Sponzorováno

Problémy s lupy? Víme, jak na lupy, jak je řešit 4.83/5 (12)

Jak efektivně bojovat proti lupům?

Jak efektivně bojovat proti lupům?

Sníte o dokonale krásných vlasech, a když se vám podaří dodat jim dokonalý lesk a pevnost, objeví se lupy? V takovém případě to opět znamená, že vaše vlasy nevypadají tak dokonale, jak jste očekávali. Naštěstí nemusíte zoufat, jelikož se společně podíváme na to, jak na lupy vyzrát.

Co lupy ve vlasech vlastně způsobuje?

Nejprve se zaměříme na to, co všechno je může způsobovat. Pokud tyto faktory eliminujete, máte pochopitelně velkou šanci na to, že eliminujete také lupy.

1. Špatný fyzický nebo psychický stav

Na první pohled sice spolu tyto dvě situace nemusejí souviset, ale opak je pravdou. Skutečně za jejich vznik může jak váš psychický, tak za ně může také váš fyzický stav. Proto doporučujeme začít v těchto dvou oblastech. Pokud jde o fyzický stav, je cesta k nápravě celkem jednoduchá. Ideální je zhubnout pár kilo a začít cvičit (ideálně pravidelně, na čerstvém vzduchu). Pokud jde o stav psychický, mělo by být vaším cílem to, že jednoduše eliminujete jakýkoliv stres a nebudete si tvořit další problémy, které je buď zbytečné řešit, nebo je můžete třeba i delegovat na někoho jiného.

2. Lupy mohou způsobovat i jiná onemocnění

Problémy s lupy ale mohou být způsobeny také jiným onemocněním, které můžete mít a které je pochopitelně spojeno právě s kožními problémy. Různých zdravotních komplikací dnes může být více než dost. Pokud jde ale o ty, které skutečně lze zaměnit za lupy, nebo které mají na jejich výskyt větší vliv, rozhodně se jedná o tyto konkrétní komplikace:

3. Pozor i na stav vašeho organismu, třeba na překyselení

Ano, i ten souvisí s tvorbou lupů ve vlasech. Pokud je věc, které byste se měla snažit zamezit primárně, potom se jedná o překyselení organismu. Je pochopitelné, že právě špatné nápoje a jídla jsou v daném ohledu tím největším problémem. Velmi častým původcem lupů ale mohou být také různé poruchy imunity, které nemusí být jenom vrozené, ale mohou být spojeny se špatnou životosprávou a tedy pochopitelně i s tím, že naše tělo je mnohem náchylnější na různé nemoci. I toto jsou aspekty, které je třeba vzít v potaz.

Výše jsme si zmínili faktory, které sice na první pohled vypadají jako nesouvisející, ale na ten druhý už musíme říci, že vliv na výskyt lupů skutečně mít mohou. Pokud je eliminujete, rozhodně se pokožka vaší hlavy zlepší. To se stane i v případě, kdy budete proti lupům aktivně bojovat. A jak na to?

Jak bojovat s lupy?

Na to se podíváme v tuto chvíli. Určitě ale musíme připomenout, že příliš častá a nepřetržitá péče může být spíše na škodu. Při mytí vlasů i při používání různých doplňkových produktů nezapomínejte na to, že když je budete používat i několikrát denně, mohou vám dokonce uškodit. A to třeba i proto, že se účinnou látkou doslova předávkujete.

Sponzorováno

1. Bez správného šamponu to nejde

Klasický šampon sice může pomoci v tom, že krátkodobě lupy z pokožky vaší hlavy odstraní, ale pokud jde o dlouhodobou péči, tak zde rozhodně nenabídne to, co od něho očekáváte. Třeba je myslet na kvalitnější šampony, které jsou přímo určené proti lupům. Ty je nejenom odstraní, ale také začnou přímo léčit a vyživovat vlasovou pokožku, díky čemuž dojde k tomu, že se zde tyto nevzhledné šupinky nebudou tvořit. Opomenout však nesmíme to, že použití šamponu by mělo být stále klasické, v běžných intervalech. Pokud budete mýt své vlasy každý den, spíše jim ublížíte, než abyste lupy odstranili.

2. Myslete i na doprovodnou péči o vlasy

Jakmile je umyjete, je třeba zamyslet se i nad následnou péčí. Jak jsme zmínili výše, lupy mohou mít příčinu i ve vašem nedokonalém zdraví. Pokud ho dopřejete své vlasové pokožce, také můžete celkem snadno zajistit, že lupy dlouhodobě vymizí. A jaké produkty v daném případě používat? My doporučujeme:

3. Navštivte lékaře

Pokud děláte vše proto, aby lupy vymizely, ale stále se vám to nedaří, je ideální doba k tomu, abyste navštívili lékaře. A to z důvodu, že závažnost daného problému může být mnohem větší, než jste si možná sami přiznávali. Pokud se lupy delší dobu neléčily, mohl problém přerůst třeba až k dermatitidě, což už je problém, u kterého se bez lékaře skutečně neobejdete. Nejenom, že lékař doporučí vhodné produkty, ale pochopitelně také nasadí specializované léky, které pomohou mnohdy výrazně lépe, než běžné produkty, které si můžete opatřit v lékárnách a drogériích bez předpisu.

4. Zkuste na lupy také sílu přírody

Pokud nechcete používat běžné šampony s chemickým složením, je zde ještě jedna cesta, kterou se můžete vydat. Je to síla přírody, pomocí které lze lupy také odstranit. Společně se můžeme podívat hned na několik zajímavých tipů. Jedním z nich je třeba domácí peeling ze soli a oleje, který budete vmasírovávat do vlasové pokožky. Dále si však můžete připravit třeba i domácí vlasové tonikum, a to z kořene kopřivy, z rozmarýnu, a dále z květů a listů lichořešnice. K tomuto už jenom přidáte trochu lihu a poté není nic jednoduššího, než vše pravidelně vmasírovávat do svých vlasů. Více přírodních tipů na lupy najdete v tomto článku.

Co dále si o boji proti lupům přečíst?

VIDEO: VLogerka radí, jak se zbavit lupů

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva