Sponzorováno

5 tipů, jak použít jedlou sodu na lupy ve vlasech 4.88/5 (17)

Jedlá soda jako léčba a řešení lupů? Ano!

Jedlá soda jako léčba a řešení lupů? Ano!

Také máte zasněžená ramena od lupů? Některé z nás trápí lupy po celý rok a někteří z nás mají lupy pouze v zimě. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, rozpaky jsou stejné! Ta svědivá pokožka hlavy, bílé šupinky na šatech a neustálá výměna šamponu, ve snaze zbavit se lupů. Lupy vás ale trápí stále a stále. Lupy jsou stále na vaší pokožce hlavy, na vašich vlasech a na vašich ramenech.

Ale mám pro vás báječný domácí lék na lupy – jedlou sodu. Ano, jedlou sodu lze použít k léčbě lupů. Jemně olupuje pokožku hlavy a její protiplísňové účinky pomáhají bojovat proti plísním způsobujícím lupy. Níže naleznete jednoduché způsoby použití jedlé sody proti lupům.

Výhody použití jedlé sody při léčbě lupů

Jedlá soda, jak všichni víme, má skvělé exfoliační výhody a to vše díky své jemné krupičkové struktuře.

Aby jste lupy udrželi na uzdě, je nesmírně důležité důkladně vyčistit pokožku hlavy a odstranit šupinky lupů, přebytečný maz, nečistoty a nahromaděné produkty.

Když použijeme jedlou sodu na pokožku hlavy, poskytuje vynikající exfoliaci a pomáhá odstranit šupinky lupů spolu s dalšími nečistotami. Tímto způsobem hloubkově čistí pokožku hlavy a zabraňuje návratu lupů.

Jedlá soda má také skvělé čistící účinky pro naši pokožku a vlasy. To také přijde vhod, abyste se zbavili lupů, zvláště mastných lupů.

Mastné lupy jsou způsobeny přebytečným kožním mazem na pokožce hlavy a tento typ lupů je úporný – těch se jen těžko zbavuje. Jedlá soda je zvláště skvělá i pro ty, kteří trpí mastnými lupy. Jedlá soda při použití na pokožku hlavy absorbuje přebytečný maz z pokožky hlavy a také odstraňuje lepkavé šupinky lupů, čímž pokožku hlavy řádně vyčistí a zabrání návratu lupů.

Tajemstvím zdravých vlasů a zdravé pokožky hlavy je udržovat ideální rovnováhu pH pokožky hlavy. Na to pamatujte.

Ale časté používání drsných chemických čisticích prostředků na vlasy, stejně jako nesprávných produktů pro péči o vlasy, může narušit rovnováhu pH pokožky hlavy, což ji činí zranitelnou vůči lupům a dalším onemocněním pokožky hlavy.

Jedlá soda při pravidelné aplikaci může obnovit rovnováhu pH pokožky hlavy a pomoci zahnat lupy. Jedlá soda se svými protiplísňovými účinky pomáhá bojovat proti plísním způsobujícím lupy.

Jak používat jedlou sodu k odstranění lupů

1. Na vyléčení lupů naneste pastu z jedlé sody

Jak to udělat? Vezměte trochu jedlé sody do misky a připravte pastu přidáním požadovaného množství vody. Naneste na pokožku hlavy a jemně masírujte krouživými pohyby po dobu 4-5 minut.

Umyjte si vlasy a pokožku hlavy obyčejnou vodou. Jednou nebo dvakrát týdně znovu aplikujte tento jednoduchý domácí prostředek proti lupům s jedlou sodou.

2. Jedlá soda a citronová šťáva v boji proti lupům

Jak používat jedlou sodu a citronovou šťávu v boji proti lupům? V závislosti na množství a hustotě vlasů vezměte do misky trochu jedlé sody. K tomu přidejte dostatečné množství citronové šťávy a trochu vody a promíchejte, aby vznikla pasta.

Naneste na pokožku hlavy a jemně masírujte konečky prstů po dobu 4-5 minut. Udržujte na pokožce hlavy dalších 5 minut. Poté opláchněte čistou vodou. Znovu aplikujte tento domácí lék na lupy s jedlou sodou a citronovou šťávou na odstranění lupů jednou nebo dvakrát týdně.

Citronová šťáva je jedním z nejlepších přírodních prostředků k odstranění lupů. Citronová šťáva je bohatá na kyselinu citronovou, která má vynikající čistící vlastnosti. Při aplikaci na pokožku hlavy obsah kyseliny citronové v citronové šťávě hluboce exfoliuje pokožku hlavy a odstraňuje šupinky lupů, přebytečný maz a další nečistoty, aby se zbavily lupů.

Také obnovuje zdraví pokožky hlavy a snižuje další tvorbu lupů. Navíc přirozené protiplísňové vlastnosti citronové šťávy ničí plísně způsobující lupy a pomáhají udržovat pokožku hlavy bez lupů.

Udržování přirozené rovnováhy pH je důležité pro zdravou pokožku hlavy bez lupů. Kyselý charakter citronové šťávy obnovuje rovnováhu pH pokožky hlavy, čímž udržuje zdravou pokožku hlavy a odstraňuje lupy. Citronová šťáva navíc obsahuje antioxidanty a různé vitamíny, které vyživují pokožku hlavy a činí ji odolnější vůči lupům a dalším infekcím pokožky hlavy.

Vysoké množství vitamínu C v citronové šťávě také masivně pomáhá při léčbě lupů. K tvorbě lupů vede nejen suchost pokožky hlavy, ale také přebytečný maz na pokožce hlavy. Vitamin C má přirozené adstringentní vlastnosti, které pomáhají regulovat sekreci mazu z mazových žláz pokožky hlavy. Tímto způsobem zabraňuje usazování mazu na pokožce hlavy a reguluje tvorbu lupů.

Kromě toho má citronová šťáva vynikající léčivé vlastnosti díky své protizánětlivé povaze. Při aplikaci na pokožku hlavy pomáhá zklidnit podráždění a poskytuje úlevu od svědění pokožky hlavy způsobené lupy.

3. Jedlá soda, aloe Vera a Tea Tree Esenciální olej pro léčbu lupů

Jak používat jedlou sodu, aloe vera a tea tree olej na opravu lupů?

  1. Vezměte 1-2 lžíce čistého aloe vera gelu do misky. K tomu přidejte trochu jedlé sody a 4-5 kapek esenciálního oleje z čajovníku.
  2. Smíchejte dohromady a výslednou směs naneste na celou pokožku hlavy.
  3. Několik minut důkladně, ale jemně masírujte. Poté počkejte dalších 5-10 minut a poté opláchněte.
  4. Znovu aplikujte tento lék s jedlou sodou, aloe vera a tea tree olejem jednou nebo dvakrát týdně, abyste přirozeně vyléčili lupy.


Aloe vera skvěle bojuje proti lupům. Má zklidňující a hydratační vlastnosti, které pomáhají zbavit se lupů a obnovit zdravou pokožku hlavy. Dodává hydrataci suché pokožce hlavy a pomáhá léčit suchost, která je jednou z hlavních příčin vzniku lupů. Aloe vera, když se aplikuje na pokožku hlavy, poskytuje úlevu od svědění pokožky hlavy způsobené lupy, a to díky svým účinkům proti svědění.

Navíc protizánětlivé vlastnosti aloe vera poskytují uklidňující úlevu podrážděné pokožce hlavy a urychlují proces hojení. Aloe vera má přirozené protiplísňové vlastnosti, které pomáhají ničit plísně způsobující lupy a také brání jejich návratu.

Je velmi důležité udržovat ideální pH rovnováhu pokožky hlavy, aby se zabránilo lupům a dalším problémům s pokožkou hlavy. Pravidelná aplikace aloe vera obnovuje ideální pH rovnováhu pokožky hlavy, a tím ji udržuje bez lupů a zdravou.

Sponzorováno

Aloe vera obsahuje pektin a polysacharidy, které podporují zdravý růst buněk. Tyto zdravé buňky nahrazují poškozené na pokožce hlavy a obnovují její zdraví a také ji činí odolnou vůči lupům a dalším podrážděním pokožky hlavy.

Víme, že suchá pokožka hlavy je hlavním faktorem vzniku lupů. Přebytečný maz na pokožce hlavy však může také vést k tvorbě lupů. Aloe vera má přirozené adstringentní vlastnosti, které pomáhají s hloubkovým čištěním pokožky hlavy a odstraňováním přebytečného mazu a dalších nečistot. To pomáhá udržovat pokožku hlavy bez mastnoty a také zabraňuje vzniku mastných lupů.

Esenciální olej z čajovníku je skvělou přírodní složkou v boji proti lupům. Jako klíčové složky obsahuje terpenové uhlovodíky, monoterpeny a seskviterpeny. Tyto sloučeniny jsou zodpovědné za antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky esenciálního oleje z čajovníku.

Obsahuje také terpinen-4-ol, sloučeninu se silnými antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi. Tyto vlastnosti esenciálního oleje z čajovníku z něj dělají silného bojovníka proti lupům. Lupy jsou často způsobeny Malassezia, což je druh houby. Je přirozeně přítomen na pokožce hlavy, ale někdy se může vymknout kontrole a vede k extrémnímu růstu kožních buněk.

Když tyto buňky zemřou, stanou se lupy. Esenciální olej z čajovníku se svými protiplísňovými vlastnostmi dokáže bojovat s plísní a pomáhá zbavit se lupů tím, že dostane situaci pod kontrolu.

Přebytečný maz na pokožce hlavy může mít za následek tvorbu lupů. Esenciální olej z čajovníku je přírodní adstringent. Při použití na vlasovou pokožku odstraňuje pot, přebytečný kožní maz, odumřelé kožní buňky a usazeniny produktů z pokožky hlavy, aby se zbavil lupů.

Esenciální olej z čajovníku, který je svou povahou antiseptický a protizánětlivý, poskytuje uklidňující úlevu podrážděné pokožce hlavy v důsledku lupů. Také urychluje proces hojení a zabraňuje šíření šupinek lupů.

Pravidelná aplikace esenciálního oleje z čajovníku nejen zbavuje pokožku hlavy existujících šupinek lupů, ale také zabraňuje budoucím vznikům lupů.

4. Jedlá soda a jogurt pro odstranění lupů

Jak používat jedlou sodu a jogurt k léčbě lupů? Dejte si do misky jedlou sodu a přidejte do ní dostatečné množství čerstvého, bílého, neochuceného jogurtu. Smíchejte dohromady a naneste tuto výslednou směs na celou pokožku hlavy. Několik minut jemně masírujte konečky prstů.

Nechte na vlasech působit dalších 10 minut a poté opláchněte jemným šamponem. Jednou nebo dvakrát týdně znovu aplikujte tento domácí prostředek proti lupům s jedlou sodou a jogurtem.

Kvalitní bílý jogurt má pro naše vlasy různé výhody. Funguje jako přírodní vlasový kondicionér a pomáhá při opravě struktury vlasů a také účinně léčí lupy. Víme, že suchá pokožka hlavy je hlavním faktorem vzniku lupů. Jogurt má skvělé hydratační vlastnosti, které léčí suchou pokožku hlavy a pomáhají zbavit se lupů.

Jogurt je také bohatým zdrojem vitamínů, bílkovin a minerálů, které společně vyživují pokožku hlavy a obnovují její zdraví, čímž ji činí odolnější vůči lupům a dalším problémům s pokožkou hlavy.

Probiotika obsažená v jogurtu také pomáhají bojovat proti lupům a přispívají ke zdravé pokožce hlavy. Pomáhají ničit bakterie přítomné na pokožce hlavy a obnovují zdravou pokožku hlavy.

Abyste se zbavili lupů, je nesmírně důležité udržovat pokožku hlavy čistou a čistou tím, že odstraníte šupinky lupů, přebytečný maz a nečistoty. Jogurt má vynikající čistící účinky díky přítomnosti kyseliny mléčné. Kyselina mléčná je silná AHA, která exfoliuje pokožku hlavy a odstraňuje šupinky lupů a další nečistoty.

5. Jedlá soda a jablečný ocet pro boj s lupy

Jak používat jedlou sodu a jablečný ocet k odstranění lupů?

  1. Vezměte trochu jedlé sody do misky a přidejte požadované množství jablečného octa a několik kapek vody. Smíchejte dohromady a připravte pastu.
  2. Touto výslednou pastou si několik minut masírujte pokožku hlavy. Poté jej opláchněte čistou vodou.
  3. Znovu aplikujte tento domácí lék s jedlou sodou a jablečným octem jednou nebo dvakrát týdně, abyste se účinně zbavili lupů.

Jablečný ocet je jedním z nejlepších přírodních prostředků na léčbu lupů. Může se pyšnit přírodními protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi, které společně působí v boji proti lupům. Při pravidelném používání pomáhá jablečný ocet zahnat plísně způsobující lupy a udržovat zdravou pokožku hlavy.

Navíc protizánětlivé účinky jablečného octa také pomáhají při odstraňování lupů. Poskytuje uklidňující úlevu podrážděné pokožce hlavy a léčí záněty i svědění způsobené lupy.

Významnou roli při zbavování se lupů hrají také vynikající čistící vlastnosti jablečného octa. Obsahuje různé přírodní enzymy a také kyseliny, které spolupracují na hloubkovém čištění pokožky hlavy a odstraňování lupů z hlavy.

Ztráta normální rovnováhy pH pokožky hlavy často vede k tvorbě lupů. Jablečný ocet při pravidelné aplikaci dokáže obnovit ideální pH rovnováhu pokožky hlavy a pomáhá předcházet lupům.

Někdy nadměrná produkce mazu mazovými žlázami ve vlasové pokožce může také vést k tvorbě lupů. Jablečný ocet se svými přirozenými adstringentními vlastnostmi dokáže kontrolovat činnost mazových žláz a snižovat tvorbu mazu ve vlasové pokožce. Tímto způsobem čistí pokožku hlavy do hloubky a pomáhá předcházet mastným lupům.

Jablečný ocet má vynikající kondicionační vlastnosti. Při pravidelné aplikaci nejen léčí lupy, ale dodává vlasům lesk a objem.

Zde v článku jsem se podělila o 5 úžasných domácích prostředků s použitím jedlé sody pro léčbu lupů. Pokud vás trápí lupy a žádný šampon nezabral, vyzkoušejte jedlou sodu. Odstraňuje lupy a příjemným bonusem by byla zdravá pokožka hlavy a zdravé vlasy.

Sponzorováno

A jak pomohla jedlá soda vám? Napište mi do komentářů.

A o lupech si dále přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva