Jak na krásné obočí? 4.75/5 (8)

Sponzorováno

Jak mít hezké a přirozené obočí?

Jak mít hezké a přirozené obočí?

Úprava obočí se v posledních pár letech dostává čím dál více do povědomí lidí a pod přísný drobnohled vizážistů a stylistů. Obočí patří mezi jednu z dominant obličeje a není radno ho zanedbávat. Neupravené obočí, nebo naopak příliš upravené a výrazné obočí nevypadá pěkně a obličej pozmění spíše k té nevzhlednější straně. Jak tomu předejít?

S problematikou vzhledu obočí nám vyvstávají dvě základní otázky. Co s řídkým obočím a co s hustým obočím?

Nechte se ovlivnit stylem celebrity, která se vám líbí, ale nikdy se nesnažte, aby vaše obočí bylo něco, čím není. Žádné dvě tváře nejsou úplně stejné. Vaše obočí nikdy nenaroste tak, jako u někoho jiného.

Mám řídké obočí

Řídké obočí se dá vždy dokreslit, a pokud se pracuje správně, tak vypadá výsledek přirozeně. Na dokreslení lze použít tužku, nebo stíny na obočí. Obecně stíny na obočí, pokud jsou dobře vymalované, působí přirozeněji než tužka. Pokud nemáte vyloženě stíny na obočí, tak lze zvolit i oční stíny, ale nezapomeňte upřednostnit ty matné. ;)

Obočí vykreslujte malými tahy od vnitřního okraje a tužku mějte vždy pečlivě ořezanou. Stíny nanášejte zkoseným štětečkem (také od vnitřního okraje) malými tahy. Barvu dávkujte po troškách, tedy méně je více – vždy jde barvu doplnit. Odstín tužky a stínů volte nejlépe v barvě svého přirozeného obočí. Pokud jste blondýnka, tak na tmavě hnědou (černou) zapomeňte – volte tu jemnější variantu, například světle hnědou, ať výsledek nepůsobí zbytečně tvrdě. Už jsem i viděla řídké obočí vyřešené tetováním. Ne, ne a ne. Prosím, tohle nedělejte. Ne vždy se to povede a celý život chodit s jedním obočím výš než druhým? … ;)

Mám husté obočí

A jak na husté obočí? Husté obočí je celkem hitem, kterým se proslavila známá modelka Cara Delevinge. Díky ní se husté obočí stalo najednou žádoucí důležitostí ve vzhledu mnohých žen. Tak nakonec proč se ho zbavovat? Stačí mu dát trochu správný tvar, aby nám nerostlo jak houští v lese. Jak na to?

Než začněte zběsile vytrhávat, tak obočí pročešte kartáčkem, abyste měly všechny chloupky stejným směrem. Obočí má tři hlavní body – začátek, vrchol a konec. Na všechny body existuje fígl, jak je najít. Začátek obočí – tedy vnitřní část lze najít tak, že vezmete tužku, štětec, nebo cokoliv dlouhého a rovného a přiložíte jej svisle ke kraji nosu na té straně, na které chcete obočí upravovat. Tedy propojíte tužkou/štětcem – okraj nosu, vnitřní koutek oka a část obočí, které by mělo být začátkem. Vrchol obočí najdete v místě, když tužku/štětec povedete od okraje nosu (jako u předchozího kroku) ale vezmete to na šikmo k okraji zornice vašeho oka. V místě, kde se dotkne tužka obočí, by měl být jeho vrchol. A konec obočí najdete tak, že tužku/štětec povedete od nosu až k vnějšímu koutku oka. Tam kde se protnete s obočím, tam by měl být jeho konec.

S obočím si vždycky dejte na čas a nespěchejte. Dávejte si pozor na to, abyste ho vytrhaly co nejlépe a hlavně symetricky. Úplně nejlepší je poradit se s vizážistkou, nebo kosmetičkou, které vám dají ten správný tip pro váš obličej, popřípadě vám obočí upraví samy a vy pak doma můžete akorát tvar upravovat a nemusíte se bát, že se něco nepovede.

Obočí – Přirozenost je na prvním místě

I když úprava obočí podléhá dost výrazně módním trendům, nesnažte se jim přizpůsobit za každou cenu. Vždy se řiďte přirozeným tvarem a růstem, který ve většině případů zajišťuje tvarovou a barevnou harmonii mezi obličejem, očima a vlasy. Současný trend žádá obočí přirozené a jednoduché, v žádném případě ne úzké nebo snad vyholené a domalované černou tužkou! Barvení obočí je samozřejmě lepší v salonu, k dispozici je zde několik světlých i tmavších odstínů profesionálních barev jen na obočí, které lze kombinovat. Tvar obočí upravují kosmetičky několika způsoby: pinzetou, voskem, cukrovou pastou a pomocí nitě.

Sponzorováno

Pokud si základní úpravy obočí provádíte sama, pak nelitujte peněz a investujte do pinzety. Měla by být precizně vybroušená a její hrany k sobě musí hermeticky dolehnout. Nejprodávanější a nejpoužívanější je nerezová pinzeta šikmá (zkosená), kterou je třeba chránit před pádem a po každém použití dezinfikovat. Nebojte se trochu si pohrát s konečnou úpravou. Na trhu jsou produkty určené jen ke stylingu obočí: roztomilé kazetky, které nabízejí kombinace několika odstínů hnědé na dokreslení, vosk na uhlazení, lesk na rozjasnění a štěteček s kartáčkem na rozčesání. Pro fixaci použijte čirý gel nebo vosk a na dokreslení můžete použít i hnědé či šedé oční stíny. Štěteček na obočí je pevný, plochý, tenký a zkosený.

Pokud nevíte jak na to…

…pořiďte si šablonu na obočí. Přidržte si ji a obočí lehce zvýrazněte. Samozřejmě si vyberte šablonu, která se vašemu tvaru co nejvíce podobá, a užijte ji jen jako pomocníka. Rozhodně si nic nikam sama „nedomalovávejte“ ani obočí „nepřemísťujte“ o pár milimetrů výš.

Jak na to

Speciální stíny na obočí se přirozeně spojí s pokožkou a vytvoří měkčí dojem než tmavá tužka, která se často brzy rozmaže a nadělá víc škody než užitku. Řešením na opravdu slabé, tenké a nevýrazné obočí je permanentní make-up, ten vyřeší dennodenní starost a vydrží i několik let. Správnou aplikací přírodního pigmentu lze vykreslit a korigovat obočí tak, že výsledek vypadá naprosto přirozeně. V takovém případě dejte na reference, protože to vyžaduje velmi precizní a citlivou práci, a tu dokáže jen zkušená odbornice s praxí.

Obočí

Obočí

Pro mne měla nejkrásnější obočí Liz Taylorová. Dokážete si ji představit třeba s tenkým nebo světlým obočím? Já tedy ano, ale ten výsledek!

Obočí si můžete upravit i kartáčkem

Zacházejte se svým obočím jako s vlasy na hlavě. Obočí nemusíte jen trhat a upravovat, ale také ho můžete jemně česat a čistit. Čištění obočí pomocí spirálového kartáčku pomáhá udržet chloupky v obočí na místě, odlupuje pokožku pod obočím a zvyšuje průtok krve. To nejen pomáhá, aby vaše obočí vypadalo co nejlépe, ale podporuje to obnovu a růst obočí. Obočí můžete také upravit pomocí kondicionéru na vlasy nebo kokosového oleje.

Nebojujte s matkou přírodou

Vaše obočí je z nějakého důvodu takové, jaké je – odpovídá struktuře vašeho obličeje. To znamená, že byste se neměli snažit odchýlit obočí od svého původního tvaru a umístění, bez ohledu na to, jak moc chcete „pomoci“ své situaci. Takže žádné holení vnější poloviny, pokud je obočí dle vašeho názoru moc plné. Na to pozor.

Dbejte i na výživu

O biotinu a zinku je známo, že podporují dobrý růst vlasů, kůže a nehtů. A také obočí. Konzumace většího množství bílkovin může také pomoci k růstu plnějšího obočí. Pokud je to něco, co můžete udělat pro zlepšení vlasů na hlavě, pomůže to i vašemu obočí.

Mužům vstup povolen

Na profesionální úpravu obočí se nestydí chodit ani muži, ať již sportovní či elegantní typy. Mají vkus, styl a nepřipadá jim povrchní či zženštilé tuto službu využít. V případě pánů se většinou nejedná o žádné podstatné zásahy – nejčastěji je třeba vytrhat chloupky na kořeni nosu a odstranit jednu, maximálně druhou řadu zespoda oblouku. I tato malá změna dokáže rozjasnit celkový výraz tváře a dodat jí punc upravenosti.

Pamatujte: Ženy či muži s velkým obočím nemusí být nutně posedlé každým zbloudilým chloupkem a příliš horlivě si nemusí nevytrhávat obočí. Klídek, dvakrát měř a jednou řež platí u obočí dvojnásobně.

Takže milé dámy (nebo pánové), až půjdete na rande, nebo na schůzku, tak nezapomeňte poupravit i své obočí, ale vytrhávání si nechte raději na den před dnem D, abyste neměly červené okolí kolem obočí. S pěkným a upraveným obočím určitě zabodujete.

A moje poslední rada? Nezapomeňte komunikovat se svou kosmetičkou. Dejte ji vědět, jaké produkty používáte na svůj obličej. Nebo pokud jste začali s nějakou novou rutinou péče o pleť. Pohled na stav vašeho obličeje pomůže vašemu stylistovi vybrat pro vás tu správnou metodu úpravy obočí.

Sponzorováno

A co vy? Na jaké kroky při úpravě obočí vsázíte vy? Budu moc ráda, pokud mi napíšete do komentářů.

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva