Sponzorováno

Anticelulitidní masáž – jak doma dělat masáž proti celulitidě? 4.8/5 (15)

Na anti-celulitidní masáž můžete použít i baňkování

Na anti-celulitidní masáž můžete použít i baňkování

Miliony žen po celém světě bojují s celulitidou. I ženy se štíhlou postavou mohou mít problém s „pomerančovou kůží“. A často mají. Naučte se dělat masáž proti celulitidě, která zpevní pokožku a pomůže vám zbavit se zbytečných tukových zásob.

Celulitida, nazývaná také „pomerančová kůže“, není nic jiného než lokalizované shluky tuku, které se nám hromadí v těle těsně pod kůží. Celulitida se vyskytuje nejčastěji na bříšku, hýždích a stehnech.

S celulitidou můžete bojovat několika způsoby:

  • vhodné cvičení,
  • správná strava,
  • speciální ošetření,
  • anticelulitidové masáže.

Co se týče masáží proti celulitidě, tak si je můžete nechat udělat v profesionálním masážním salonu, ale můžete si je udělat i sami doma.

Obrázek: zdravá pokožka x pokožka s celulitidou

Obrázek: zdravá pokožka x pokožka s celulitidou

 

Jak na anticelulitidovou masáž?

Stačí vlastně dodržovat několik jednoduchých pravidel:

Pravidlo 1. Když provádíte anticelulitidovou masáž, nebojte se použít sílu (ale zase rozumně) – masáže tohoto typu by měly být prováděny pevnými, ráznými a silnými pohyby. Jemnou masáží zde nic moc nesvedete.

Pravidlo 2. Obecným pravidlem při provádění anticelulitidních masáží je jejich dostředivý směr – pohyby jsou tedy prováděny směrem k srdci, zdola nahoru.

Pravidlo 3. Při masáži proti celulitidě se vyplatí používat kosmetiku proti celulitidě, nebudu zde psát konkrétní produkty, ale najděte si přípravky proti celulitidě a zkuste je – použití séra nebo balzámu proti celulitidě zesílí účinek masáže.

Anticelulitidní masáž v oblasti bříška

Zavřete pěsti a krouživými pohyby masírujte bříško zleva doprava. Poté uchopte záhyb kůže a malými, ale pevnými pohyby jej posuňte směrem k tříslům.

Anticelulitidní masáže v oblasti stehen

Masáž 1. Sedněte si na židli. Hněťte stehno oběma rukama (stiskněte, štípejte, poplácejte) po celé jeho ploše. Začněte od kolena a postupujte nahoru, směrem k tříslům.

Masáž 2. Zavřete pěsti a udeřte jemně do stehen, začněte u kolena a postupujte nahoru. Poté proveďte stejnou masáž s otevřenými dlaněmi.

Masáž 3. Prsty obou rukou dejte k sobě, jako byste dělali košík, a od kolena nahoru jimi pevně pohybujte na stehně. Poté rozepněte ruce a jezděte silně na stehnech.

Anticelulitidní masáže v oblasti hýždí

Masáž 1. Tento typ masáže se provádí ve stoje. Položte pravou ruku na pravou hýždi a masírujte hýždě krouživými pohyby (proti směru hodinových ručiček), začněte od kyčle a postupujte směrem ke stehnu a poté se vraťte zpět k kyčli.

Masáž 2. Oběma rukama silně sevřete a zatlačte na kůži hýždí. Také tato masáž se provádí ve stoje.

Další rady pro provádění anticelulitidové masáže doma

Anticelulitidová masáž je hodně oblíbenou metodou, která může pomoci zlepšit vzhled pokožky a snížit projevy celulitidy. Pokud se chcete naučit, jak na ni správně, následujte tyto moje kroky. Jsou to takové moje zkušenosti s masáží proti celulitidě.

Příprava: Než začnete s masáží, je důležité připravit pokožku. Očistěte ji jemným čistícím prostředkem a důkladně ji osušte. Poté ideálně aplikujte na pokožku speciální anticelulitidový krém, gel nebo olej. Tyto produkty mohou pomoci zlepšit „klouzavost“ masáže a posílit její účinky.

Použití vhodných technik: Při anticelulitidové masáži se používá různých technik, které mohou pomoci rozrušit tukové buňky a zlepšit cirkulaci krve. Patří sem například:

  • Hlazení a roztírání: Použijte dlouhé pohyby směrem ke srdci. Začněte lehkým tlakem a postupně zvyšujte intenzitu. Ne, neubližujte si zbytečnou silou, ale ani by to neměla mýt jemná masáž. Prostě poctivé, pevné pohyby.
  • Tření: Použijte rychlé a krátké pohyby prsty nebo dlaněmi. Zaměřte se na problematické oblasti.
  • Hlubší tlak: Pokud je to pohodlné, můžete použít více tlaku při masáži, abyste dosáhli většího účinku. Mějte však na paměti, že by masáž neměla být bolestivá.

Masírujte problematické oblasti: Zaměřte se na oblasti s výraznějším projevem celulitidy, jako jsou stehna, hýždě nebo břicho. Masírujte tyto oblasti pomocí vybraných technik po dobu 5 až 10 minut.

Sponzorováno

Klíčem je pravidelnost: Anticelulitidová masáž vyžaduje pravidelnost. Doporučuje se provádět masáž 2 až 4krát týdně, abyste dosáhli optimálních výsledků. Buďte trpěliví, protože viditelné výsledky mohou trvat několik týdnů nebo měsíců.

Přidejte k masáži pozitivní změny v životním stylu: Kromě masáže je také důležité dbát na správnou stravu, dostatek pohybu a pití vody. Tyto faktory mohou také pomoci snížit projevy celulitidy a zlepšit stav pokožky.

Pamatujte, že anticelulitidová masáž není zázračným řešením a výsledky se mohou lišit v závislosti na jednotlivci. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo se vám zdá, že masáž způsobuje nepříjemnosti, poraďte se s lékařem nebo odborníkem na masáže.

Anticelulitidní masáž vyžaduje větší sílu a tlak

Anticelulitidní masáž vyžaduje větší sílu a tlak

 

Benefity a výhody anticelulitidové maáže

Anticelulitidová masáž je tedy technika, která se používá k redukci celulitidy a zlepšení vzhledu pokožky. Má několik potenciálních účinků a benefitů:

Zlepšuje prokrvení pokožky

Masážní pohyby pěkně stimulují krevní oběh v dané problémové oblasti, což může vést k lepšímu transportu kyslíku a živin do tkání. Zlepšené prokrvení může přispět k vyplavování odpadních látek a toxických látek z těla.

Narušuje tuková ložiska

Anticelulitidová masáž se zaměřuje na specifická tuková ložiska a provádí techniky, které mohou pomoci narušit usazené tukové buňky. Tím může dojít k vyhlazení povrchu pokožky a snížení viditelnosti celulitidy.

Stimuluje lymfatický systém

Masážní pohyby mohou dále podporovat odtok lymfy, což může pomoci při odstraňování přebytečného tekutinu a toxických látek z těla. To může vést k redukci otoků a zlepšení vzhledu pokožky.

Zlepšuje elasticitu pokožky

Masážní techniky mohou pomoci zvýšit pružnost a elasticitu pokožky. Tím se pokožka stává pevnější a hladší, což může snížit výskyt nerovností a struktur spojených s celulitidou.

Relaxační i účinky

Masáž má také relaxační účinky na tělo a mysl. Při anticelulitidové masáži se uvolňuje napětí a stres, což může přispět k celkovému pocitu pohody.

Kde masírovat?

Anticelulitidová masáž se samozřejmě obvykle aplikuje na konkrétní části těla, kde je celulitida nejvíce patrná. Tyto oblasti jsou

Boky: Boky jsou často místem, kde se celulitida objevuje nejčastěji. Masáž se zaměřuje na vnější a vnitřní stranu stehen a hýždí.

Zadek: Tato oblast také často trpí celulitidou. Masážní pohyby jsou aplikovány na zadek a hýždě, aby se zlepšila prokrvení a snížila viditelnost celulitidy.

Břicho: Některé ženy mohou mít celulitidu na dolní části břicha. Masážní techniky se používají k vyhlazení této oblasti.

Paže: I když se celulitida obvykle vyskytuje na dolní části těla, může se objevit také na pažích. Masáž se dá zaměřit i na horní část paží, aby se snížila viditelnost celulitidy.

Uvědomte si, že účinnost anticelulitidové masáže se může lišit u jednotlivých lidí a závisí na různých faktorech, jako je stupeň celulitidy, věk, životní styl a genetické predispozice. Pravidelnost masáží a kombinace s dalšími opatřeními, jako je zdravá strava a cvičení, mohou přinést nejlepší výsledky.

Zkoušíte masáží vyřešit celulitidu? Jak se vám to daří? Budu ráda za komentáře pod článkem.

A dále si o celulitidě přečtěte

VIDEO: Baňková masáž proti celulitidě

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva