Obsah článku
Pod pojmem lymfatická masáž si většina z nás představí vyhledávanou kosmetickou proceduru. Ovšem tato masáž je rovněž účinným pomocníkem při boji s neustupujícími otoky. V čem tato masáž tedy spočívá?
Co je lymfatická masáž
Lymfatická drenáž, známá také jako manuální lymfodrenáž, je typ masáže, při které se zlepšuje proudění mízy v organismu a často se používá v kosmetických salonech při boji s celulitidou.
Lymfatická masáž však není jen oblíbenou kosmetickou procedurou, protože její přínos je mnohem širší. Tento druh masáže je doporučován také při léčbě chronických otoků. Je tedy na místě provádět ji v těch případech, kdy není vhodné uchýlit se ke klasické sportovní masáži. Ta totiž může při chronických otocích napáchat mnohem více škody než užitku.
Náš tip: Přípravky na celulitidu
Lymfodrenáž je v podstatě tlaková masáž, která cíleným působením na lymfatické body odblokuje uzliny, a díky tomu se odpadní látky mohou dostat z těla ven. Proudění lymfy totiž může být zpomaleno, což zapříčiňuje, že v těle zůstávají odpadní látky z metabolického procesu. A příjemným bonusem této masáže je jistě i to, že se jedná o velmi příjemnou, relaxační proceduru.
Význam lymfy a lymfatického systému
Správné proudění lymfy v organismu je důležité hned z několika důvodů:
- Lymfa odvádí z těla odpadní látky
- Lymfa zajišťuje přívod živin do krve
- Lymfa má podíl i na udržení rovnováhy vnitřního prostředí
- Lymfatický systém má vliv i na imunitu
Manuální versus přístrojová lymfodrenáž
Dříve se lymfodrenáž prováděla výhradně manuálně, a to jedině speciálně vyškolenými rehabilitačními pracovníky. Ovšem moderní rehabilitační přístroje si v ničem nezadají s masáží manuální, a proto představují výbornou alternativu. Lymfomasážní přístroj navíc nabízí možnost nastavit rychlost nafukování speciálních nohavic a rukávů, tlak i dobu aplikace.
TIP: Co je to lymfedém a jak se léčí?
Další užitečné rehabilitační přístroje
Rehabilitace a rehabilitační přístroje jsou při léčbě chronických onemocnění pohybového aparátu velmi efektivním řešením, které navíc v porovnání s chirurgickými zákroky nepředstavuje pro organismus nijak velkou zátěž. Které další rehabilitační metody zlepší fungování vaší pohybové soustavy a metabolismu:
- Magnetoterapie: zlepšuje prokrvení, pomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla.
- Uhličité zábaly: prováděné pomocí vaků CO2 upravují hormonální rovnováhu, napomáhají regeneraci organismu a příznivě působí na celý nervový systém.
Co si dále přečíst na toto téma?
- TIP: Zkuste i zábaly na celulitidu
- Jak aktivovat a zlepšit lymfatický systém těla? Posílíte si tím imunitu
Autorem článku je naše redakce
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Celulitida