Sponzorováno

Čím a jak správně si česat vlasy? Čím si je češete vy? 4.86/5 (22)

Jak na správné česání vlasů? Záleží také na typu vlasů.

Jak na správné česání vlasů? Záleží také na typu vlasů.

Jak by měla vypadat správná péče o vlasy? Je třeba mytí, správné sušení, ale i následná péče pomocí různých masek na vlasy, nebo i různých olejů. Na co byste také neměli zapomínat, to je i správné česání. Nejenom postup, ale i volba nástroje mohou způsobit buď to, že vlasům ublížíte, nebo naopak to, že jim prospějete. Podívejte se s námi na to, jak své vlasy česat správně. A to s ohledem na to, jaký typ vlasů aktuálně máte, nebo jaký vás trápí problém.

Máte husté vlasy?

Po hustých vlasech dnes touží v podstatě každý z nás. Pokud máte to štěstí, že je na své hlavě máte, je určitě třeba nezapomínat na nutnost používání správného hřebene. Nejlepší volbou by měl být ten, který je dokonale rovný. Naším tipem je dřevěný rovný kartáč, který nejenom že vlasy nijak neláme, ale jeho použití je spojené také s jistotou, že nedochází k elektrizování vlasů. Je ideální používat tento typ hřebenu už při samotném foukání a při rozčesávání vlasů. Pokud budete tuto naši radu respektovat, budou vaše vlasy:

 • Dokonale rovné a dlouhé
 • Uhlazené
 • Příjemně lesklé

Zacuchané vlasy nemusí být problém

Pro mnohé ženy je to doslova noční můra. Pokud se jim zacuchají vlasy, mohou trávit třeba i desítky minut v koupelně, než se jim je povede rozčesat. Důvodem však může být i to, že používají špatný nástroj. Který je ten pravý? Je to na první pohled velmi jednoduchý a obyčejný hřeben, který je prodáván pod obchodní značkou Tangle Teezer. Pokud ho doma ještě nemáte, je nejvyšší čas si ho pořídit. Na zacuchané vlasy je totiž výrazně doporučován. A to i z toho důvodu, že kromě jejich rozčesání zaujme i tím, že eliminuje případné tahání. A jak na jeho použití? Ideální je zacuchané vlasy namočit a poté tento typ hřebenu využít právě na vlasy mokré.

Víme, jak česat mastné vlasy

Mastí se vám vlasy více, než je zdrávo? Pokud ano, je to dáno hlavně špatnou péčí, především potom v oblasti pokožky vlasů. Pokud aktuálně neřešíte problém s tím, proč vaše vlasy vypadají takto, ale řešíte problém spojený s jejich česáním, máme pro vás dobrou radu. Je ideální pořídit si hřeben, který má kančí štětiny. Ten je na mastné vlasy ideální.

Právě ty jsou unikátní v tom, že dokážou případný maz efektivně odvádět a po rozčesání budou vlasy vypadat mnohem lépe. Není to ale jejich jediné pozitivum, jelikož stejně tak daný postup výrazně napomáhá i v boji proti roztřepeným konečkům. Pokud hledáte i radu s ohledem na správný postup, nezapomínejte na to, že i pomocí kančích štětin musíte své vlasy česat odshora dolů, nejlépe potom v délce dvou minut. Pamatujte, že častější péče může vlasům již uškodit a k zacelení vlasového folikulu nemusí dojít.

Sponzorováno

Čím česat kudrnaté vlasy? Použijte dřevo

Opět se vracíme k dosvědčenému materiálu, kterým je dřevo. Tento hřeben doporučujeme používat ve chvíli, kdy máte kudrnaté vlasy. Je pro ně nejlepší možnou volbou. Pokud hledáte ten nejlepší možný postup, je dobré, aby vlasy byly vlhké. Ne zcela mokré a ne také zcela suché. Jedině tak docílíte dokonalého výsledku. Co naopak nedoporučujeme, to je česání suchých kudrnatých vlasů. To může být spojen o s celou řadou negativ, mezi která patří:

 • Krepatění
 • Nedostatečné prokreslení jednotlivých vln
 • Velká bolest při česání

U kudrnatých vlasů také platí, že používaný hřeben by měl mít ideálně velké mezery. Majitelky daných vlasů jasně potvrdí, že pokud má mezery velmi malé, může docházet k podobným problémům, jako je tomu v případě zacuchaných vlasů, které nejsou pro jakoukoliv ženu či muže rozhodně nic příjemného. Ostatně to jistě potvrdíte i vy sami.

S jemnými vlasy buďte maximálně opatrní

Máte jemné vlasy? Pokud ano, nezapomínejte na velkou opatrnost během česání. Mohou se vám totiž celkem snadno poškodit. Pokud toto chcete eliminovat, buďte skutečně obezřetní a postupujte pomalu a hřebenem nijak netrhejte. Problémem jemných vlasů může být i to, že nedokážou být spojené s nijak výrazným objemem. Pokud je to i vaše situace, nezoufejte a vezměte si do ruky tupírovací hřeben. Právě pomocí něho totiž můžete zajistit, že objem vašich vlasů výrazně vzroste. Pozor ale na postup takového česání. Rozhodně netupírujte z horní strany, jelikož tupírovat je třeba vždy výhradně jenom ze strany spodní.

Česat je třeba i krátké vlasy

Říkáte si, že když máte krátké vlasy, tak se vás žádné naše rady netýkají? Je to velký omyl. I zde byste měli být na pozoru a myslet na to, že i zde je nutností používat správný nástroj. Co zavrhujeme, to jsou různé štětinové kartáče, jelikož mnohem lepší volbou jdou dřevěné hřebeny. I u krátkých vlasů platí, že byste měli postupovat spíše pomalu a opatrně a česat nejlépe vlhčí vlasy. Úprava za sucha by měla být spojena spíše již s klasickým stylingem. Tedy s tím, že vašemu účesu dáte podobu, kterou chcete.

Co dále si o vlasech přečíst?

VIDEO: Jak udělat culík vysavačem

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva