Sponzorováno

Triky, jak se zbavit stresu – klidně hned a v pohodlí domova 4.92/5 (13)

Jak si poradit se stresem? Máme pro vás pár tipů...

Jak si poradit se stresem? Máme pro vás pár tipů…

Snadno se může stát, že se po návratu z práce cítíte vyčerpaní, bez energie a na straně druhé na vás tlačí mnoho povinností, které vám nedají odpočinout. Žijeme v neustálém kolotoči toho, co je třeba stihnout, jsme tlačeni termíny, požadavky nadřízených, zákazníků, ale samozřejmě i členů rodiny. Není pak divu, že někdy máte pocit, že je toho prostě příliš, a musíte nějak přeladit myšlenky, odreagovat se a uvolnit nahromaděné napětí. V dnešním textu vám dáme pár tipů, jak toho docílit v prostředí vašeho domova bez sebemenších nutných příprav.

Zasmějte se

Smích opravdu léčí veškeré bolístky a na odreagování je to velmi snadno dostupný prostředek. Stačí se pohodlně usadit k oblíbené komedii, pustit si na internetu nějaké vtipné video nebo si přečíst humornou knihu. Prostě jakkoliv se přimějte ke smíchu. Ideální je, pokud se vám povede smát se na celé kolo. To vám dodá pořádnou dávku energie do dalších kroků, uvolní svaly, které často přetěžujeme, eliminuje tvorbu stresových hormonů a vše následující vám půjde snáze od ruky.

TIP: Jaké vůně působí proti stresu?

Teplá sprcha

Udělejte si z koupelny prostor jen a jen pro vás. Pusťte na sebe příjemně teplou sprchu, zavřete oči a představte si, jak tekoucí voda odplavuje veškeré vaše starosti. Můžete si v koupelně dopřát i veškerý komfort třeba se zapálenými svíčkami a příjemnou hudbou. Nebo spojte toto doporučení i s následujícím a zazpívejte si zde.

Zazpívejte si

Přestože můžete mít pocit, že vám přece do zpěvu vůbec není, zkuste přemoci prvotní nechuť a zpívejte – ve sprše nebo kdekoliv jinde. Je ideální, pokud vás nikdo jiný neslyší a vy si můžete tuhle chvíli užít čistě dle svého gusta – bez ohledu na to, jak dobře zpíváte. Je jedno, jaké písničky si vyberete, hlavní je, aby se líbily vám. Příjemná melodie pozvedne vaši náladu a můžete ze sebe vyzpívat veškeré svazující pocity. Nebo si pusťte v rádiu oblíbenou písničku a zpívejte si u ní.

TIP: Jak nám škodí stres?

Sponzorováno

Úklid

Ne nadarmo se říká, že úklidem v bytě provedete i úklid ve vaší mysli. Někdy můžete vyloženě cítit, jak vás každé ráno otravuje pohled na noční stolek obklopený již dávno přečtenými knihami, léky, které užíváte před spaním, poznámkami, sponkami do vlasů atd. Je k vzteku pak při každém nahmatání vypínače lampičky něco shodit. Uvidíte, že úklidem těchto prostor se vám uleví. Navíc během úklidu máte čas srovnat si v hlavě priority a někdy i udělat důležitá rozhodnutí do budoucnosti. Při třídění oblečení (a odložení již dlouho nenošených kousků) získáte místo ve skříni na věci nové, ale také můžete vyhodit ze své hlavy myšlenky, které již nepotřebujete.

Fyzická blízkost

Není asi nijak nečekané tvrzení, že výborným odstraňovačem stresu je sex s partnerem. Milování vás přenese do úplně jiných pocitů, příjemně vás naladí, odstraní různé bloky a dodá vám energii do dalšího jednání. Pokud nemáte s kým toto doporučení praktikovat, můžete se zkusit alespoň přitulit k vašemu domácímu mazlíčkovi. I to ve vás spustí uvolňování hormonů dobré nálady.

Autosugesce

I když momentálně nemáte čas a třeba ani peníze na to, abyste vyrazili na dovolenou, podívejte se tam alespoň ve vaší mysli. I to vám může zajistit velmi milý odpočinek. Pohodlně se položte, uvolněte se, zavřete si oči. Můžete si pustit svou oblíbenou hudbu. V myšlenkách se přeneste na místo, kde byste právě teď chtěli být. Představte si jej včetně všelijakých detailů. Vnímejte emoce, které vás provází, představte si zdejší vůně, myšlenky, chutě. Dopřejte si čas a odpočiňte si zde. Pak se pomalu přenášejte zpět. Nespěchejte, postupně vnímejte všechny části svého těla, jak se dotýkají postele, a vracejte se zpět do reality. Po otevření očí se snažte v sobě uchovat co nejvíce milých emocí, které jste získali.

Nebo si v hlavě představte oblíbené a zamilované místo ze svého dětství. Jezdili jste na víkend na chalupu nebo za babičkou? Představte si to ve svojí hlavě. Stres se velmi rychle zmírní.

Co si o stresu ještě přečíst?

VIDEO: JAK SE ZBAVIT STRESU?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva