Lymfatická masáž nejen proti celulitidě 4.92/5 (13)Lymfatická masážPod pojmem lymfatická masáž si většina z nás představí vyhledávanou kosmetickou proceduru. Ovšem tato masáž je rovněž účinným pomocníkem při boji s neustupujícími otoky. V čem tato masáž tedy spočívá?

Co je lymfatická masáž

Lymfatická drenáž, známá také jako manuální lymfodrenáž, je typ masáže, při které se zlepšuje proudění mízy v organismu a často se používá v kosmetických salonech při boji s celulitidou.

Lymfatická masáž však není jen oblíbenou kosmetickou procedurou, protože její přínos je mnohem širší. Tento druh masáže je doporučován také při léčbě chronických otoků. Je tedy na místě provádět ji v těch případech, kdy není vhodné uchýlit se ke klasické sportovní masáži. Ta totiž může při chronických otocích napáchat mnohem více škody než užitku.

Lymfodrenáž je v podstatě tlaková masáž, která cíleným působením na lymfatické body odblokuje uzliny, a díky tomu se odpadní látky mohou dostat z těla ven. Proudění lymfy totiž může být zpomaleno, což zapříčiňuje, že v těle zůstávají odpadní látky z metabolického procesu. A příjemným bonusem této masáže je jistě i to, že se jedná o velmi příjemnou, relaxační proceduru.

Význam lymfy a lymfatického systému

Správné proudění lymfy v organismu je důležité hned z několika důvodů:

  • Lymfa odvádí z těla odpadní látky
  • Lymfa zajišťuje přívod živin do krve
  • Lymfa má podíl i na udržení rovnováhy vnitřního prostředí
  • Lymfatický systém má vliv i na imunitu

Manuální versus přístrojová lymfodrenáž

Dříve se lymfodrenáž prováděla výhradně manuálně, a to jedině speciálně vyškolenými rehabilitačními pracovníky. Ovšem moderní rehabilitační přístroje si v ničem nezadají s masáží manuální, a proto představují výbornou alternativu. Lymfomasážní přístroj navíc nabízí možnost nastavit rychlost nafukování speciálních nohavic a rukávů, tlak i dobu aplikace.

TIP: Co je to lymfedém a jak se léčí?

Další užitečné rehabilitační přístroje

Rehabilitace a rehabilitační přístroje jsou při léčbě chronických onemocnění pohybového aparátu velmi efektivním řešením, které navíc v porovnání s chirurgickými zákroky nepředstavuje pro organismus nijak velkou zátěž. Které další rehabilitační metody zlepší fungování vaší pohybové soustavy a metabolismu:

  • Magnetoterapie: zlepšuje prokrvení, pomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla.
  • Uhličité zábaly: prováděné pomocí vaků CO2 upravují hormonální rovnováhu, napomáhají regeneraci organismu a příznivě působí na celý nervový systém.

Co si dále přečíst na toto téma?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva