Sponzorováno

Jak zabránit ničení vlasů během léta? 4.8/5 (5)

Slunce má vliv i na naše vlasy. A ne vždy zrovna pozitivní.

Slunce má vliv i na naše vlasy. A ne vždy zrovna pozitivní.

Léto je sice obdobím, kdy můžete chytat bronz a odpočívat u vody, ale zároveň se jedná také o období, kdy sluneční paprsky výrazně namáhají vaše vlasy. Pár dní u vody jim tak může být výrazně znát. A toto byste měli eliminovat. Rozhodně není nutné trávit všechen čas na dovolené jenom pod slunečníkem, jelikož vám poradíme jiné osvědčené tipy, jak si užít léto a zároveň mít vlasy dokonalé.

Radikální změny si nechte na zimu

Náš první tip se týká situace, která by byla spojena s radikální změnou vašeho účesu. Tu si raději nechte na podzimní, nebo zimní měsíce. Během léta to rozhodně není správná volba. Na mysli můžeme mít celou řadu různorodých úprav, jako je:

 • Odbarvování vlasů
 • Klasická trvalá
 • Změna barvy vašich vlasů

Toto všechno jsou pro vaše vlasy zásahy celkem výrazné. V souvislosti s tím mohou sami o sobě ztratit energii a následně regenerovat, a jejich přirozená ochrana před přímým slunečním světlem pochopitelně nebude takový, jak očekáváte.

Zapomeňte na drobné copánky

Byla jste někdy na dovolené a nechala jste si uplést desítky drobných copánků? Možná jste vypadala zajímavě a originálně, ale vašim vlasům jste příliš neulevila. Tedy pokud jde o vlasovou pokožku, jelikož když jsou vlasy v copu, je slunci mnohem více vystavena, než při klasickém účesu. K čemu to vede? Ke stejné situaci, jako na kůži. Může dojít k jejímu výraznému spálení, které je nejenom bolestivé, ale je třeba čekat na to, až kůže zregeneruje. Během této doby nejenom vlasy nerostou, ale odlupující-se kůže velmi výrazně vypadá jako lupy. Co je však v případě copánků zajímavostí, to je fakt, že když jsou vlasy zapletené, jsou před sluncem celkově více chráněny. A to proto, že mu nejsou vystavené naplno.

Eliminujte vliv UV záření

To je pro lidský organismus velmi nebezpečné a mnoho z nás dbá hlavně na to, aby jsme před ním chránili svou kůži. To je rozhodně postup, který je správný. Zapomínat byste ale neměli ani na to, že stejně tak nebezpečné může být pro vaše vlasy. Pokud UV záření působí na vaše vlasy dlouhodobě, objeví se několik negativních věcí, kterými jsou tyto:

 • Výrazná ztráta pružnosti
 • Ztráta lesku vlasů
 • Klesající hydratace

Ochrana proti UV záření by tedy měla být samozřejmá. Doporučujeme výrazně sem tam kouknout i na předpověď počasí, která souvisí se silou ozonové vrstvy. Pokud je skutečně slabá v té oblasti, ve které se pohybujete, je lepší na slunce vycházet skutečně minimálně.

Sponzorováno

Sluneční paprsky vlas ohřívají

Znáte známé pravidlo, které říká, že fénování vlas poškozuje? A to hlavně z toho důvodu, že teplý vzduch mu nijak nedělá dobře a výrazně ho vysouší? Potom nezapomínejte na to, že během léta jsou teploty ve stínu i přes třicet stupňů Celsia. Už to samo o sobě je poměrně velký problém, vlivem kterého mohou být vlasy poškozovány. A nyní si představte situaci, kdy jste na přímém slunci a váš vlas je ohříván třeba ještě o dalších 20 stupňů více. Rázem je fénování minimálním problémem, jelikož v létě na vaše vlasy působí teplota mnohem větší. I na to dávejte dobrý pozor.

Při pobytu venku přemýšlejte

Problémy, které mohou nastat, jsme zmínili. A jak se jim vyvarovat a jak vlasy co nejvíce ochránit? Důležité je při pobytu venku přemýšlet. Je jedno, zda jedete na dovolenou, na hudební festival, nebo budete trávit čas na vaší zahradě. Vždy je třeba se slunci vyhýbat, a to alespoň v době poledne. V této době je slunce nejsilnější. To je dobré zůstat ve stínu, nebo také zvolit odpovídající pokrývku hlavy. Stejně tak můžete vlasy i lehce namáčet, díky čemuž jen nejenom ochladíte, ale zajistíte i jejich lepší hydrataci. Samozřejmě tyto zmíněné postupy nejsou jediné, kterými se můžete vydat. Stejně tak nechybí ani možnost zvolit si různé na trhu dostupné přípravky. A jaké to jsou?

Co vybrat v regálech?

Druhý krok, který se týká péče o vaše vlasy během léta, je spojený s tím, že byste měli navštívit drogerii a vybrat si produkty, které jsou určené právě k tomu, abyste pomocí nich své vlasy náležitě ochránila. A o jaké produkty se jedná? Několik konkrétních tipů vám samozřejmě dáme. Rozhodně nezapomínejte na různé regenerační spreje, které se dokonale hodí na každý den, kdy budete trávit čas na slunci. Jejich použití není nijak složité, jelikož je jenom nastříkáte do vlasů a necháte působit.

Pokud vám jde i o samotnou ochranu, rozhodně existuje. A to podobně, jako u vaší pokožky. Dnes lze využít celou řadu různých sprejů, které na vlasy před sluněním nastříkáte a ony zde vytvoří neviditelný ochranný film. Když vybíráte, doporučujeme vždy odejít s takovým přípravkem, u kterého máte jistotu ochrany před UV zářením. To je vzhledem k jeho nebezpečnosti v podstatě nezbytností. To poslední, co budete potřebovat, je kvalitní šampon. Nejenom takový, který z vlasů vymyje všechny nečistoty, ale hlavně takový, který dokáže vlasy regenerovat, vyživovat a také má složení, které umí nabídnout i dlouhotrvající ochranu vašich vlasů. Toto je kombinace produktů, které vám v případě dlouhodobého pobytu na slunci zaručeně pomohou.

Co si ještě o péči o vlasy můžete u nás přečíst?

VIDEO: Vlogerka o péči o vlasy

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva