Co zabírá na rozšířené a zvětšené póry? 4.54/5 (46)

Sponzorováno

Co zabírá na rozšířené a zvětšené póry?Máte rozšířené póry, které příliš hyzdí vaši pleť a přinášejí další problémy? Pokud ano, a chcete se jich zbavit, máme pro vás řadu dobrých tipů. Ten první je spojený s tím, že nesmíte stárnout. Rozšířené póry totiž přibývají v souvislosti s věkem. Tento tip je však pro každou ženu na planetě samozřejmě nereálný a tak se musíme podívat i na několik dalších. Samozřejmě takových, které už skutečně pomohou.

Speciální séra jsou hitem

Že jsou rozšířené póry něčím, co ženy rozhodně trápí, to jasně dokládá i současná nabídka v segmentu kosmetického průmyslu. Hitem číslo jedna jsou rozhodně různá stahovací séra. Ty stačí nanést na pokožku a už samy zajistí, že se jednoduše stáhne. Kromě těchto produktů můžete využít třeba také různé speciální krémy, které také nabídnou stejný účinek. Třetím tipem jsou různá čistící tonika, která mají hned dva velké klady. Tím prvním je jejich primární účinek, spojený s tím, že póry jednoduše stáhnou. Druhým pozitivem je to, že pleť dokonale vyčistí.

Pokud je pleť výrazně znečištěná, znamená to, že rozšířené póry jsou mnohem výraznější. Důvod je v tomto ohledu jasný. I kdyby tělo mělo přirozenou snahu je stahovat, jednoduše mu to nepůjde, jelikož jsou v nich nahromaděné nečistoty. Ty je nutné nejprve odstranit. A co je v rámci čištění nejlepší volbou?

Pomůže také make-up

Ten na první pohled sice může póry ucpávat, což vede k jejich rozšiřování, ale na druhou stranu dokáže pleť dokonale chránit. Pokud jde o použití klasického make-upu, je třeba říci, že se pleť nemusí dusit a i přes krycí vrstvu může bez problémů dýchat. Důležité je to s líčením samozřejmě nepřehánět.

Jakmile je make-up nanesen, vytváří téměř neproniknutelnou vrstvu, díky které se na vaší pleti jakékoliv nečistoty neobjeví. Jedinou vaší povinností je v daném ohledu myslet na důkladné odlíčení. Zatímco během dne vám může dokonale pomoci, pokud ho ponecháte i přes noc, už je to celkem velký problém.

Myslet je dobré i na správný odstín make-upu. Pokud nechcete udělat chybu, vždy zvolte ten zmatňující, bez ohledu na to, jaký typ pleti máte. Proč? Jelikož v první řadě zatěžuje kůži na obličeji mnohem méně. Druhým důvodem je to, že se póry díky matné vrstvě opticky zmenšují.

Pozor na špatnou kosmetiku

Pokud máte rozšířené póry, rozhodně to neznamená, že můžete používat jakoukoliv kosmetiku a že jakákoliv volba bude vždy správná. Právě naopak. Výše jsme zmínili několik jasných možností a jasných příkladů, které jsou spojené s tím, co je vhodné použít a co by u vás doma chybět nemělo. Nyní se naopak podíváme na to, co může být problém. Konkrétně to jsou takové přípravky, které mají velkou tendenci vaši pleť ucpávat. Stejně tak je dobré volit takovou, která je určena i na typ vaší pleti. Mnoho žen se domnívá, že když mají rozšířené póry, znamená to také, že mají mastnou pleť. Rozhodně tomu tak není, a tak by používané krémy, séra a mnoho dalšího měly odpovídat skutečnému typu pleti. Možností je mnoho:

Pozor i na váš životní styl

Pomoc spojenou s kosmetikou a přímou péčí máme zmapovánu. Nyní se podívejme i na další faktory, které ovlivňují to, zda máte nebo nemáte rozšířené póry. Nejprve musíme zmínit stravu. Pokud chcete problémům s vaší pletí předcházet, je jedna ideální cesta, která je spojená s tím, že nebudete jíst tučnou stravou. Pokud ji z jídelníčku vynecháte, za pár dní můžete pozorovat pozitivní změnu. To stejné se týká i mastné stravy. Tedy především takové, která je připravována s použitím nadměrného množství oleje.

Co je také v rámci životního stylu důležité, to je dostatek tekutin. Nejenom, že byste měla dodržovat denní doporučené dávky, ale můžete je také zvýšit. To poslední, na co nesmíme zapomínat, je i místo, kde se nacházíte. Pokud jde o častý pobyt na slunci, rozhodně mějte na paměti, že ten rozšířeným pórům nijak neprospívá. Na jednu stranu sice horko může zajistit lepší látkovou výměnu, ale hlavně z důvodu UV záření je pobyt na přímém slunci spíše nedoporučován.

Sponzorováno

Zkusit lze i pomoc profesionála

Pokud jsou pro vás rozšířené póry skutečně velkým trápením a naše tipy nezabírají tak, jak očekáváte, nezoufejte. Je zde ještě jedna poslední možnost, která vám přijde vhod. O jakou množnost se jedná? Jde o návštěvu profesionála – tedy kosmetické studio, nebo laserovou kliniku. Zde může pomoci ošetření pomocí laseru, které je celkem hojně využívané. Druhou možností, která se pod vedením profesionála nabízí, je také chemický peeling. Ten je spojený především s odstraněním několika příčin, proč se mohou rozšířené póry na vaší pleti objevovat.

Několik domácích na rozšířené póry

Otevřené nebo velké póry na pokožce jsou pro mnohé velkým problémem. Rozšířené a velké póry mohou přispět k větším problémům na pokožce, jako je akné a černé tečky (zejména u lidí s mastnou pokožkou). Přebytečná kožní mastnota spolu s nečistotami a bakteriemi má tendenci ucpat póry.

Ačkoli existuje několik kosmetických přípravků na trhu k řešení tohoto problému, nezapomeňte, že póry jsou přirozenou součástí pokožky a musí se s nimi zacházet s lehkostí. Než půjdete nakupovat, můžete vyzkoušet některé levné, snadné a přírodní domácí prostředky, které minimalizují vzhled otevřených pórů. Mrkněte na několik našich tipů:

1. Led

Led funguje jako velmi jednoduchý a účinný domácí prostředek, který pomáhá zmenšit velké póry. Často se používá k minimalizaci rozšířených pórů před aplikací make-upu. Také stimuluje oběh a podporuje zdravější kůži.

 1. Zahalte několik kostek ledu do čisté žínky a držte ji na kůži po dobu 15 až 30 sekund. Dělejte to několikrát denně. Pokud vidíte zlepšení, můžete snížit frekvenci použití.
 2. Alternativně můžete jednoduše umýt tvář ledovou vodou – 1x denně.

Chcete-li zvýšit účinnost tohoto přípravku, přidejte do vody pro tvorbu ledu šťávu ze salátové okurky, jablečný džus, zelený čaj nebo růžovou vodu.

2. Jablečný ocet

Jablečný ocet funguje jako přirozený a adstringentní (stahující) toner. Napíná pokožku, snižuje velké póry a obnovuje rovnováhu pH pokožky. Navíc má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě akné. Jak ho použít?

 1. Smíchejte stejné množství organického jablečného octa a vody.
 2. Namočte v roztoku kousek bavlny a naneste ji na tvář.
 3. Několik minut nechte na tváři a pak opláchněte.
 4. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte tento prostředek každou noc po vyčištění vaší tváře. Pak pokračujte lehkým hydratačním krémem. V průběhu několika týdnů zaznamenáte zlepšení.

3. Bílek z vajíčka

Vaječné bílky jsou také široce používány ke zmenšení rozšířených pórů, protože tónují a stahují pokožku. Masky z vaječných bílků jsou také skvělé pro odstranění přebytečného oleje z mastné pleti.

 1. Jednoduše vemte bílek z vajíčka a rovnoměrně ho rozetřete na obličej. Nechte ho úplně uschnout a opláchněte. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, po nanesení vaječného bílku pokryjte pokožku kousky toaletního papíru a odlupujte, jakmile se směs vysuší. Dělejte to jednou nebo dvakrát týdně (pravidelně).
 2. Případně můžete zkusit dva vaječné bílky a šťávu z poloviny citronu. Dejte ji na obličej a nechte ji tam asi 10 minut, dokud úplně nevyschne. Opláchněte ho studenou vodou. Opakujte několikrát týdně po dobu jednoho měsíce.
 3. Další možností je smíchat bílek, dvě lžíce citronové šťávy a ovesné vločky. Dejte ji na obličej a nechte sušit po dobu 30 minut. Nakonec omyjte obličej studenou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete aplikací 2x týdně po dobu několika týdnů.

4. Jedlá soda

Soda funguje jako jemný odlupující prostředek, odstraňuje přebytečný olej a nečistoty z pokožky. Také pomáhá vyrovnat hladiny pH pokožky a pomáhá na problémy pokožky, jako je akné. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

 1. Smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a vlažné vody.
 2. Aplikujte směs na kůži a masírujte v kruhovém pohybu po dobu několika sekund.
 3. Nakonec ho opláchněte studenou vodou.
 4. Postup opakujte denně po dobu pěti až sedmi dnů. Pak snižte frekvenci na tři až pětkrát týdně po dobu několika týdnů.

VIDEO: Blogerka radí – Jak na zvětšené póry

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva