Tukožroutské potraviny – spalovače tuku najdete i mezi běžnými jídly 4.71/5 (34)

Sponzorováno

Které potraviny doslova žerou tuk v těle?

Které potraviny doslova žerou tuk v těle?

K dokonalé váze můžete dojít kombinací dvou doporučovaných způsobů. Ten první se týká kvalitního jídelníčku, který budete přesně dodržovat. Druhý způsob je spojený s tím, že ve svém těle urychlíte spalování tuků. Jak na to? Pomoci vám může nejenom sportovní aktivita, ale může vám pomoci také správná strava. Existují totiž účinné spalovače tuku, které najdete právě v oblasti klasických jídel. Lidově se jim říká tukožroutské potraviny. Pokud vás zajímá, co vám může k dokonalé váze pomoci, pojďme se na to společně podívat.

Skořice

Tu zná jistě každý z vás, jelikož může být zcela běžnou přísadou ve vašich kuchyních. Přidává se hlavně do sladkých jídel, které ale nejsou při dietě ta pravá. Pokud chcete její účinky využít skutečně na maximum, potom doporučujeme využití skořice třeba v kombinaci s ovocem, stejně jako s bílým jogurtem. Problémem ale nemusí být ani její přidávání třeba do tvarohu, do kávy a čaje, nebo do mléka. Důvodem, proč to dělat je hlavně to, že skořice umí dobře štěpit tuk a cukr, dokáže urychlit proudění krve v žilách, stejně jako dokonale stimuluje zažívání.

Káva

Tento hojně diskutovaný nápoj má přirozeně i několik negativ. My se ale podíváme na jeho pozitiva, a to v souvislosti s tím, že patří mezi velmi účinné spalovače tuku, které můžeme zařadit do svého jídelníčku. Jak? Je to jednoduché. Stačí klasické pití silnější kávy. S konzumací byste to však neměli přehánět. Pokud hledáte ideální využití, potom je doporučováno vypít šálek silné kávy před samotným cvičením. Díky tomu nejenom získáte dostatek energie na aktivitu, ale také výrazně zrychlíte svůj metabolismus.

Zelený čaj

Káva není jediným nápojem, který patří mezi přírodní spalovače tuku. Stejně tak prospěšný může být také zelený čaj. Ten má pro lidský organismus hned několik pozitiv, jako jsou tyto:

 • Zpomaluje ukládání tuku v organismu
 • Urychluje spalování tukových zásob
 • Snižuje hladinu cholesterolu

Kdy a jak zelený čaj konzumovat? Ideálně podobně, jako je tomu u samotné kávy. Hodí se vypít šálek silného čaje těsně před tréninkem.

Ananas

I ovoce může patřit mezi přírodní spalovače tuku. Náš přehled rozhodně začneme ananasem, který je považován doslova za zázrak. Proč? Jelikož obsahuje enzym, který je označován jako bromelin. Ten je unikátní v tom, že omezuje ukládání tuku v těle a tento se také snaží z těla vypudit. Tím ale prospěšnost ananasu nekončí, jelikož stejně tak obsahuje i celkem zajímavé množství vlákniny. Ta pomáhá jak tomu, že se cítíte dřív nasyceni, tak i tomu, že vaše tělo lépe tráví a také lépe zpracovává živiny. Ostatně i proto je vláknina doporučována jako nedílná součást běžného dietního jídelníčku.

Sponzorováno

Citron

I toto ovoce může být perfektní volbou právě při hubnutí. Je jasné, že jíst syrový citron asi není úplně to pravé a tak je třeba myslet na to, že je ideální použít ho jako přísadu do nápojů. Stačí vymačkat šťávu, kterou je možné použit do čaje, stejně jako kombinovat s vodou a připravit si tak chutnou citronádu, která hlavně v létě osvěží a zažene žízeň. Co je přímo doporučováno, to je nastartování metabolismu právě citronem, a to hned ráno. Jak? Stačí šťáva z poloviny citronu a sklenice vody. Navíc toto ovoce pomůže vašemu tělu i jinak:

 • Dodá vám vitamin C
 • Působí antioxidačně
 • Zlepší obranyschopnost

Zázvor

Dnes už celkem dobře dostupná potravina, prodávaná ve formě kořene. I když ji lze zakoupit v mnoha obchodech, je stále mnoho žen, které zázvor nepoužívají. A to i přesto, že se jedná o celkem účinný spalovač tuku. Jeho použití přitom může být skutečně různorodé.

Dokáže být dobrou přísadu do řady jídel, stejně jako se hodí do čaje, nebo do různých domácích limonád. Stačí třeba jeho nastrouhání, stejně jako není problém vytvořit i různé vývary, nebo třeba různé odvary. Jeho unikátem je především to, že dokáže dobře prohřát lidské tělo a tím i zrychlit jeho metabolismus. Na co nesmíme určitě zapomínat, to je také pozitivum v tom, že umí podpořit i činnost trávicí soustavy a tak zlepšit využití jednotlivých živin z potravy.

Chilli

I to může být oblíbenou přísadou do jídel, pokud chcete být štíhlí. I to patří mezi oblíbený spalovač tuku. Proč? Obsahuje látku zvanou kapsaicin, která je spojena s tím, že dokáže umocnit výdej energie. A to jak při běžném denním režimu, tak třeba při cvičení. I proto může být chilli konzumováno jako perfektní stimulant před startem fyzické aktivity. Na rozdíl od všech ostatních uvedených spalovačů však může mít pro vás jeden negativní účinek. A to takový, že může pálit. Přesto lze na trhu najít i varianty, u kterých je pálivost minimální a účinky s ohledem na spalování tuků stále poměrně vysoké. Navíc využitelnost chilli v jídlech je obrovská, jelikož se hodí doslova do jakéhokoliv pokrmu.

Co dále si přečíst na toto téma?

VIDEO: Jak spalovat tuk efektivně

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva