Sponzorováno

Nápoje, které urychlují hubnutí – co pít? 4.83/5 (36)

Voda s citronem je při hubnutí opravdu moc dobrý nápoj.

Voda s citronem je při hubnutí opravdu moc dobrý nápoj.

Chcete zhubnout a vyzkoušeli jste už řadu osvědčených diet, rad a triků? Pak pro vás máme další, který by mohl být tím pravým. Možná jste již slyšeli o tom, že existují nápoje, které vám pomohou nastartovat metabolismus.

Tím ale opravdu nemáme na mysli energetické nápoje ani proteinové koktejly, které si namícháte místo oběda. Jde o zcela běžné nápoje, které si snadno uděláte ze surovin, jež máte doma. Případně si je koupíte v obchodě. Pitný režim hraje při hubnutí významnou roli, proč jej ještě trochu nepodpořit?

Jablečný ocet – zázrak v kuchyni

Jablečný ocet vlastní v kuchyni prakticky každý. Jde o poměrně běžné dochucovadlo, kterému nepřikládáme velký význam. A to je škoda. Málokdo patrně ví, jaký poklad má doma.

Významnou složkou jablečného octa je kyselina octová. Ta napomáhá odbourávání tuku. Nejde o žádné mýty, ale zkrátka o fakt, který je podložený studiemi. Ocet sám o sobě má velice výraznou chuť.

Nelze ho konzumovat ve větším množství. Pro nastartování metabolismu je vhodné ráno smíchat vlažnou vodu s jablečným octem (přibližně na půl litru vody stačí dvě polévkové lžíce octa). Jablečný ocet můžete použít také jako chutnou přísadu do salátové zálivky.

Voda s citronem – pro zdraví i štíhlou figuru

Voda s citronem může být nejen chutná a osvěžující, ale také prospěšná pro váš metabolismus. Při dodržování pitného režimu je vhodné myslet na nápoje, které nejsou slazené.

Je tedy ideální voda. Ale pít pořád obyčejnou vodu, to také není to pravé. Proč si ji trochu neochutit plátky čerstvého citronu? Nebo ještě lépe do vody vymačkat trochu citrónu nejlépe ráno nalačno a vypít. Tímto způsobem krásně povzbudíte „zlenivělý“ metabolismus hned po ránu a navíc svému tělu dopřejete tolik potřebný vitamin C.

Sponzorováno

Tak s chutí do toho. Vodu s citronem si však můžete dávat i v průběhu dne, citron lze nahradit také plátky pomeranče, limetky nebo grepu.

Zelený čaj

Zelený čaj je nejen chutný nápoj, ale také velice zdravý. Jde o silný antioxidant, který zvyšuje oxidaci tuků až o 33 %. Velmi důležité je dbát na to, aby byl zelený čaj skutečně kvalitní. Většina zelených čajů, které pořídíte v supermarketech se zeleným čajem nemají mnoho společného.

V tomto případě je vhodné investovat do sypaného čaje, který pořídíte buď v bylinkářství, nebo specializovaném obchodě.

Různé zeleninové šťávy

Máte doma odšťavňovač? Pokud ne, tak doporučujeme to co nejdříve napravit. Kvalitní odšťavňovač sice není nejlevnější, ovšem vynaložené náklady se vám brzy zúročí. Zeleninové či ovocné šťávy představují ten nejjednodušší příjem vitamínu a zároveň blahodárně působí na náš organismus. Kdybyste měli zkonzumovat samotnou mrkev, červenou řepu, zelí či jiné přísady, asi byste se do toho hodně nutili.

Saláty jsou sice chutné, ale jíst je každý den? A to nepočítáme ještě podíl ovoce. Málokdo dokáže za den zkonzumovat tolik čerstvé zeleniny a ovoce, aby tím splnil doporučenou denní dávku. Ovšem v podobě chutné šťávy je to mnohem snazší.

Každý den si udělejte zeleninovou nebo ovocnou šťávu z libovolných surovin. Nápoj lze osladit medem a různě dochucovat. Jde o výborný přísun vitamínů v té nejlepší podobě. Navíc zeleninové nápoje urychlují metabolismus, neobsahují žádné nežádoucí kalorie.

Káva jako spalovač tuků

Pořád se všude dočítáme, že káva ve větším množství není vůbec zdravá, je lepší ji omezit. Pokud pijete více než tři šálky, můžete si žaludek překyselit – to je pravda. V malých dávkách je však káva zdraví prospěšná, protože povzbuzuje organismus a pomáhá odbourávání tuků. Doporučení množství kávy je jeden, nebo maximálně dva šálky kávy denně.

Sponzorováno

Uvedené nápoje můžete libovolně střídat, je však vhodné je pít pravidelně, jedině tak můžete docílit viditelných výsledků.

A co si ještě o hubnutí přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Nápoje, které urychlují hubnutí – co pít?”

  1. Veronika napsal:

   zdravím, hledám informace co pít při hubnutí, když mi nechutná čistá voda. Co myslíte, že je vhodné?

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva