Sponzorováno

8 rad, jak se dá podpořit růst obočí 4.83/5 (12)

Jak na krásné a plné obočí?

Jak na krásné a plné obočí?

Plné obočí je v kurzu a už ho nelze považovat jen za nějaký trend. Husté obočí je něco jako přirozená krása, která povzbuzuje ženy, aby zvýraznily rysy, se kterými se narodily. A není nic krásnějšího než zářící kůže a odvážné husté, přirozené obočí. Zní to příliš dobře, aby to byla pravda, že?

Plné, svěží obočí je výmluvným znakem mládí. Bez ohledu na obličej, velké obočí vám může ubrat roky. Samozřejmě, že ne každý z nás má pár přirozeně tmavého, hustého obočí, se kterým může pracovat. Obočí neroste z mnoha důvodů: geny, špatná výživa, ucpané póry, hormony a stárnutí (vlasy i obočí obecně začínají s přibývajícím věkem řídnout).

Pokud se vám nedaří dosáhnout toho, aby vaše chloupky na čele byly velké a nadýchané, jsme tu, abychom vám pomohli. Pokračujte ve čtení a dozvíte se několik jednoduchých způsobů, jak získat plné obočí svých snů.

Jak si mohu přirozeně nechat růst obočí?

Nejlepší způsob, jak nastartovat vaše obočí k přirozenému růstu, je nechat ho, odložit pinzetu a skutečně se zaměřit na stimulaci růstu chloupků pomocí těchto šikovných triků. Věděli jste, že každý chloupek (ale i vlas) je spojen s malou krevní cévkou? No a stimulace průtoku krve do oblasti obočí může pomoci podpořit zdravý růst chloupků v obočí. Chcete-li provést další péči o obočí, zkuste si při rutinní péči o pleť jemně promasírovat obočí konečky prstů jemným poklepáváním na každé obočí po dobu asi 30 sekund. Tím průtok krve jemně podpoříte.

Jak podpořit růst obočí: rady, které skutečně fungují

1. Udělejte sérum na obočí součástí vaší rutiny o pleť

Tak třeba olivový olej a vazelína mohou být levnější možnosti, jak aplikovat živiny do oblasti obočí, nic nepřekoná skvělé sérum na obočí, které je speciálně vytvořeno tak, aby pomáhalo stimulovat růst obočí.

Séra na obočí se pak dají používat pravidelně k urychlení růstu obočí. Udělejte z aplikace oleje nebo séra součást své noční pleťové rutiny, nanášejte ho před spaním, takže během spánku pak může pěkně fungovat.

Hledejte produkty, které dodávají chloupkům obočí životně důležité živiny. Můžete hledat produkty, které je nabito peptidy, lipidy, panthenolem a rostlinnými látkami, které pomáhají změkčit a posílit chloupky na obočí.

2. Přestaňte si škubat obočí

No jo. Obočí roste v tří až čtyřměsíčním cyklu, takže byste se měli vyvarovat vytrhávání chloupků, dokud neuplyne alespoň 12 týdnů. Poté můžete vytrhnout ty, které nejsou nikde poblíž vašeho chtěného obočí, ale všechny, které jsou blízko této oblasti, nechat na pokoji. Zkuste si také denně upravovat obočí kartáčkem.

To pomáhá podporovat růst správným směrem. Kolem čtvrtého měsíce vám začnou chloupky na obočí silně přibývat, což je doba, kdy byste se měli objednat u profesionála, aby vám vytvořil dokonalé obočí, nebo si to udělejte sami, pokud se v tomto směru cítíte sebevědomě.

Než však do ruky vezmete pinzetu, zvažte sílu světla, které používáte, když si upravujete obočí. Proč? Podle odborníků, když používáte příliš mnoho světla, máte sklon k nadměrnému trhání obočí! Takže obočí je nejlepší trhat a udržovat v jemném, matném osvětlení. Zaměřte se spíše na odpolední čas, ne ráno.

3. Použijte olivový olej či ricinový olej

Hodně se mluvilo o výživě obočí s ricinovým olejem a o tom, zda použití tohoto oleje na obočí může opravdu pomoci růstu obočí.

Zatímco se mnoho lidí zabývá tímto specifickým olejem (mnoho lidí zjistilo, že jsou alergičtí na ricinový olej, když tento trend zkoušeli), olivový olej je dobrou náhradou v kategorii olejů podporujících růst obočí. Je bohatý na vitamín E, známý pro své hydratační vlastnosti a esenciální mastné kyseliny, které působí jako potrava pro vaše folikuly.

Sponzorováno

Jak ho tedy použít? Každý večer před spaním jemně vmasírujte malé množství do obočí, abyste je udrželi v kondici. Poznámka: je samozřejmé, dbát zvýšené opatrnosti v okolí očí. Nechcete, aby se vám olej dostal do očí, že.

A i zmíněný ricinový olej může být bezpečný a cenově dostupný domácí lék pro podporu růstu obočí. Ricinový olej se používá v různých kulturách po staletí. Jen se ujistěte, že vyberete 100% čistý, organický ricinový olej. Jeho masová přitažlivost znamená, že můžete nadno omylem koupit verzi, která je zředěná a nebude poskytovat výsledky růstu, které hledáte.

4. Jezte své vlašské ořechy

Séra nejsou jedinými produkty, které mohou pomoci vašemu hustšímu obočí; i konkrétní potraviny bohaté na vitamíny a minerály mohou také pomoci podpořit růst chloupků v obočí.

Přidejte do svého každodenního jídelníčku vlašské ořechy, mango, tmavou listovou zeleninu a sladké brambory, které pomohou s hydratací a krevním oběhem – oba jsou to důležité faktory růstu chloupků a vlasů.

5. Zkuste i trik pro hustší obočí

Pokud chcete, aby vaše obočí vypadalo okamžitě hustší, investujte do dobré sady na obočí. Pro výraznější vzhled obočí vyplňte všechny řídké oblasti tužkou na obočí, poté celé obočí lehce poprašte pudrem na obočí a poté doplňte čirým gelem, který vše jemně zafixuje.

6. Zkuste kosmetickou vazelínu

Zvlhčování obočí nepatří mezi rutiny péče o pleť, ale musíte si uvědomit, že hydratovaná pokožka je dokonalým prostředím pro rychlejší a odolnější růst chloupků.

Funguje kosmetická vazelína na urychlení růstu obočí? No, vazelína je okluzivní balzám, což znamená, že uzamyká vlhkost a pomáhá urychlit přirozený proces obnovy pokožky… takže by mohla pomoci. Jednoduše očistěte a osušte oblast obočí. Poté je naneste vazelínou třikrát až čtyřikrát denně.

7. Masírujte si obočí

Odborníci na obočí se shodují na tom, že když si obočí každý večer namasírujete, může to udělat zázraky pro povzbuzení skutečného růstu obočí. Dobrá cirkulace krve (živin) je prostě důležitá pro zdravý růst chloupků v obočí.

Přemýšlejte o tom: Každý folikul je připojen k malé krevní cévě. Jemným masírováním oblasti obočí každou noc můžete pomoci zvýšit cirkulaci v této oblasti a podpořit růst obočí.

Pomoci může i velmi jemný peeling obočí. Použijte měkký kartáček na zuby k jemnému odlupování pokožky v oblasti obočí, abyste stimulovali vlasový cyklus.

8. Dbejte na dobrou hydrataci

Zdravá a hydratovaná pokožka je základem pro šťastný růst chloupků a vlasů. To znamená udržovat pokožku hydratovanou zevnitř ven (a naopak). Tím, že svému tělu poskytnete dostatečné množství vody, je vaše tělo schopno správně detoxikovat a udržet si všechny správné živiny. Kromě toho, že budete mít láhev s vodou po celý den u sebe, je důležité oblast obočí lokálně hydratovat.

Přiznejme si to, často zanedbáváme pokožku pod obočím nebo kolem něj. Jednoduše si při každé aplikaci naneste oční krém po celém očním okolí až po orbitální kost. Jakýkoliv oční krém aplikujte jen lehkým tlakem.

Sponzorováno

A co pro husté obočí děláte vy? Napište mi vaše tipy do komentářů.

A dále si přečtěte na toto téma

Zdroje článku a studie

  • Zdroj obrázku ve článku: AllaSerebrina / depositphotos.com

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva