Sponzorováno

Latte z kurkumy neboli zlaté mléko z kurkumy – recept + účinky 4.75/5 (20)

Takto může vypadat vaše kurkumové latte

Takto může vypadat vaše kurkumové latte

Kurkuma je teď aktuálně v kurzu, a to z dobrého důvodu.

Kurkuma získává své léčivé velmoci ze sloučeniny kurkumin, která má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, jež mohou být prospěšné pro trávení, detoxikaci a úlevu od bolesti. Třeba podle studie z roku 2014 může kurkumin pomoci v boji proti depresi.

U kurkuminu bylo také prokázáno, že působí jako účinný protizánětlivý prostředek. Může mít potenciál snížit riziko srdečních chorob u člověka, zabránit vzniku rakoviny, léčit Alzheimerovu chorobu a pomoci zmírnit příznaky artritidy.

Kurkuma a její výhody pro zdraví: bojuje se zánětem, zvyšuje aktivitu antioxidačních enzymů v těle, může pomoci při léčbě deprese.

A přidání špetky černého pepře do vašich receptů s kurkumou vám pomůže získat z receptu ještě více zdravotních benefitů. Pepř a jeho bioaktivní sloučenina piperin zvyšují absorpci kurkuminu v těle až o 2 000 procent.

Recept na latte z kurkumy (neboli zlaté mléko)

Vyzkoušejte: Jeden z nejjednodušších způsobů, jak využít výhody kurkuminu? Připravte si lahodný kurkumové latte, neboli „zlaté mléko“. Kurkumin je rozpustný v tucích, takže je chytré pít toto latte s tučným jídlem nebo si jej připravit z plnotučného nebo kokosového mléka.

Recept na kurkumové Latte

Počet porcí: 2

Ingredience, které budete potřebovat na kurkumové latte:

  • 2 šálky mléka dle vašeho výběru (celé, kokosové, mandlové atd.)
  • 1 a 1/2 čajové lžičky mleté ​​kurkumy
  • 1/2 lžičky skořice
  • 1 kus (3 cm) čerstvého, oloupaného zázvoru
  • 1 lžíce medu nebo javorového sirupu
  • špetka černého pepře

A jak kurkumové latte připravit?

Sponzorováno

  1. Zahřejte všechny přísady v malém hrnci, dokud nedojde k mírnému varu.
  2. Dobře šlehejte, aby se koření rozpustilo a rozdělte na dva hrnky.

Dávkování: Konzumujte 1/2 až 1 a 1/2 čajové lžičky kurkumy denně a výhody můžete začít cítit asi po čtyřech až osmi týdnech.

Pamatujte: Většina studií používá kurkuminový extrakt, který obsahuje 95 procent kurkuminoidů, a nikoli kurkumové koření, které obsahuje pouze 3 procenta kurkuminoidů. 2 až 5 gramů koření však stále vykazuje mírné výhody.

Příprava kurkumového latte

Příprava kurkumového latte

Vedlejší účinky kurkumy?

Zdá se, že kurkuma nezpůsobuje žádné významné vedlejší účinky, ale někteří lidé mohou po dlouhodobém užívání vysokých dávek pociťovat bolesti hlavy, nevolnost, zažívací potíže nebo průjem.

Levnější kurkuma může obsahovat plniva, jako je pšeničný škrob, proto buďte opatrní, pokud máte alergii na lepek. Ti, kteří mají onemocnění žlučníku nebo žlučové kameny, by se měli kurkumě vyhnout, protože může stimulovat žlučník.

Před přidáním čehokoli nového do každodenní rutiny se vždy poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, co je pro vás a vaše individuální zdraví nejlepší. Zatímco kurkuma latte je obecně bezpečná ke konzumaci, přílišné pití za den by mohlo být škodlivé.

Sponzorováno

Měli jste někdy kurkumové latte? Jak vám chutnalo a jaké jste pociťovali účinky? Díky za komentáře.

A dále si o kurkumě přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva