Sponzorováno

Detoxikace na čínský způsob – jak na východě dělají detoxikaci? 4.8/5 (10)

Detoxikace na čínský způsobPotřebujete dobít vnitřní energii a zbavit za pár nalepených kilo? Pro mnohé je hotovým balzámem detoxikační kúra, která má blahodárné účinky nejen na naši postavu, ale i zdraví. Experty v této oblasti jsou právě Číňané, pro které je detox zakořeněn hluboko v tradicích. Které poklady z lůna přírody považují za hotové zázraky? Zjistěte, jak své tělo odlehčit, zbavit toxinů a dopřát mu pořádnou dávku energie za pomoci východních kultur.

Detox nemusí znamenat přísnou dietu

Své tělo můžete dostat do formy i během chladnějších měsíců nebo celoročně. Pomoci vám mohou právě životabudiče z východu. Vždyť některé z nich jsou součástí našeho životního stylu či jídelníčku, aniž bychom si to uvědomovali. Jste zyvklí pít nalačno vodu s citronovou šťávou nebo zelený čaj? Tyto nápoje se v čínské medicíně doporučují už celá staletí. Pomocí dalších surovin můžete se svým tělem udělat hotové zázraky i bez hladovění. Tito pomocníci vám během několika týdnů zajistí plošší břicho, zlepší váš spánek, pročistí pokožku a vlijí vám do žil novou energii. Podívejte se také na článek jak lépe zvládnout detoxikaci.

Bylinky jsou základ

Pokud v Číně zajdete na návštěvu, jako první vám naservírují čaj. Ve speciálních směsích se totiž nachází množství důležitých látek podporujících dlouhověkost a zpomalení procesu stárnutí. Ve specializovaných čajovnách nebo internetových obchodech se poohlédněte zejména po těchto typech:

Bylinný čaj Ho Yan Hor

Je v Číně považován za cenný zázrak, protože si dokáže poradit s běžným nachlazením i silnějšími bolestmi hlavy. Sestává totiž z 24 druhů pečlivě vybíraných čínských bylinek, z nichž každá má výjimečné medicínské a nutriční vlastnosti. Recept je však poměrně mladý – traduje se „jen“ 65 let. Čaj je ideální na ranní detox, protože je nabitý antioxidanty a má jen mírné diuretické účinky. Jeho pití vede k pročištění trávicího systému, k rozzářené pokožce pokud nastartování vnitřní energie.

Čaj Oolong

Zvyšuje schopnost spalování tuků až o 10%. Už dva šálky čaje Oolong denně během detoxikační kúry výrazně napomáhají k pročištění organismu.

Zelený čaj

Zelený čaj není třeba nijak zvlášť představovat. Z jeho obsahu jsou významné především antioxidanty zvané katechiny, které posilují funkci jater.

Sponzorováno

Bylinky jsou vhodné také při podzimní detoxikační kúře.

Potraviny k nezaplacení

Na které potraviny se máte dle východních kultur při detoxikaci zaměřit?

Sezamová semínka

Sezamová semínka chrání jaterní buňky před škodlivým účinkům alkoholu a jiných chemických látek. Jedním z hlavních pilířů asijské kuchyně je právě tahini – těsto z neodstopkovaných sezamových semínek. Vy si je však můžete přimíchat do jogurtu nebo z nich udělat samostatnou chuťovku během dne.

Zázvor

Kořen známý pod názvem zázvor je velmi silným pomocníkem při trávení. Pokud vás trápí nafouknuté břicho či jiné trávicí potíže, řešením je právě tento přírodní protizánětlivý lék s antioxidanty. Připravte si z něj štiplavý vývar, který můžete ochutit medem a popíjet jako čaj. Labužníkům však možná zachutná i likér zvaný zázvorovice.

Česnek

Superpotravina, kterou můžeme v klidu pěstovat i v našich klimatických podmínkách, ale v posledních letech ji dovážíme téměř výhradně z východního trhu. Toto přírodní antibiotikum dokáže regulovat hladinu cukru v krvi, pomáhá při přírodní detoxikaci od nikotinu a podílí se na snižování hladiny stresových hormonů. Do jídla si nakrájejte vždy čerstvý a do vaření ho přidávejte těsně před dokončením, aby neztratil své antibakteriální účinky.

Salátové listy Pak Choi

Jsou jedním z nejbohatších zdrojů silných antioxidantů při detoxikačních kůrách. Navíc obsahují tělu prospěšné vitamíny A a C.

Nudle vermicelli (rýžové nudle)

Přezdívané rýžové nebo skleněné nudle vhodné i pro celiaky. Ty tradicích jsou vyráběny ze škrobu fazolových bobů. Mají výrazně nižší kalorický obsah, proto jsou vhodnou bezlepkové alternativou těžších těstovin na bázi pšenice.

A dále si přečtěte

VIDEO: Podzimní detoxikace organismu

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Detoxikace na čínský způsob – jak na východě dělají detoxikaci?”

  1. Marie Filipová napsal:

   Tak detoxikaci na čínský způsob jsem ještě nezkusila, ale co mám vyzkoušeno je silymarin duo od da vinci. Chrání mi játra a pomáhá v detoxikaci, mám ho vyzkoušený už několikrát.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva