Sponzorováno

Arbutin – super rozjasňovač pokožky – co dokáže? 4.83/5 (6)

V dnešní době mnoho lidí předpokládá, že vrásky pokud jde o stárnutí pleti, jsou vrásky tím největším problémem. Ale opravdu mnoho lidí trápí spíše něco jiného – nerovnoměrný tón pleti či stařecké skvrny.

Stařecké skvrny a zarudlá struktura pokožky vás ve skutečnosti mohou opticky zestárnout mnohem více, než jemné linie a vrásky. Přestože tuny produktů na trhu slibují rozjasnění, tónování a zvýšení jasu, mohou být pro lidi s citlivou pokožkou příliš drsné nebo vysušující. Proto se jako alternativa k těmto přípravkům používá jedna látka, která je bezpečná pro všechny typy pleti.

Dovolte nám představit vám arbutin, skvělý rozjasňovač pokožky, o kterém jste možná ani nikdy neslyšeli. Ano, vitamin C, kyselina kojová a lékořice jsou skvělými přírodními rozjasňovači pokožky, existuje však několik důvodů, proč je arbutin všechny předčí.

Rychlá fakta o Arbutinu

 • TYP LÁTKY: Rozjasňovač pleti
 • HLAVNÍ VÝHODY: Zesvětluje tmavé skvrny na pokožce, snižuje výskyt jizev po akné, pomáhá vyrovnat tón pleti.
 • KDO BY HO MĚL POUŽÍT: Arbutin je obecně bezpečný pro všechny typy pleti.
 • PŘED POUŽITÍM: Arbutin lze použít dvakrát denně. Je bezpečné ho nanést na čistou pokožku pomocí jiných krémů a séra. Může být také použit v létě, protože nedochází ke zvýšení citlivosti pokožky na slunce.
 • FUNGUJE SKVĚLE S TĚMITO LÁTKAMI: Vitamin C, AHA
 • NEPOUŽÍVEJTE: I když nejsou známy žádné negativní interakce s jinými složkami péče o pleť, teplo může snížit účinnost arbutinu.

Co přesně je Arbutin?

Arbutin je derivát hydrochinonu izolovaný z listů keřů brusinky, borůvky, některých hub a většiny druhů hrušek. Můžeme srovnat arbutin s dalšími dvěma rozjasňovači, kyselinou kojovou (získanou z hub) a kořenem lékořice (získaným z kořene rostliny lékořice). Všechny jsou získány z různých přírodních složek, ale všechny fungují jako inhibitory tyrosinázy, čímž dochází k zesvětlení a ke zjasnění pokožky.

V zásadě hnědé skvrny pocházejí z pigmentů, které jsou produkovány v buňkách zvaných melanocyty, které obsahují enzymy zvané tyrosináza. Mohou se aktivovat kdykoli, když přicházejí do styku s UV světlem, proto si často můžete všimnout pih, které se začínají objevovat, pokud na slunci trávíte příliš mnoho času. A v tomto případě je právě super arbutin – blokuje tyrosinázu a udržuje tmavé skvrny na pokožce na uzdě.

Sponzorováno

Jaké jsou pozitivní účinky arbutinu na pokožku

Proč je arbutin tak zvláštní? Je jemnější než jiné složky zjasňující pleť. Protože je aktivní složka arbutinu uvolňována pomalu, může být méně dráždivá než jiné látky zesvětlující pokožku a může být o dost lepší pro lidi s citlivou pokožkou.

Má ochranné vlastnosti proti slunci

Arbutin může po expozici slunci snížit stupeň ztmavnutí kůže blokováním produkce tyrosinázy.

Je jemný na kůži

Zatímco jiná činidla zjasňující pleť mohou vysušovat a dráždit pokožku, arbutin obecně pokožku méně dráždí.

Vylepšuje nerovnoměrně zbarvenou pleť

Protože arbutin inhibuje tyrosinázu, enzym, který pomáhá s produkcí melaninu, může pomoci zabránit vzniku tmavých skvrn nebo jejich vzhled zeslabit, což ve finále vede k rovnoměrnějšímu vzhledu pleti.

Snižuje vzhled tmavých skvrn na pokožce

Pokud máte tmavé skvrny způsobené sluncem nebo věkem, arbutin může pomoci zlepšit jejich vzhled.

Je bezpečný pro použití s ​​jinými přípravky pro péči o pleť

Doposud nejsou známy žádné negativní interakce mezi arbutinem a dalšími složkami a produkty pro péči o pleť.

Lze použít i dvakrát denně

Pro dosažení maximálních výsledků lze arbutin používat ráno i v noci.

Je bezpečnější než hydrochinon

Hydrochinon byl po nějakou dobu nazýván „zázračnou“ složkou zesvětlující pokožku – dokud jeden úřad v USA neusoudil, že by mohl být karcinogenní. Zatímco hydrochinon pracuje tak, že zabíjí buňky, které produkují pigmentaci a melanin, arbutin inhibuje enzymy, které stimulují buňky produkující pigment.

Arbutin je účinný při vyblednutí jizev

Stejně jako má schopnost zesvětlit tmavé skvrny, arbutin je také skvělý při zesvětlení těch červeno-fialových jizev po akné.

Jak Arbutin používat

Arbutin lze použít dvakrát denně. Protože arbutin má tendenci být jemný, lze jej použít v kombinaci s dalšími složkami zesvětlujícími pokožku, jako je chemický peeling a retinoly. Doporučujeme používat arbutin dvakrát denně po očištění, ale před jakýmkoli zvlhčovačem.

Budete překvapeni, když zjistíte, že arbutin je v mnoha stávajících přípravcích pro péči o pleť (zejména pak v přípravcích na zjasnění pleti), které se prodávají v běžné drogerii.

Sponzorováno

Arbutin najdete zejména v sérech pro péči o pleť, ale je také v nočních maskách a krémech.

Co si dále o pleti přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva