ze skořicových tyčinek zcela uvolněný a tyčinky můžete z nádoby vytáhnout.

Uchovávejte skořicový olej ve skleněné nádobě a uložte jej na chladné a suché místo.

7 TOP zdravotních výhod skořicového oleje

Super na ledviny

Skořicový olej má ochranný účinek na ledviny. Dokáže chránit ledviny před poškozením toxiny v životním prostředí a snižuje zátěž na ledviny.

Cukrovka

Přidejte 1 kapku skořicového oleje na jídlo po jeho dovaření, nebo ji přimíchejte do salátu. Pouze jedna kapka tohoto oleje pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi a má stimulační účinek na slinivku. Olej ze skořicové kůry totiž obsahuje cinnamaldehyd, který vykonává tuto činnost.

Infekce močových cest

Na tyto infekce mohou pomoci teplé sedací koupele s esenciálními oleji. Použijte oleje ze skořice, eukalyptu a tea tree. Přidejte 10 až 15 kapek do koupele. Koupel poskytuje po několika aplikacích rychlou úlevu.

Na deprese

Aroma skořicového oleje je otepluje a povznáší smysly. Zklidňuje mysl a pomáhá člověku překonat negativní pocity. Vdechujte vůni přímo z lahvičky asi 1 minutu.

Srdeční onemocnění

Těm, kteří trpí srdečními onemocněními, nemocemi koronárních tepen, nebo mají vysoký krevní tlak, může také pomoci skořicový olej. Podle některých studií má velké množství vápníku a vlákniny. Ty pomohou vašemu tělu chránit se před těmito onemocněními.

Sponzorováno

Antioxidant

Podle studie publikované v Journal of Cosmetic Science, se skořice ukázala jako nejúčinnější antioxidant z 25 testovaných esenciálních olejů. Kombinace oleje z hřebíčku a skořicového oleje chrání lipidy v kůži před oxidačním poškozením z ultrafialového záření.

Artritida

Skořicový esenciální olej spolu s jinými anti-revmatickými esenciálními oleji se používá jako masážní olej pro úlevu od artritidy. Přidejte 4 – 5 kapek skořicové silice do základního oleje, jako je hořčičný olej. Jemně olej zahřejte a bolestivé místo masírujte. Pravidelná masáž jednou denně poskytuje rychlou úlevu od artritidy.

Pár tipů od čtenářů na skořicový olej a jeho využití

„Připravil jsem si francouzský toust dnes ráno na snídani a přitom jsem dal několik kapek do vajíček. Výborné.“ – Martin z Ostravy.

„Vynikající osvěžovač vzduchu vhodný i na WC. Dejte několik kapek do kartonové roličky toaletního papíru, před tím než ho umístníte na WC.“ – Michaela, Pardubice.

„Používám ho do ranní ovesní kaše! Mám to tak ráda, stačí jedna kapka.“ – Dana R., Opava.

„Dávám kapku skořicového oleje na zubní kartáček a potom přidám zubní pastu. Perfektní.“ – Martina Stránská

„Smíchám skořici, oregano a čajovník a kloktám to na bolesti v krku. Funguje okamžitě. Je mnohem lepší než, kterýkoliv jiný komerční sprej a navíc i napomáhá léčivému procesu. (Buďte opatrní všechny tyto oleje jsou pálivé).“ František K., Vyškov.

A co vy? Zkusili jste už skořicový olej? Napište nám do komentářů.

Co více si o skořici přečíst?

VIDEO: Skořicový olej pro klouby a páteř

VIDEO: Jak udělat skořicový olej (anglicky)

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Skořicový olej – má neuvěřitelné zdravotní výhody”

  1. Zdeňka napsal:

   Dobrý den. Syn má silný tinitus /různé zvuky v uších/.. Osobně si myslí, že je to vedlejší účinek 3 vakcín proti koronaviru Byl na mnoho procedurách, ale zatím nic nepomohlo. Slyšela jsem, že by mohlo pomoc kápnutí skořicového oleje do ucha. Ale nevím koncentraci nebo ředění oleje. Máte takovou informaci? Děkuji za odpověď.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva