Detoxikace těla po vánočním přejídání? 4.75/5 (20)

Sponzorováno

Je po Vánocích, takže se kroťte s jídlem.

Je po Vánocích, takže se kroťte s jídlem.

Vánoce jsou opět za námi a rok se s rokem sešel. Kromě dárků jsme si z nich odnesli patrně i nějaké to kilo navíc. Není se čemu divit, s Vánoci je spojené také cukroví, smažené řízky, kapr a majonézový salát. Další dny se konají návštěvy příbuzných, peče se husa nebo kachna a jiné výborné, ale tolik nezdravé laskominy.

Jakmile Vánoce skončí, už je tady bujaré loučení s koncem roku, které se většinou neobejde bez alkoholu, chlebíčků a opět dalších nezdravých dobrot.

Není se pak čemu divit, že po Novém roce se cítíme unavení, bez energie a navíc nedopneme džíny, které jsme ještě před svátky nosili. Je nejvyšší čas zatočit s přebytečnými kilogramy a dopřát našemu tělo očistu a to opravdu pořádnou.

Co znamená „detoxikovat“ tělo?

Detoxikace je ten nejlepší způsob, jak zbavit tělo škodlivých látek. Ačkoliv tento proces často bývá spojován s obdobím jara nebo podzimu, na „detox“ není nikdy pozdě. Naopak po Novém roce, kdy jsme unavení z věčného přejídání, je to více než vhodné. Vždyť za pár měsíců bude jaro, odložíme zimní bundy a každý faldík navíc budeme muset zase pěkně přiznat světu. Obrňte se pevnou vůlí, důsledností a směle do toho.

Detoxikace je tedy proces, který napomáhá očistit tělo od nahromaděných toxinů. Většina z nich pochází ze stravy, kouření, alkoholu a také životního prostředí. Toxinům se nevyhne prakticky nikdo.

Nezdravé stravování má za následek dysfunkci tlustého střeva, ale také snížení funkce jater a špatného vylučování přes ledviny. To vše vede k tomu, že se necítíme ve své kůži, jsme unavení a podráždění.

Jak nám detoxikace pomáhá?

Detoxikace má na naše tělo mnoho příznivých účinků. Zejména tedy pomáhá posílit imunitní systém, který hraje doslova klíčovou roli v tom, jak se cítíme. Zbavuje nás pocitu únavy a obnovuje ztracenou energii a chuť do života.

Detoxikace organismu je nesmírně důležitá v případě hubnutí, pokud chceme zhubnout, je třeba správným způsobem nastartovat spalování tuků. To je první a nejdůležitější krok. V neposlední řadě zlepšuje kvalitu pleti, protože ta bývá často odrazem toho, jak se právě cítíme.

Sponzorováno

Jak na to?

Detoxikace zahrnuje zejména změnu stravovacích návyků a životního stylu. Je třeba zamezit příjmu toxinů a zlepšit jejich vylučování. Z potravy je třeba úplně vyřadit cukry, kofein, alkohol, tabák a živočišné tuky.

Samozřejmě se snažte minimalizovat příjem volně prodejných léků, často má větší účinky přírodní léčba než polykání prášku. Důležitý je také přiměřený pohyb a pití vody nebo neslazených nápojů alespoň 2 litry denně. Detoxikace je souhrnný proces, je třeba se zaměřit na všechny důležité aspekty, jedině tak poznáte dokonale potřeby svého těla a můžete mu poskytnout to nejlepší.

Ideální způsob, jak pročistit tělo, je pomocí ovocných a zeleninových šťáv. Pokud ještě nemáte odšťavňovač, je na čase jej pořídit. Domácí šťávy jsou plné vitamínů, výborně chutnají a navíc vám dodají vše, co potřebujete.

TIP: Pravda o detoxikaci – jak je to doopravdy?

Můžete kombinovat různé druhy ovoce a zeleniny, sladit nejlépe medem. Dva až tři dny zkuste pouze pít tyto nápoje, popřípadě konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu. Poté postupně nahraďte oběd pevnou stravou, ideálně rýží nebo celozrnnými těstovinami s dušenou zeleninou. Postupně zařaďte do stravy také celozrnné pečivo, bílý jogurt. Zaměřte se na pestrou stravu, která je bohatá na vlákninu, ale s minimem tuků a sacharidů.

Pohyb a odpočinek

Součástí detoxikace organismu by měl být také přirozený pohyb, nejlépe spojení relaxace a pohybu. Zkuste začít cvičit jógu nebo se věnujte kalanetice.

Nezapomínejte ani na kvalitní spánek, dopřejte si alespoň 8 hodin spánku, choďte spát včas a neponocujte. Pokud budete tyto úkony dodržovat, brzy se budete cítit svěží a plní energie.

Sponzorováno

A jak bojujete s přejídáním vy? Napište nám do komentářů.

Co si ještě přečíst o Vánocích z pohledu zdraví?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Detoxikace těla po vánočním přejídání?”

  1. Lenka Volná napsal:

   Ahojky, vyzkoušejte reduxil. Začala jsem ho brát už před Vánoci a brzo jsem se dočkala i výsledků. Detoxikuje to tělo a pomáhá shazovat kila.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva