Sponzorováno

Reflexní masáž rukou proti stresu i bolesti hlavy 4.89/5 (38)

Stejně jako chodidla i dlaně jsou zmenšeným obrazem těla. Reflexní body najdete všude od konečků prstů až po zápěstí. Levá ruka je zrcadlem levé poloviny těla a pravá pravé. Reflexní zóny na rukou nejsou tak citlivé jako na chodidlech. Reflexní masáž rukou se využívá spíše na uvolnění organismu. Povzbudí prokrvení a zlepší činnost imunitního systému. Nesnažte se jí však řešit vážné zdravotní potíže. Ruka je rozdělena na pět zón, v každé se nachází jeden prst.

Orientace bodů na dlaních

Vrchní část těla hlava a krk se promítají do horní části prstů. Plíce a srdce mají reflexní zónu těsně pod polštářky. Páteř kopíruje vnější okraj dlaně při palci. Trávicí systém a močové cesty najdete ve spodní části dlaně. Pánevní oblast můžete stimulovat masáží v oblasti zápěstí.

Mapa dlaně

Masírujte jemným tlakem

Na jednotlivé body vyvíjejte při reflexní masáži mírný tlak palcem. Ruku podpírejte ukazováčkem a prostředníčkem. Pokud pocítíte při reflexní masáži bolest, povolte. Nepříjemný pocit může signalizovat špatný tok energie v dané oblasti těla, případně zhoršenou činnost orgánu.

Dopřejte si přestávku a pokračujte v mačkání dalšího bodu. Použít můžete i drobné krouživé pohyby. Příslušné body stimulujte při reflexní masáži na pravé i levé ruce. Výjimkou je jen slezina, jejíž reflexní bod je jen na levé dlani a játra, kterou najdete jen na pravé.

Sponzorováno

Zahřejte si dlaně

Než začnete s mačkáním reflexních bodů, nejprve si dlaně navzájem promněte a zahřejte. Při reflexní masáži můžete aplikovat krém na ruce, případně speciální masážní oleje. Pokud se rozhodnete stimulovat více zón, vždy masáž odstartujte na špičkách prstů a ukončete v oblasti zápěstí.

Po ukončení reflexní masáži zůstaňte alespoň deset minut klidně sedět. Dobře vám udělá i šálek bylinkového čaje. Při hledání správných bodů vám pomůže literatura.

Zkuste: Medové masáže

Vyzkoušejte

Energii načerpáte masáží prvního článku palce. Na závěr zatlačte na bod ve středu dlaně. Při bolestech hlavy se soustřeďte na špičky všech prstů. Masírujte je pomalu a pohyb směřujte vždy ke konci článku. Promasírujte i vnější okraj palce, uvolníte tak krční páteř.

Poté opět stiskněte bod ve středu dlaně. Pokud se vám zdá, že vás obchází rýma, soustřeďte se na spodní článek palce. Zároveň povzbuďte činnost lymfatického oběhu tak, že snadno zatlačíte na „blánu“ mezi palcem a ukazováčkem.

V žádném případě se do reflexní masáže nepouštějte, pokud máte na pokožce infekce, záněty, případně ekzém nebo jste na začátku těhotenství. Stejně není vhodná při diabetu, těžkých zánětech žil, náchylnosti na vznik trombózy nebo rakovině.

VIDEO: O reflexní terapii

VIDEO: Reflexní terapie jako životní styl

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Reflexní masáž rukou proti stresu i bolesti hlavy”

  1. […] Reflexní – Většinou se soustřeďuje na chodidla. Je na nich přibližně sedmdesát tisíc nervových zakončení. Stlačování specifických bodů stimuluje vnitřní orgány. Využívá se i jako diagnostická metoda. Bolest při tlaku na některý bod znamená problém orgánu, který danému místu odpovídá. […]

  2. Roman Kut napsal:

   Dobrý den, za svůj život jsem vyzkoušel spoustu masáží, ale jedna z nich mi utkvěla v těle i mysli daleko silněji než jakákoliv jiná. Zmíněnou masáž jsem absolvoval u terapeutky paní Petry Hrubé v Praze.
   Zabývá se primárně reflexní masáží rukou.
   Z mého pohledu laika to bylo to nejlepší co jsem na poli masáží zažil.
   Ihned jsem cítil úlevu která se postupně dostala do celého těla.
   A ač se to zdá těžko uvěřitelné již po třetí návštěvě js cítil, že problémy které jsem řešil několik let mizí.
   V současné době nemám potřebu zkoušet cokoliv jiného.
   Moc jí děkuji za její profesionální přístup a pomoc kterou mi poskytla v jejím studiu.
   Roman Kut.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva