Sponzorováno

Cvik Zlatý kohout – pomůže při vysokém tlaku či neprokrvení končetin 4.85/5 (13)

 • Zlatý kohout stojící na jedné noze je balanční cvičení pocházející z Tai Chi.
 • Při pokusu o tuto pozici se soustřeďte na svůj dech a vynaložte co nejmenší úsilí potřebné k udržení rovnováhy.
 • Zlatý kohout stojící na jedné noze je skvělé pro trénink rovnováhy a pro přípravu a rozvoj svalů nohou.
 • Je velmi důležité, aby jste měli oči zavřené po celou dobu cviku. Jedině tak zrak nebude schopen udržet rovnováhu a začne se zapojovat mozek, který má za úkol udržet balanc společně v kontaktu s vnitřními orgány.

Dle tradiční čínské medicíny ztráta rovnováhy mezi vnitřními orgány způsobuje řadu nemocí a rozvoj jejích projevů k vyššímu stupni.

Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak obnovit tuto dřívější rovnováhu? Ano. V arzenálu čínské medicíny existuje jednoduchá a mimořádně účinná metoda, která se nazývá cvičení „Zlatý kohout stojící na jedné noze“.

Podle čínské medicíny je cvik „Zlatý kohout stojící na jedné noze“ účinné při běžných komplikacích jako jsou závratě a hučení v uších, ale i při diabetu či osteoporóze.

Rovnováha mezi jing a jang

Vyznavači tradiční čínské medicíny věří, že jakékoli onemocnění je způsobeno nerovnováhou mezi prvky jing a jang, neboli ztrátou spojení a harmonie mezi vnitřními orgány. Ale existuje také jednoduchý způsob, jak obnovit rovnováhu a harmonii, který není tak obtížné praktikovat. Nazývá se „Zlatý kohout stojící na jedné noze“.

Účinky na krevní tlak a závažnější nemoci

Provedení tohoto cvičení pomáhá soustředit se a zbavit těla rozptýlení. Krev se spustí do dolní části těla, což má pozitivní vliv na vysoký krevní tlak, diabetes, osteoporózu či atrofii.

Účinky cviku Zlatý kohout i na běžné obtíže a psychiku

Toto cvičení je také účinné při bolestech hlavy, závratích, hučení v uších, ztrátě rovnováhy. Jeho pravidelné provádění má velmi pozitivní vliv na lidi, kteří mají potíže s neprokrvením končetin. Také dokonale posiluje imunitní systém. Co se týče psychické stránky, značně zvyšuje důvěru a obnovuje emoční rovnováhu člověka.

Sponzorováno

Zlatý kohout – jak tento cvik cvičit?

Zavřete oči, ruce mějte uvolněné podél těla, zvedněte jednu nohu a vydržte v této poloze po dobu několika minut. Oči určitě neotvírejte, protože v tomto případě narušíte snahu těla o celkovou fyzickou i psychickou rovnováhu.

Ze začátku vydržte jen několik vteřin na každé noze, a tento čas pomalu prodlužujte až na několik minut. Cvičení není složité, a můžete jej praktikovat každé ráno po probuzení.

Cvik zlatý kohout

Cvik zlatý kohout

„Zlatý kohout“ pomáhá nejen při prevenci závažných onemocnění, ale má také pozitivní vliv již na stávající onemocnění, čili je vhodné pro každého.

Super i pro posílení vnitřních svalů chodidla a také kotníků, čtyřhlavého svalu stehenního, flexorů kyčle, přímého břišního svalu, šikmých svalů a předního deltového svalu.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet cvik Zlatý kohout, začněte s trénováním cviku po dobu několika sekund na každé noze a pomalu zvyšujte délku intervalu.

Zlatý kohout stojící na jedné noze skvěle obnovuje tělesnou harmonii. Zlepšuje vlastní sebedůvěru a regeneruje emocionální stabilitu v těle.

Pro pokročilé

Zvedněte stejnou ruku, na které stojíte. Dle obrázku.

Cvik zlatý kohout

Cvik zlatý kohout

A co vy? Zkoušeli jste zlatého kohouta i vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

VIDEO: Cvik Zlatý kohout

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva