Sponzorováno

Skořicová voda nebo čaj – jaké má účinky. Pomáhá hubnutí? 4.73/5 (63)

Na co je dobrý skořicový čaj nebo skořicová voda?

Na co je dobrý skořicový čaj nebo skořicová voda?

Některé výzkumy ukázaly, že skořice snižuje hladinu krevního cukru v krvi. Lidé díky této skutečnosti často spekulují, že to znamená, že skořice by vám mohla pomoci cítit se sytě a obecně by nám mohla pomáhat s hubnutím. Dokonce vznikly i jakési drinky se skořicí na hubnutí. Je to tak? Může nám skořicová voda nebo skořicový čaj skutečně pomoci s hubnutím?

Díky skořici se budete cítit plnější? Spíše ne.

Jakékoli spojení mezi skořicí a ovlivnění chutě na jídlo nebo ovlivnění pocitu sytosti není moc pravděpodobné. „Není žádný důkaz, že má skořice vliv na náš pocit sytosti,“ sdělil vedoucí týmu, který výzkum se skořicí prováděl. Jinými slovy, pokud budete jíst skořici, není pravděpodobné, že potlačí vaši chuť k jídlu nebo vám pomůže jíst méně.

Na co je dobrá skořicová voda nebo čaj?

Mrkněte na pár benefitů tohoto úžasného nápoje:

1. Super pro diabetiky

Lidé s diabetem typu II (stav, který se vyskytuje, když organismus nereaguje normálně zvýšením inzulínu a způsobuje to tak vysokou hladinu cukru v krvi), těží asi nejvíce ze skořicových nápojů. Jeden šálek tohoto čaje může pomoci krásně stabilizovat hladinu cukru v krvi. Vitamín B1 stimuluje inzulinové receptory a inhibuje enzym, který je aktivuje. To zvyšuje schopnost těla zpracovávat glukózu. V tomto případě je nejlepší pít skořicový čaj na lačno a po jídle.

2. Podporuje hubnutí

Ty stejné vlastnosti, které dělají skořicový čaj dobrou volbou pro diabetiky, jsou také užitečné pro hubnutí. Protože skořicový čaj snižuje hladinu cukru v krvi, je v celém vašem systému méně inzulínu, což způsobuje, že tělo ukládá méně tuku a ztrácí tak váhu. Jednou z výhod používání tohoto čaje pro hubnutí je, že si všimnete pozitivních výsledků velmi rychle. A stačí vypít 2 šálky denně: jeden ráno a jeden odpoledne.

3. Dobrý pro váš žaludek

Skořicový čaj je také dobrý pro váš zažívací systém. Snižuje plyny v žaludku, pomáhá předcházet tvorbě vředů a zastavuje zvracení a nevolnost. Obecně řečeno, vaše jídlo se stane snadněji stravitelné díky skořicovým stimulujícím účinkům na produkci slin a žaludečních kyselin.

Podobně skořice přirozeně kontroluje průjem a reguluje váš střevní rytmus. Z tohoto důvodu je doporučena pro každého, kdo trpí syndromem dráždivého střeva.

4. Snižuje hladinu cholesterolu

Bylo zjištěno, že skořicový čaj může snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Tím se zabrání tvorbě ateromů a trombů, které zpomalují tok krve.

TIP: A znáte skořicové mléko?

5. Bojuje s rýmou a chřipkou

Když přijde chřipková sezóna, skořicový čaj může být jedním z vašich nejlepších spojenců. Čínská medicína už velmi dlouho používá tento čaj k léčení onemocnění. Skořice je také přírodní antibiotikum, snižuje zánět, snižuje horečku, snižuje kašel a chutná skvěle! Dále poskytuje úlevu od bolesti hlavy a migrén.

Sponzorováno

Kdy skořicový čaj raději ne?

Nezapomeňte, že i když skořicový čaj má mnoho skvělých přínosů, neměli byste ho pít příliš moc. Kumariny jsou toxické látky, které se nachází ve skořici. Ve vysokých dávkách může způsobit poškození jater a ledvin, takže je nekonzumujte skořici extrémně moc.

Těhotenství a kojení

Během těhotenství je důležité vyhnout se spotřebě skořice. Stimuluje tok krve a může způsobit kontrakci dělohy. To může být škodlivé pro plod.

Vyhněte se skořici, pokud máte vředy

Když máte žaludeční vředy nebo problémy se střevy, konzumace skořice je jen podráždí. V tomto případě je nejlepší se skořicovému čaji zcela vyhnout.

Pozor na srdce

Skořice má schopnost mírně zvýšit srdeční frekvenci. Z tohoto důvodu by lidé s vážnými srdečními chorobami neměli pít skořicový čaj. Jinak jim může zvýšit srdeční frekvenci a ohrozit jejich zdraví.

Nekombinujte ji s antibiotiky

Skořice je přirozené antibiotikum, takže není vhodné ji smíchat s jakoukoli člověkem vyrobenou látkou. Její vlastnosti mohou narušit způsob, jakým fungují ostatní léky a může tak způsobit nepředvídatelné vedlejší účinky. Takže se skořici vyvarujte kdykoli budete užívat nějaká pravidelná antibiotika na předpis.

Vyplatí se vyměnit sladké nápoje za skořicovou vodu

Ale pozor. Pokud už vás nudí pít jen čistou vodou, skořicová voda je zdravou alternativou, která může pomoci při hubnutí. Pokud jste zvyklí na sladké nápoje, vyměňte 1-2 sladké nápoje za den za skořicovou vodu. To může snížit váš příjem až o 100 až 150 kalorií. To ve finále dodává až 4 000 kalorií za měsíc a 48 000 kalorií za rok – nebo chcete-li zhruba 6 kilo tělesného tuku. To se už vyplatí ne?

Jeden z nejlepších způsobů konzumace skořice je v čaji nebo ve vodě. Tímto způsobem zachováte všechny aktivní složky koření bez jakýchkoli interferencí jiných potravin.

Jak si vyrobit skořicovou vodu?

K výrobě skořicové vody toho opravdu moc nepotřebujete. Hoďte jen jednu tyčinku skořice do karafy vody a nechte chladit přes noc v chladničce.

Jak si připravit skořicový čaj?

Zkuste si udělat výborný skořicový čaj:

Skořicový čaj pro podporu hubnutí

Je snadné si připravit tento skořicový čaj – toto je vše, co potřebujete:

  • 1 šálek horké vody
  • 1/2 lžičky mleté skořice
  • 1 lžička kvalitního medu (nemusí být)

Smíchejte skořici a med v horké vodě. Nechte chvíli odstát a vypijte.

Skořicový čaj na nachlazení a chřipku

Vše co potřebujete je:

  • 1 skořicovou tyčinku
  • Vařící voda
  • Bylinný čaj, jako třeba zelený čaj

Sponzorováno

Dejte skořici do vroucí vody a nechte ji tam na dvě minuty. Když voda trochu vychladne, vytáhněte ji. Pak dejte do skořicové vody nějaký bylinný čaj, který pomůže snížit příznaky nachlazení a chřipky.

Co si ještě o skořici přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva