Sponzorováno

Kávový olej na pleť – na akné, celulitidu, ekzém i lupénku 4.96/5 (23)

  • Kávový olej může mít několik výhod pro pleť. V tomto článku je několik přínosů, které se mu připisují.
  • Vysoký obsah antioxidantů: Kávový olej je bohatý na antioxidanty, jako je kyselina chlorogenová. Tyto antioxidanty pomáhají chránit pleť před poškozením způsobeným volnými radikály, které mohou přispívat k předčasnému stárnutí a vráskám.
  • Tonizuje pokožku: Kávový olej může pomáhat při tonizaci pokožky a zlepšovat její elasticitu. Může napomáhat zpevnění pokožky a snižovat pocit povislé pokožky.
  • Hydratace a zjemnění: Kávový olej má hydratační vlastnosti a může pomáhat udržovat vlhkost v pokožce. Může také pomoci zjemnit hrubou pokožku a zlepšit její texturu.
  • Zklidnění podrážděné pokožky: Díky svým protizánětlivým vlastnostem může kávový olej pomáhat zklidňovat podrážděnou pokožku a snižovat zarudnutí. Může být vhodný pro citlivou nebo problematickou pleť.
  • Exfoliace: Jemné částice kávového oleje mohou sloužit jako přírodní exfolianty a pomáhat odstraňovat odumřelé kožní buňky, čímž se podporuje obnovování pokožky a zanechává se zářivější a hladší pleť.
  • Reakce a účinky kávového oleje se mohou lišit u jednotlivých lidí a také závisí na konkrétním výrobku a jeho kvalitě. Pokud máte konkrétní zájem o použití kávového oleje na pleť, doporučuje se konzultovat vše s dermatologem nebo odborníkem na péči o pleť, abyste získali konkrétní rady a doporučení přizpůsobené vašim individuálním potřebám.

Kávový olej se k léčbě celulitidy začal používat poměrně nedávno, ale výsledky byly tak ohromující, že se začal využívat jako základ proticelulitídových a zeštíhlujících směsí.

Kávový olej se k léčbě celulitidy začal používat poměrně nedávno, ale výsledky byly tak ohromující, že se začal využívat jako základ proticelulitídových a zeštíhlujících směsí.

Kávový olej je jedním z olejů, který může být použit na každý typ pleti, má totiž stejné PH jako je PH pokožky. Kávový olej se k léčbě celulitidy začal používat poměrně nedávno, ale výsledky byly tak ohromující, že se začal požívat jako základ proticelulitídových a zeštíhlujících směsí v nejluxusnějších salonech, které vyhledávají hvězdy modelingu i krásky celého světa.

Enzymy, vitamíny a vysoký obsah kofeinu obsažené v tomto olejíčkem jej řadí momentálně mezi nejžhavější novinky mezi anti-aging přípravky. Kávový olej můžete natírat neředěný na obličej – čistí a hydratuje pleť, masírovat problematické partie – detoxikuje, odvodňuje a zbavuje tkáně stresu. Krásně se vstřebává, zanechává jemný sametový pocit na pokožce a jemně uklidňující voní.

Sponzorováno

Důležité vlastnosti kávového oleje

Udržuje rovnováhu a optimální hydrataci pleti
– Obsahuje enzymy, které stimulují detoxikaci a významně pomáhají při čištění pokožky
– Léčí akné
– je super na nečistou pleť se sklonem k zánětům
Slouží ke zbavení podkožního tuku a na celulitidu
Zklidňuje ekzematickou pleť, kterou krásně čistí, detoxikuje, uklidňuje a udržuje její přiměřenou vlhkost

Krásně se vstřebává, zanechává jemný sametový pocit na pokožce a jemně uklidňující voní. Brazilské ženy jej dlouhou dobu používají při péči o pleť a pokožku a nyní jej používají některé světové lázně při čištění pleti a léčbě celulitidy. Vědci začínají odhalovat širokou škálu využití tohoto oleje. Chrání proti volným radikálům a má další profylakticky (prevence před onemocněními) a terapeuticky vhodné účinky.

Kávový olej je proto ideální složkou k každém přípravku určeném k péči o aknózní a problematickou pleť. Tento olej je také vhodné používat jak jednu ze složek krémů a balzámů určených k pomoci při ekzémech a lupence.

Kávový olej na celulitidu

V posledních letech káva převzala vedoucí úlohu v léčbě celulitidy. Enzymy v zelené kávě pomáhají rozkládat tuk a vyhladit nafouklé oblasti kůže. Z tohoto důvodu je zelená káva v současné době používána do tělových zábalů některých světových lázní. Podívejte se různé možnosti zábalů proti celulitidě.

Kávový olej se k léčbě celulitidy začal používat poměrně nedávno, ale výsledky byly tak ohromující, že se začal využívat jako základ proticelulitidových a zeštíhlujících směsí. Tento olej, kromě toho, čistí, detoxikuje, uklidňuje a udržuje přiměřenou vlhkost pleti. Kávový BIO olej můžete natírat neředěný. Kromě výše popsaných pozitiv, tento olej pomáhá zbavovat tkáň stresu, přičemž zanechává na pokožce jemný a sametový pocit.

A co vy? Používáte kávový olej na pleť? Budu ráda za komentáře.

A dále si přečtěte

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva