Sponzorováno

Zumba – tancem ke zdraví i hubnutí 4.88/5 (16)

zumba-zdraviZumba je v současnosti velmi populární cvičení, resp. tanec. Zumba je tanec pro radost a výborná na spalování kalorií. Zařaďte zumbu do svého programu. Určitě si zumbu oblíbíte a navíc Vám pomůže spálit kalorie a pokud potřebujete, tak i zhubnout.

Co je zumba?

Zumba vznikla na přelomu tisíciletí a za krátkou dobu své existence si získala miliony fanoušků na celém světě. Zumba je kombinací tance a fitness. Kombinuje aerobní cvičení s latinsko americkým tancem. Cvičení zumba střídá pomaleji pasáže s rychlejšími. Zumba je výborná pro zlepšení Vaší kondice, je výborná pro Vaše zdraví a navíc je zumba skvělá i na hubnutí, vyformování postavy, resp. na zpevnění těla.

Proč je zumba cvičení tak populární?

Pokud máte přes den spoustu povinností a stresu, cvičení zumba Vám pomůže zbavit se stresu a zapomenout na problémy. Fyzicky se sice při zumbě unavíte, ale psychicky si odpočinete.
Je zábavná, dynamická a hlavně nenudí a hodina zumby Vám uběhne velmi rychle – je pravděpodobné, že si tento sport – tanec zamilujete. A navíc latinsko americká hudba Vás bude stimulovat k lepším výkonům. Vždyť samotná hudba je úžasná.

Je jednoduchá, dokáže se ji naučit každý, kdo chce něco pro sebe udělat – vhodná i pro začátečníky. Zumba se cvičí ve skupině, poznáte nové lidi. Za krátkou dobu cvičení zumby, spálíte spoustu kalorií – je efektivní při hubnutí, resp. je to výborná pomůcka v procesu hubnutí.

Zumba cvičení a hubnutí

Jelikož správné a účinné hubnutí je o stravě a pravidelném cvičení, zumba Vám bude při hubnutí velmi nápomocná. Cvičení při hubnutí většina lidí vnímá jako něco nucené – nechce se jim cvičit s činkami, sklapovačky mnoho lidí přímo nenávidí ani běh není u obézních lidí moc populární. Zumba může být řešení – je zábavná, nenáročná i pro začátečníky a výborně se při ní spalují kalorie.

Pokud chcete zhubnout choďte na zumbu alespoň 2 krát v týdnu a přidejte si i další cvičení, tak abyste spolu cvičili alespoň 3-4 krát za týden. Zumbu je optimální cvičit cca 1 hodinu. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim a vhodné oblečení. Nejlepší bude pokud si najdete parťačku na cvičení zumbu – ve dvojici jde přece hubnutí mnohem snadněji.

Sponzorováno

Ale nezapomeňte na to, že cvičení, ať už zumba nebo jiné, Vám při hubnutí pomůže, ale je to jen část úspěchu. Důležitá pro úspěch hubnutí je Vaše strava. Pokud ale změníte svou stravu k lepšímu a přidáte cvičení zumba, úspěch při hubnutí se brzy dostaví.

Dynamický fitness tanec

Zumba je dynamický fitness program, který v spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, regge, merenge, tanga, flamenca, ale i rockenrollu či country.

Je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v takové kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla. Aby se vám v Zumbě dařilo, nemusíte umět tančit. Na lekci Zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Tanec objeven náhodou

Zumbu „objevil“ slavný kolumbijský tanečník a choreograf Alberto Beto Peréz, který spolupracoval i se Shakirou. V jeden den si zapomněl přinést na hodinu CD s aerobik hudbou, a tak pustil žákům jediné CD, jaké měl v autě – s latinskoamerickou hudbou. Musel tedy zaexperimentovat, a tak ho napadlo spojit prvky aerobiku s latinskoamerickými tanci. Výsledkem byli žáci nadšeni. Takto se zrodila Zumba.
Pomocí Zumby se tuk spaluje velmi rychle. Zapojujete boky, hýždě, ruce i břicho a za jednu hodinu spálíte přibližně 800 kalorií. Mezi nejpoužívanější styly patří salsa, merengue, cumbia, reggaeton, samba a flamenco. Najdete v ní však i prvky hip hopu, břišních tanců či rokenrolu. Díky ní se tedy nejen naučíte kroky různých tanečních stylů a zbavíte se nějakého toho kila navíc, ale zároveň si procvičíte kardiovaskulární systém a nastartujete zpomalený metabolismus. Kromě toho má tento tanec blahodárné účinky na psychiku, odbourává stres a zlepšuje náladu, všechno zábavnou formou.

Posilujete nohy, hlavně stehna, hýždě a lýtka. Cvičení se zaměřuje také na část těla od pánve po hrudník. Posiluje se kondice i srdce.

Zajímavost: Zubma je velmi dobrá na hubnutí.

VIDEO: Jak vypadá zumba?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva