Sponzorováno

Éterické oleje vám pomohou udržet si štíhlou linii 4.73/5 (15)

Éterické oleje vám pomohou udržet si štíhlou liniiRelaxujte a vdechujte vůni. Esenciální nebo éterické oleje jsou vysoce aromatické substance obsažené v květech, listech a kořenech rostlin. Pro správný terapeutický účinek používejte pouze čisté oleje – tedy přírodní rostlinné esence získané správným postupem: lisováním za studena, destilací nebo macerací.

Používat chemické kopie přírodních esencí nemá velký význam, protože nemají žádné léčivé účinky. Používejte vždy jen kvalitní produkty, nakupujte u prověřených prodejců.

Do koupele

Tělo si před koupelí důkladně promasírujte tělovou kartáčem. Pět až patnáct kapek éterického oleje smíchejte s hrníčkem soli a směs přidejte do napuštěné teplé vody. Relaxujte.

Místa postižená celulitidou můžete mírně poštipkávat. Po koupeli se osprchujte ve studené vodě a důkladně se promasírujte masážní směsí, kterou jste si připravili předem. Tato koupel aplikujte dvakrát do týdne.

Samozřejmě, je třeba dodržovat i správný stravovací a pitný režim, dopřát si pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu.

Čtěte také: Další informace o aromaterapii

Sponzorováno

Na masáž

Jsou vysoce koncentrované, nesmíte je používat přímo na pokožku. Deset až dvacet pět kapek esenciálního olejíčku smíchejte se sto mililitry základního oleje, například mandlového nebo jojobového.

Vytvoříte si svůj vlastní masážní olej, který můžete použít dvakrát denně.

Radí aromoterapeutka:

✓ éterické oleje na odbourávání tuků : pomeranč, levandule, grapefruit, rozmarýn, šalvěj lékařská, limeta, citronová tráva
✓ éterické oleje na odbourávání tuků s diuretickým účinkem: grapefruit, citron, jalovec
✓ éterické oleje proti celulitidě: jalovec, grapefruit, tymián, rozmarýn, šalvěj lékařská, bazalka, pačuli

A co vy? Na co používáte esenciální oleje? Budeme moc rádi za komentáře k tomuto tématu.

Náš tip: Zkuste tyto esenciální oleje

VIDEO: Rozhovor s aromaterapeutem (1. část)

VIDEO: Rozhovor s aromaterapeutem (2. část)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Éterické oleje vám pomohou udržet si štíhlou linii”

  1. […] obklad na prsa či na záda uvolňuje hlen z průdušek a tlumí i suchý kašel. Obsahuje vonné éterické oleje, které zmírňují smrkání a zánět hrdla, brzdí množení virů a bakterií a zvyšují […]

  2. […] TIP: Zkuste i éterické oleje […]

  3. […] tři tisíce let, a to konkrétně v čínské medicíně, která využívala zejména účinek éterických olejů nacházejících se v lístcích rostlinky. Lidé kdysi mátu sypali i na místa odpočinku a klidu […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva