Sponzorováno

Wellness a zdraví – je to životní styl 4.86/5 (14)

Wellness - to je sport i relaxace. Je to životní styl.

Wellness – to je sport i relaxace. Je to životní styl.

Wellness se stalo v poslední době velmi módním slovem. Ale málokdo by dokázal přesně říci, co wellness je. Všichni lidé znají různé wellness sauny, wellness kluby, wellness centra, wellness pobyty a další spojení se slovem wellness, ať se již jedná o činnosti nebo výrobky.

Mnoho z činností wellness nabízejí fitness centra, velký zájem v souvislosti s wellness bývá o sauny. Slovo wellness nemá zcela přesnou definici. Nejčastěji bývá vykládáno jako zdravý životní styl. Není jím však myšlen pouze fyzický stav, ale i zdravý způsob života a dosažení harmonie organismu.

Popularita wellness stále roste

Zdravý životní styl je velice přitažlivý i po komerční stránce. Obliba wellness se stala módní vlnou, wellness je „in“. Přispívá k tomu řada obtíží, které souvisejí s životním stylem, a lidé si uvědomují, že těmto potížím se dá předcházet – právě aktivitou, zdravou stravou a relaxací. Odpočaté tělo i mozek podávají pak mnohem lepší výkon. To je důkazem toho, jak je harmonie duše a těla důležitá.

Wellness a zdraví

Wellness má rozhodně pozitivní přínos pro zdravotní stav. Pokud člověk změní životní styl k lepšímu, upraví životosprávu a doplní svůj denní program pravidelným pohybem, stává se wellness zásadním přínosem. Někteří lidé si wellness oblíbí sami, někteří potřebují více motivace. Té se jim dostane například ve speciálních zařízeních, wellness centrech, která mají patřičné vybavení, a kde je vytvořeno tak přitažlivé prostředí, že se návštěvníci rádi vracejí a pohybu se věnují pravidelně.

Co je nejoblíbenější

Některé trendy jsou ve wellness oblíbené více, jiné méně. Velmi žádané je cvičení s osobním trenérem – ať již cvičení individuální nebo ve dvojici. Pilates, Tai Chi, břišní tance, aqua jóga nebo horolezectví jsou jen jednou z možností, jak doplnit a zpestřit klasické cvičení ve fitness centru. K dispozici je také nové cvičební nářadí – například míče nebo cvičení pomocí videoher. Při návštěvě wellness centra jsou nabízeny i další procedury.

Pochopte wellness

Takže když se řekne WELLNESS, málokdo si uvědomí, že se jedná především o určitý životní styl, jehož hlavní zásadou je odpovědnost člověka za své zdraví i v běžném životě, nejen při nárazových akcích jako jsou wellness pobyty, wellness lázně, wellness víkendy a podobně. Znamená to tedy hledání cest k vlastnímu lepšímu a zdravému životu a udržování těla i duše ve vynikající kondici.

V dokonalé rovnováze by měly být jak rovina fyzická, tak psychická i emocionální. Začněte o své tělo pečovat dříve, než se objeví problémy, ušetřete si zbytečnou bolest a zaměřte se na prevenci. Vyjděte ve své snaze o ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL DO PŘÍRODY. Dostatečný pohyb, kvalitní potraviny, relaxace a spánek jsou sice důležité, ale přesto vašemu organizmu může něco scházet. Posilujte své tělo a psychickou pohodu také pomocí přírodních doplňků stravy a dosáhněte většího efektu.

Příroda vám pomůže

Vaše tělo tak získá látky, které jsou v běžné stravě zastoupeny v malém množství nebo vůbec. Přírodní doplňky stravy mohou pomoci například při detoxikaci, nedostatku vitamínů a minerálů, jako lék na nachlazení, při potížích se zažíváním, zrakem, vlasy nebo jako celková podpora imunitního systému.

Některé z nich bývají využívány v mírných stádiích běžných chorob, protože organizmus tolik nezatíží. Bylinná tonika coby léky na nachlazení nebo doplněk stravy na vysoký cholesterol jsou klasickým příkladem. I přírodní doplňky stravy je však potřeba užívat s rozumem a s ohledem na zdravotní stav. Chcete-li získat pevnější zdraví a vypadat lépe, mějte na paměti, že méně je někdy více a že ne vše se hodí pro každého.

Sponzorováno

Wellness proti civilizačním chorobám

Vaše tělo a duše jsou neoddělitelně spojeny. Jejich pohoda a vyrovnanost se odráží na celkovém stavu člověka. Zdravá míra pohybu, dostatek spánku a odpočinku vás chrání před civilizačními chorobami – vysokým tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, kožními nemocemi, trávicími potížemi a bolestmi hlavy, kloubů i zad.

Mohou vám pomoci lázně, pokud se však nelze vzdálit z domova na dostatečně dlouhou dobu, sáhněte po dalších pomocnících proti tichým vrahům – vysokému tlaku a cholesterolu. V přírodě se ukrývá mnoho bylin a látek, nenápadných zachránců vašeho zdraví, které jsou obsaženy v přírodních doplňcích stravy.

Podpořte funkce svého srdce a cév a užívejte doplněk stravy na vysoký cholesterol, po kterém se zanedlouho budete cítit mnohem lépe. Využijte sílu rostlin proti stresu, depresím či únavě. Svému tělu tak prospějete a budete mít jistotu, že jste je nezatížili zbytečnou chemií.

Stárněte s elegancí

Wellness vám ukazuje cestu k plnohodnotnému a kvalitnímu životu. Budete se cítit dobře a vyrovnaně a nebudou na vás výrazně vidět známky únavy a stárnutí. Pohyb a správná životospráva, doplněné pečlivě zvolenými přírodními doplňky stravy mohou proces stárnutí výrazně zpomalit.

Wellness pak pro vás nebude představovat pouhý módní trend, ale stane se nedílnou součástí vašeho života. Budete se cítit zdravě, dobře a vyrovnaně v kterékoli etapě svého života a užívat si naplno všeho, co se vám nabízí.

Wellness a úloha pohybu

Zdraví, tělesné i duševní, je podmíněno geneticky, podílí se na něm i vzdělání a výchova, životní prostředí a další faktory, které může každý jedinec ovlivňovat – aktivní životní styl, zdravé stravování, vyvážený příjem a výdej energie a samozřejmě pohyb. Pohyb a strava spolu úzce souvisí již historicky.

Předcházející generace měly mnohem více pohybu při fyzické práci a tomu odpovídal také jídelníček. Pohyb je nutný pro patřičný výdej energie, pro obnovu sil psychických i fyzických. Dostatek pohybu je i nutným předpokladem pro předcházení civilizačním chorobám.

Lidé trpí nedostatkem pohybu

Současná společnost nemá dostatek pohybu. To potvrzují všemožné výzkumy i pouhý pohled na davy lidí – obezita, spěch a stres jsou viditelné na první pohled. Lidé se obecně zaměřují na výkon a nezbývá jim čas na odpočinek a nabytí sil. Narůstá počet civilizačních chorob, spojených s nevhodným životním stylem. Na denním pořádku jsou onemocnění pohybového aparátu, cukrovka, nadváha, neplodnost i psychické problémy.

K wellness je vhodné i vyjádření odborníka

Každý, kdo se rozhodne pro radikální změnu životního stylu, by se měl poradit s odborníkem na životní styl. Důležitě je stanovit komplexní anamnézu, vycházet z aktuálního stavu a životního stylu. Výchozím bodem je debata o motivaci, tedy důvodu, proč chce člověk životní styl změnit. Poté se přistupuje k vyhodnocení metabolických hodnot a hodnot stavu těla. Odborník vše vyhodnotí a navrhne individuální program pohybu i stravování. Na vše pak dohlíží, aby motivace nepolevovala.

Expert navrhne tréninkový program

Navržený tréninkový program může být zaměřen buď funkčně, nebo aerobně. Funkční trénink je zaměřen na snížení hmotnosti, vytvarování postavy a celkové zlepšení fungování pohybového aparátu. Preventivně působí i proti bolestem zad a zraněním. Tuto metodu dobře znají i vrcholoví sportovci a rehabilitační pracovníci. Aerobní trénink kromě redukce váhy zvyšuje kondici a pozitivně působí i na metabolismus i imunitu.

Sponzorováno

A co vy? Propadli jste stylu wellness? Pokud ano, dobře pro vás. Je to velmi zdravé.

Co si ještě o wellnessu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva