Sponzorováno

Lymfatická masáž nejen proti celulitidě 4.92/5 (13)

 • Lymfatická masáž je technika, která se zaměřuje na stimulaci lymfatického systému, který je zodpovědný za odstraňování odpadních látek, toxických látek a přebytečné tekutiny z těla. I když lymfatická masáž není primárně navržena jako léčba celulitidy, může přinést několik výhod a pomoci zlepšit její viditelnost.
 • V tomto článku najdete hned několik způsobů, jak lymfatická masáž může pomoci při celulitidě.
 • Zlepšuje lymfatický tok: Lymfatická masáž stimuluje proudění lymfy v těle, což může pomoci odstranit přebytečnou tekutinu a odpadní látky z oblastí postižených celulitidou. Tím se může snížit otok a zlepšit průtok krve.
 • Detoxikace: Masáž lymfatického systému může pomoci odstraňovat toxiny a odpadní látky, které mohou přispívat k tvorbě celulitidy. Tím se podporuje zdravější prostředí v tkáních a zlepšuje se vzhled pokožky.
 • Stimuluje krevní oběh: Lymfatická masáž může zlepšit krevní oběh v dané oblasti, což přináší více kyslíku a živin do buněk. To může pomoci posílit tkáňovou strukturu a zlepšit vzhled kůže.
 • Relaxace a snížení stresu: Masáže obecně mají relaxační účinky a mohou pomoci snížit stres. Pocit uvolnění a pohody může ovlivnit i vzhled celulitidy
 • , protože stres může mít negativní dopad na kvalitu pokožky.
 • Lymfatická masáž je neinvazivní postup a její výsledky mohou být individuální. Pravidelnost masáží a kombinace s dalšími opatřeními, jako je zdravý životní styl a cvičení, mohou mít podstatně lepší účinek na zlepšení celulitidy. Je vhodné vše konzultovat s profesionálním masérem nebo odborníkem, který vám může poskytnout individuální radu a přizpůsobit masáž vašim potřebám.

Lymfatická masážPod pojmem lymfatická masáž si většina z nás představí vyhledávanou kosmetickou proceduru. Ovšem tato masáž je rovněž účinným pomocníkem při boji s neustupujícími otoky. V čem tato masáž tedy spočívá?

Co je lymfatická masáž

Lymfatická drenáž, známá také jako manuální lymfodrenáž, je typ masáže, při které se zlepšuje proudění mízy v organismu a často se používá v kosmetických salonech při boji s celulitidou.

Lymfatická masáž však není jen oblíbenou kosmetickou procedurou, protože její přínos je mnohem širší. Tento druh masáže je doporučován také při léčbě chronických otoků. Je tedy na místě provádět ji v těch případech, kdy není vhodné uchýlit se ke klasické sportovní masáži. Ta totiž může při chronických otocích napáchat mnohem více škody než užitku.

Lymfodrenáž je v podstatě tlaková masáž, která cíleným působením na lymfatické body odblokuje uzliny, a díky tomu se odpadní látky mohou dostat z těla ven. Proudění lymfy totiž může být zpomaleno, což zapříčiňuje, že v těle zůstávají odpadní látky z metabolického procesu. A příjemným bonusem této masáže je jistě i to, že se jedná o velmi příjemnou, relaxační proceduru.

Význam lymfy a lymfatického systému

Správné proudění lymfy v organismu je důležité hned z několika důvodů:

 • Lymfa odvádí z těla odpadní látky
 • Lymfa zajišťuje přívod živin do krve
 • Lymfa má podíl i na udržení rovnováhy vnitřního prostředí
 • Lymfatický systém má vliv i na imunitu

Manuální versus přístrojová lymfodrenáž

Dříve se lymfodrenáž prováděla výhradně manuálně, a to jedině speciálně vyškolenými rehabilitačními pracovníky. Ovšem moderní rehabilitační přístroje si v ničem nezadají s masáží manuální, a proto představují výbornou alternativu. Lymfomasážní přístroj navíc nabízí možnost nastavit rychlost nafukování speciálních nohavic a rukávů, tlak i dobu aplikace.

Sponzorováno

TIP: Co je to lymfedém a jak se léčí?

Další užitečné rehabilitační přístroje

Rehabilitace a rehabilitační přístroje jsou při léčbě chronických onemocnění pohybového aparátu velmi efektivním řešením, které navíc v porovnání s chirurgickými zákroky nepředstavuje pro organismus nijak velkou zátěž. Které další rehabilitační metody zlepší fungování vaší pohybové soustavy a metabolismu:

 • Magnetoterapie: zlepšuje prokrvení, pomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla.
 • Uhličité zábaly: prováděné pomocí vaků CO2 upravují hormonální rovnováhu, napomáhají regeneraci organismu a příznivě působí na celý nervový systém.

Jak tedy lymfatická masáž funguje?

Lymfatická masáž při celulitidě funguje několika způsoby:

Stimulace lymfatického toku: Lymfatická masáž se provádí specifickými pohyby, které stimulují proudění lymfy v lymfatických cévách. Tím se zlepšuje odstraňování přebytečné tekutiny, toxických látek a odpadních produktů z postižených oblastí. Přispívá k lepšímu odtoku lymfy a snižuje otoky.

Zlepšení průtoku krve: Masáž lymfatického systému může také zlepšit průtok krve v dané oblasti. To přináší více kyslíku a živin do buněk, podporuje regeneraci tkání a pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny.

Rozpouštění tukových buněk: Některé techniky lymfatické masáže se zaměřují na manipulaci s tukovými buňkami v oblastech s celulitidou. Specifické pohyby a tlak mohou pomoci rozpouštět tukové buňky a redukovat jejich viditelnost.

Stimulace kolagenu: Lymfatická masáž může stimulovat tvorbu kolagenu, který je důležitý pro zdravou strukturu kůže. Zvýšená produkce kolagenu může pomoci zpevnit a vyhladit pokožku, čímž snižuje vzhled celulitidy.

Relaxace a snížení stresu: Lymfatická masáž má také relaxační účinky, které mohou pomoci snížit stres a napětí. Redukce stresu ve finále může mít pozitivní vliv na celkový stav pokožky a zdraví.

PAMATUJTE: Lymfatická masáž není zázračným řešením pro celulitidu a výsledky se mohou lišit v závislosti na individuálních faktorech. Pravidelnost masáží, kombinace s dalšími opatřeními, jako je zdravý životní styl a cvičení, a individuální přístup od profesionálního maséra mohou přinést o hodně lepší výsledky při zlepšování vzhledu celulitidy.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste řešit vaši celulitidu? Co u vás nejlépe fungovalo?

Co si dále přečíst na toto téma?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva