Obsah článku
Sponzorováno

Masáž olejem a solí je jedinečná a v našich končinách nepříliš prováděná.
Solné masáže pro krásu i zdraví
Mezi wellness službami jsou stále více populární solné masáže. Solnými masážemi se z pokožky odstraní nejen odumřelé povrchové buňky, jako např. solným peelingem, ale také se i hlubší epitelové tkáně detoxikují, zároveň se ze soli vstřebává do organismu vysoký obsah stopových prvků a minerálů.
Masáž olejem a solí je jedinečná a v našich končinách nepříliš prováděná. Masáž se provádí pomocí zahřáté směsi mořské soli promíchané s kokosovým nebo olivovým olejem, se kterou návštěvníka od hlavy až k patě včetně obličeje masér promasíruje. Mořská sůl se postupně vstřebává do organismu a minerály (hořčík, draslík a vápník) obsažené v soli pronikají pod kůži. Dochází k rychlejší obnově kožních buněk, pokožka je čistší, jasnější a jemnější. Solnou masáží sůl odstraňuje z těla odumřelé buňky, prokrví masírované partie a přitom podpoří látkovou výměnu, dává do pohybu lymfatický systém a odvod odpadních látek a toxinů je rychlejší.
TIP: 11 tipů jak vyčistit lymfu
Masáž zkrášluje a hydratuje pleť
Masážní pohyby podporují vstřebávání soli a oleje a společně stimulují krevní oběh, zlepšují buněčný metabolismus a činnost mazových žláz. Během masáže se váš imunitní systém zesiluje, zkrášluje a hydratuje se pleť.
Samotná solná masáž trvá cca 40 – 60 min., na závěr je povrch pokožky setřen teplým vlhkým hadříkem. Po solné masáži se nedoporučuje použití sprchy nebo lázně po dobu 1 až 2 hodiny, protože setřením se odstraní jen povrchový přebytečný olej a sůl, zbytek se postupně vstřebává.
Síla mořské soli
Afrodita, bohyně lásky a krásy, se zrodila z mořské pěny. Právě moři vděčila za svou bájnou krásu. Mořská voda, sůl a mořské řasy jsou totiž opravdové poklady. Jsou plné vitamínů, minerálů a stopových prvků, které mimo jiné ovlivňují kvalitu a vzhled pleti.
Sponzorováno
Už staří Řekové a Římané dobře věděli, jaké vynikající účinky na celkové zdraví ducha i těla má moře. Vždyť i my se na dovolené oddáváme absolutnímu relaxu ve slané vodě, a domů přicházíme osvěžení a pozitivně naladěni. Sodík, draslík, jód, bróm, magnézium, kalcium a mangan tvoří základ z množství minerálů a stopových prvků, které obsahuje mořská sůl. Podobné látky obsahuje i naše krevní plazma. Zlepšují mikrocirkulaci a vyhlazují pokožku.
Skvělá pro pokožku je i slaná mořská koupel
Mořskou sůl jako produkt získáváme odpařováním mořské vody díky příznivým účinkům se mořská sůl využívá nejen jako potravina v kuchyni, ale i v kosmetickém průmyslu. Ve velkém se mořská sůl například používá k přípravě solí do koupele s různými vůněmi. Oceňují se jí relaxační a léčebné účinky na pokožku. Dnes je široký sortiment mořských solí do koupele, které obsahují například výtažky z olivového nebo jojobového oleje, karité másla či kakaového másla. Sůl do koupele může být přírodní i rafinovaná, která je aromatičtější.
Příjemné jsou i jednorázové šumivé soli do koupele v různých tvarech, které se ve vodě rychle rozpustí. Kromě minerálů obsahují zvláčňující látky, které již během koupele vyživí pokožku. Horká koupel pokožku i prokrví, a má také příznivý vliv na zvýšení obranyschopnosti organismu.
Elixír i na hubnutí
Vysoká koncentrace minerálů blahodárně působí na stav kůže, čistí ji, osvěžuje a regeneruje. Po ošetření mořskou solí bude pokožka svěží a pevná. Koupel s mořskou solí je skutečný elixír pro tělo, které umí minerály bez problémů přijmout, neboť póry v pokožce jsou otevřené. Magnézium váže vlhkost, draslík zvyšuje přísun kyslíku, vápník zklidní zarudlou pokožku.
Mořská sůl dokáže zásobovat tělo vlhkostí a je ideální na masáže problémových oblastí. Ne každý však ví, že podporuje i redukování tuku. Právě proto je velmi vhodným doplňkem anticelulitidový programu. Minerály, které se v ní nacházejí, mají totiž výrazný vliv na prokrvení pokožky. Hydratuje pokožku a je skvělým pomocníkem při masážích problémových partií, je ideální na tělový peeling zejména v oblastech postižených celulitidou.
Příjemný peeling mořskou solí
Peeling je doplňková metoda léčby akné, keratózy, pigmentových skvrn a na omlazování pleti. Peeling s mořskou solí odstraní odumřelé buňky pokožky, čímž umožní pokožce opět dýchat, vytvoří se prostor pro růst nového povrchového tkáně. Dopřejte si peeling z mořské soli alespoň třikrát týdně a pozitivní účinky se dostaví již po pár týdnech používání.
Pokud však máte suchou pleť, neměli byste to s mořskou solí přehánět. Vysušuje totiž vrchní vrstvu pokožky, ačkoli paradoxně zároveň kůži i zásobuje vlhkostí v jejím spodních vrstvách. Peelingové ošetření se však nedoporučují při autoimunitních chorobách, v těhotenství, při opakovaných herpes, při léčbě deriváty vitaminu A, dále po sluneční expozici, při jakémkoliv kožním onemocnění a akutním onemocnění a léčbě. V těchto případech se před aplikací peelingu doporučuje konzultovat lékaře či kosmetičku, která peeling převádí.
A co vy? Která z masáží je vaše oblíbená? Napište nám do komentářů.
VIDEO: Jak vypadá solná masáž?
Sponzorováno
Autorem článku je naše redakce
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Lymfatický systém, Relaxace a zdraví