Sponzorováno

Keratin ve vlasech – co to je a k čemu je tam dobrý? A co je to brazilský keratin? 4.5/5 (14)

Lámou se vám vlasy? Jsou suché? Zničené vlasy nikomu na sebevědomí nepřidají. Nejjednodušším řešením je klobouk, ale sami dobře víte, že problém se tím neztratí. Pokud již máte klobouků dost, postarejte se raději o vlasy zevnitř. Dopřejte jim keratin.

Co to je keratin?

V reklamách na vlasové přípravky se toto slovo skloňuje poměrně často. Co vlastně ten keratin je? Jde o obzvláště pevnou bílkovinu, kterou najdeme v tělech savců, ale i ptáků či plazů. U lidí se vyskytuje jedna ze dvou základních forem keratinu, tzv. alfa keratin.

Ve velkých množstvích se nachází v odumřelých buňkách pokožky, kde vytváří ochrannou bariéru zabraňující poškození hlubších vrstev kůže. Najdeme ho i v nehtech a ve vlasech. Keratin je stavební bílkovina derivátů pokožky, která tvoří 88% struktury vlasů a odpovídá za jejich kvalitu, růst, pevnost, jemnost, lesk a celkový vzhled.

Zdraví v koříncích vlasů

Keratin v nemalé míře určuje vlastnosti každého jednoho vlasu, ovlivňuje jejich kvalitu, růst i vzhled. Na něm například závisí, zda jsou ty vaše rovné jako dráty nebo přirozeně kudrnaté.

Kořínky rovných vlasů mají keratin rovnoměrně rozmístěn po celé délce vlasového váčku, zatímco při kudrnaté vlasech se keratin tvoří nerovnoměrně, jednou napravo, jindy nalevo. Důsledkem je růst vlasu v různých směrech, což se projevuje jako kadeření.

Existuje i keratinový olej

Ve formě oleje se keratin doporučuje jako ošetření pro extrémně namáhané vlasy. Pokud se trápíte při každém pohledu do zrcadla a jako takový lesk na vlasech vidíte pouze tehdy, když jsou umaštěné, vyživte je keratinovou kúrou. Proniká až do hloubky vlasu a posílí jeho poničenou strukturu.

Sponzorováno

Prodlužování vlasů keratinem

Pro ty z vás, které jste toto stylingové vylepšení vyzkoušeli, jistě nejde o žádnou novinku. Při prodlužování vlasů se keratin využívá také. Pomocí něj se tvoří spoje, jejichž hlavní výhodou je pevnost vlasu i po prodloužení.

Zároveň se nemusíte obávat, že spoj bude vidět. Jelikož keratin je složkou živých vlasů, jeho použití při metodě prodlužování zaručuje optimální růst, výživu a „dýchání“ vlasu i po této kadeřnické úpravě.

Co je to brazilský keratin?

Brazilský keratin je čistě přírodní produkt, který byl vyvinut v roce 2006 v Brazílii. Je to nechemický přípravek obsahující keratin určený k regeneraci a tvarování vlasů, primárně k dlouhodobému narovnání vlasů. Molekuly keratinu pronikají zažehlováním do vnitřní složky vlasu a opravují jeho poškození. Výsledky jsou zjevné ihned po aplikaci.

Ošetření brazilským keratinem je ve světě známé jako?

 • kreatinová léčba
 • brazilský rovnací systém
 • progresivní rovnání vlasů

Proč upřednostnit narovnání vlasů brazilským keratinem před chemickým narovnáním vlasů?

Chemické narovnání vlasů vlasy poškozuje, což se projevuje častějším vypadáváním vlasů, štěpením konečků vlasů, ztrátou lesku vlasů apod.

Brazilský keratin umožňuje narovnat vlasy bez poškození a bez změny jeho struktury, neobsahuje žádné chemické látky. Zanechává vlasy lesklé a jemné. Keratinové ošetření je vratná aplikace – po 3 až 4 měsících se zažehlený keratin vymyje a vlasy jsou v původním stavu jako před aplikací keratinu.

Jaké přínosy má brazilský keratin kromě tvarování vlasů?

Brazilský keratin kromě tvarování vlasů také vlasy extrémně regeneruje a chrání před škodlivými vlivy jako jsou:

 • slunce – UV záření
 • slaná mořská voda
 • chlorovaná voda
 • vítr a mráz

VIDEO: Brazilský keratin – zázrak pro zničené vlasy!

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Keratin ve vlasech – co to je a k čemu je tam dobrý? A co je to brazilský keratin?”

  1. Adel napsal:

   Toto nejsou zničené vlasy, ani omylem už po rozčesání vypadají dobře, zničené cuchtavé vlasy bych slečně opravdu přála aby mohla aplikovat keratin a druhá věc, brazilský keratin je čistě přírodný produkt…zbytečných 5 hodin práce

  2. Elenka napsal:

   Ja pravidelne používam keratínovú kúru od BEAVERu a vlasy mám pevné, silné a prirodzene lesklé. Nemenila by som :-)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva