Sponzorováno

Jaká je láska přes internet? Více spokojenosti a méně rozvodů… 4.9/5 (10)

Jaká je láska přes internet? Více spokojenosti a méně rozvodů...Více než jedna třetina manželství začíná na internetu. Výzkum ukázal, že takové sňatky jsou více uspokojující a je méně pravděpodobné, že skončí rozvodem. Alespoň to zjistila studie sponzorovaná on-line seznamkou.

„Setkání on – line již není anomálií a vyhlídky na vztah jsou docela dobré,“ říká hlavní autor studie John Cacioppo, profesor sociální psychologie na University of Chicago. „To bylo pro i mě překvapující. Nečekal jsem to .“

Méně rozvodů

Výzkum zahrnoval odpovědi 20 000 Američanů, kteří se oženili v letech 2005 až 2012. Zjistilo se, že 35 % lidí se setkalo on-line. Ale zatímco 8 % z těch, kteří se seznámili off-line, se rozešlo nebo rozvedlo, množství nezdařených on-line vztahů bylo jen 6 %. Ačkoliv se tyto rozdíly vyrovnaly po kontrole faktorů ovlivňujících rozvod, jako je příjem, vzdělání a délka manželství, ale nadále je poměrně významný.

Studie také zjistila zvýšenou manželskou spokojenost mezi lidmi, jejichž vztah začal na internetu, v porovnání s těmi, kteří se dali dohromady například na vysoké škole nebo v barech. Profesor sociální psychologie Eli Finkel na Northwestern University pokládá výzkum za působivý, ale závěry o on – line manželstvích jsou zatím předčasné.

Zajímavost: Ovlivňuje láska sportovní výkony?

Šance najít partnera

„Tato studie je užitečná,“ řekl Finkel. „Naznačuje, že člověk může setkat životního partnera on-line. Ale nějaké závěry, zda jsou on-line setkání lepší než ty off-line, vyžadují důkazy.“ Studie naznačuje, že setkání samo o sobě ve skutečnosti zlepšuje spojení dvou lidí nebo nějak způsobí, že manželství bude lepší. Ve skutečnosti, on-line i off- line, setkání na různých druzích míst jsou spojeny s různými manželskými vyhlídkami.

Sponzorováno

Šance manželství z internetových seznamek jsou docela slušné.

Není divu, že například lidé, co vyrůstali společně nebo se setkali ve škole, prostřednictvím přátel nebo prostřednictvím náboženské skupiny, mají šanci na více uspokojivé manželství, než setkání v baru či klubu nebo na rande naslepo. Kupodivu však schůzka v práci byla stejně špatná, jako si najít si manžela v baru nebo klubu.

Ani on-line láska není jednoduchá

Pokud jde o on-line seznamky, sňatky zahájené v chatovací místnosti, nebo on-line komunitě byly méně uspokojivé jak začíná prostřednictvím on-line seznamkách, ačkoli tyto stránky neukazují přesná čísla manželské spokojenosti. „V chatovacích místnostech a off-line potkáte jen omezené množství lidí, kteří jsou kolem, a ne velké množství lidí,“ vysvětlil Cacioppo možné vysvětlení tohoto nálezu. „Právě on-line randění otevírá svět nesmírných možností.“

Další možné vysvětlení pro rozdíly mezi on-line a off-line manželským úspěchem má co do činění s osobností. Pokud dokážete ovládat impulzy, může být více pravděpodobné, že někdo bude vyhovovat vašim požadavkům on-line, než při impulsivním setkání v baru. „Starší výzkumy ukazují, že lidé, kteří se poznali přes internet jsou k sobě více upřímný a odhalí více ze své osobnosti. I tento fakt může stát za úspěšnými on-line manželstvími. Z očí do očí si každý chce zachovat tvář,“ vysvětluje Cacioppo. „Za monitorem mají lidé méně problémů s tím, aby byli sami sebou. Jsou otevřenější, co také ovlivňuje romantické spojení.“

Sponzorováno

Pokud tedy jde o hledání lásky, stále není zcela jasné, zda vám internet zaručí pohádkové „a žili šťastně až navěky“. Ale při počtu šťastných vztahů si můžete být jisti, že horší než v hlučném baru to nebude.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva