Sponzorováno

Pleťová maska z ovesných vloček – může pomoci při akné? 4.83/5 (12)

Ovesné vločky jsou ideální na pleťovou masku

Ovesné vločky jsou ideální na pleťovou masku

Maska z ovesných vloček je úžasný lék, pokud jde o léčbu řady kožních onemocnění, jako je ekzém, vyrážky, akné a i různé záněty. To ale pro vás nemusí být úplně překvapením – pokud jste totiž hledali masku z ovesných vloček, jako snadné a účinné řešení na akné, pak jste již možná slyšeli spoustu lidí, kteří přísahali na zázračnost ovesných vloček na pokožku.

A mnoha lidem s akné opravdu ovesné vločky pomohly.

Koloidní ovesné vločky vs. běžné ovesné vločky

Když se řekne ovesná kaše, nejspíš se vám vybaví snídaňový oves. No, nemýlíte se úplně, protože ať už je oves koloidní nebo ne, mluvíme stále o ovsu. Rozdíl je v tom, že koloidní ovesné vločky jsou termín, který označuje mletý, práškový oves – zpracovaný tak, aby molekuly v ovsu byly lépe absorbovány pokožkou. Takže, když říkáme koloidní oves, máme na mysli práškový oves používaný v péči o pleť. Ale ano, koloidní oves můžete vyrobit jednoduše rozemletím běžného ovsa a smícháním s vodou nebo jinou látkou. Jednoduché, že?

Proč jsou ovesné vločky dobré pro váš obličej?

Existují důkazy, které ukazují, že oves se používá k péči o pleť po tisíce let. A pokud si myslíte, že to nic neznamená – oves je také jednou z mála přírodních složek, které jsou v USA uznávány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako kožní léčivý prostředek. A to už je hodně zajímavé. FDA jen tak něco neschválí.

Příznivé účinky ovesných vloček na pokožku potvrdily četné studie – ovesné vločky obsahují jak protizánětlivé, tak antioxidační vlastnosti, díky nimž jsou úžasnou složkou pro citlivou pokožku. Dokáží si poradit s různými kožními poruchami, jako jsou spáleniny od slunce, ekzémy a jedovatý břečťan. Jsou také bohaté na zinek, o kterém se říká, že snižuje zarudnutí a zabíjí bakteriální působení způsobující akné. Absorbují také přebytečný maz z pokožky, který může vyvolat nebo zhoršit akné. A nebojte se – vaši pokožku nevysušují, protože působí také jako přírodní zvlhčovač.

Všechny tyto faktory přesně dokazují, jak dobrý může být oves pro naši pokožku. Pokud jste náhodou stále skeptičtí – stačí se podívat, kolik kosmetických produktů a domácích masek obsahuje ovesné vločky ve svém složení.

Jak ovesné vločky působí na obličej

Při aplikaci na pokožku mikroživiny ovesných vloček interagují s kožními buňkami na povrchu epidermis a pronikají hlouběji do kožní tkáně. Tyto živiny mají sílu vyvolat různé reakce z fyziologických procesů probíhajících v naší kůži.

Například ovesné vločky jsou bohaté na látky známé jako saponiny, které se vyznačují svými intenzivními čistícími vlastnostmi. Tyto látky mohou zabíjet bakterie způsobující onemocnění, vychytávat oxidační stres a inhibovat růst poškozených buněk. Díky svým pěnivým vlastnostem se pravidelně přidávají do šamponů, mýdel, čisticích prostředků pro domácnost a make-upů.

Jedním z nejvíce zkoumaných a citovaných přínosů ovesných vloček je jejich potenciál snižovat zánět. Nejčastěji k zánětu dochází v důsledku uvolňování cytokinů proteinů z buněk. Ovesné vločky mají schopnost zastavit produkci cytokinů, což je běžný spouštěč zánětu akné. Třeba zde je jedna studie, která poskytuje další důkazy o protizánětlivých vlastnostech koloidních ovesných vloček.

Jak vyrobit účinnou ovesnou masku na akné

Ovesné vločky jsou silné samy o sobě. Chcete-li však vytvořit dokonalou masku, která vám účinně přinese výsledky, které hledáte – je nejlepší ji kombinovat s jinými přírodními prostředky. V závislosti na typu pleti a stavu pleti můžete použít různé látky. Zde jsou nejčastěji používané ingredience v ovesných pleťových maskách.

  • Citronová šťáva
  • Med
  • Zelený čaj
  • Esenciální oleje (Tea Tree, Levandulový atd.)
  • Vaječné bílky
  • Prášek do pečiva

Níže se s vámi podělím o recepty na některé z nejlepších ovesných masek pro různé kožní problémy související s akné.

Ovesná maska ​​na černé tečky

Jsem si jistá, že téměř každý měl alespoň jednu neúspěšnou snahu zbavit se černých teček. Jsou nepříjemné, že? Jsou jedním z nejčastějších kožních problémů: vyskytují se i u typů pleti, které netrpí akné, mohou závažný stav akné ještě zhoršit.

Masky z ovesných vloček však mohou pomoci pokožce zbavit se nečistot, znečišťujících látek a dalších chemikálií přítomných na povrchu naší pokožky, což může celou situaci s černými tečkami hodně zlepšit. Zkombinujte ovesné vločky s jedlou sodou a získáte účinnou kombinaci, která rychle uvolní póry, stáhne je a odstraní odumřelé kožní buňky.

Budete potřebovat dvě polévkové lžíce prášku z ovesných vloček, jednu polévkovou lžíci jedlé sody a vodu. Prvním krokem je namlít oves a získat prášek z ovesných vloček. Poté ji smíchejte s jedlou sodou a začněte do směsi přidávat vodu, dokud nevytvoříte hladkou pastu. Dávejte pozor, abyste nepřidali příliš mnoho vody a neroztékala se vám, protože pak maska nezůstane na obličeji. Naneste masku pomocí štětečku a nechte působit 10-15 minut. Poté si umyjte obličej studenou vodou. Chcete-li se zbavit černých teček nadobro, používejte tuto masku 2-3krát týdně.

Sponzorováno

Ovesná maska ​​pro pleť se sklonem k akné

Samotné ovesné vločky působí jako vynikající absorbér přebytečného mazu na povrchu pokožky. Jejich sací schopnosti mohou rychle snížit produkci kožního mazu a dát vaší tváři hladký, jasný a matný vzhled bez akné. Již jsem zmínila, že ovesné vločky obsahují protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, což znamená, že navíc pomohou mastné a nečisté pleti tím, že zklidní zarudnutí a zklidní naštvaně vypadající pupínky. Kombinace s dalšími účinnými složkami, jako je zelený čaj, med a tea tree oil, vám může poskytnout další, super silný impuls v boji proti mastné pleti.

Budete potřebovat jeden šálek mletých ovesných vloček v prášku, 2-3 lžíce zeleného čaje, jednu polévkovou lžíci medu a pár kapek tea tree oleje. Nejprve musíte ovesné vločky namlít, dokud je nedosáhnete práškové konzistence. Takto budou nejvíce savé. Ovesné vločky dáme do mísy a přidáme ostatní suroviny. Dobře promíchejte, abyste získali pastovitou texturu. Poté naneste pastu rovnoměrně na obličej. Nechte na obličeji zaschnout – asi 20 minut. Poslední krok – omyjte si obličej teplou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte tuto masku alespoň dvakrát týdně.

Ovesná maska ​​na jizvy po akné

Pokud jsou problémy s akné velké a frustrující, možnost následného zjizvení může způsobit, že se člověk bude cítit zcela depresivně a vážně to otřese jeho sebevědomím. Kromě nových ošetření vyhlazujících pokožku a dalších dermatologických technik je zde jedna účinná a zcela přírodní, domácí maska, kterou můžete použít k tomu, aby se vaše pokožka rychleji hojila.

Tato magická kombinace se skládá z ovsa, citronů a medu. Ovesné vločky proniknou hluboko do pórů a vyčistí vaši pleť. Také zklidní povrch a zklidní podráždění. Citronová šťáva má antiseptické vlastnosti, proti kterým nemají bakterie šanci. Kyselina citronová v citronu má bělící schopnosti, které působí na tkáň jizvy, takže je méně viditelná. Med obsahuje silné antioxidanty a aktivní enzymy, které bojují s volnými radikály, které poškozují kožní buňky.

K výrobě této masky budete potřebovat jednu polévkovou lžíci prášku z ovesných vloček, jednu polévkovou lžíci medu a jednu polévkovou lžíci citronové šťávy. Nejprve rozemelte oves, aby se vyrobil prášek z ovesných vloček, a poté z citronu odšťavněte čerstvou šťávu. Nepoužívejte kupovanou citronovou šťávu! Dále si vezměte malou misku a smíchejte všechny ingredience dohromady. Míchejte, dokud ze směsi nevznikne hustá pasta. Chcete trochu tekutou, ale ne kapající. Naneste masku na čistý obličej a několik minut masírujte – zejména v okolí postižených oblastí. Nechte působit pět až deset minut a poté smyjte vlažnou vodou.

Ovesná maska ​​pro zářivou pleť

Pokud chcete své pleti dodat extra lesk, můžete vyzkoušet tuto úžasnou ovesnou masku pro zářivou pleť. Budete potřebovat bílek, mandlový olej a samozřejmě ovesné vločky. Vaječný bílek má schopnost vytáhnout přebytečný maz, aniž by zanechával pokožku suchou. Je bohatý na živiny, které napomáhají celkovému zdraví pokožky a poskytují jí vlhkost. Mandlový olej díky obsahu vitamínu E ochrání vaši pokožku před škodlivými slunečními paprsky a opraví případné poškození. Díky němu bude vaše pokožka hladká, jemná a bez jemných linek.

Rozdrťte jeden šálek ovsa, vložte je do mísy a přidejte jeden bílek a jednu polévkovou lžíci mandlového oleje. Pokud je směs příliš hustá, přidejte pár kapek vody, dokud nezískáte jemnou, hladkou pastovitou konzistenci. Naneste směs na obličej a nechte působit 10-15 minut. Poté opláchněte teplou vodou. Postup můžete opakovat každý druhý den.

Moje pleťová maska z ovesných vloček

Moje pleťová maska z ovesných vloček

Výhody ovesné pleťové masky

Použití ovesných vloček na obličej a tělo může pomoci s řadou kožních onemocnění a problémů.

  • Jsou dobré pro citlivou pleť – Ovesné vločky jsou úžasné pro všechny typy pleti. V kombinaci s přísadami, které jsou vhodnější pro konkrétní typ pleti, mohou ovesné vločky zklidnit podráždění, poskytnout vlhkost nebo působit jako hloubkový peeling.
  • Léčí akné i ekzémy – jejich mnoho léčivých a zklidňujících vlastností pomáhá při léčbě akné a jizev po akné.
  • Ovesné vločky čistí pleť – saponiny obsažené v ovsu pomáhají odstraňovat nečistoty z kožních pórů. Hydratační vlastnosti ovesných vloček v kombinaci s jejími čisticími vlastnostmi dodávají vaší pokožce jemnou záři.
  • Je to účinná protizánětlivá složka – Antioxidační a protizánětlivé sloučeniny ve vločkách zklidní vaši svědivou, suchou a podrážděnou pokožku.

Sponzorováno

A co vy? Jak fungovaly ovesné vločky na vaši pleť? Napište nám do komentářů. Musím říci, že mě pomohly s akné.

A dále si o ovesných vločkách přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva