Sponzorováno

Jak na otoky (pytle) pod očima? Víme, jak se jich zbavíte 4.64/5 (11)

Zkuste na otoky pod očima obklad ze zeleného čaje...

Zkuste na otoky pod očima obklad ze zeleného čaje…

Otoky pod očima mohou být způsobeny špatnou životosprávou i nedostatkem spánku. Pokud víte, že v tomto ohledu neděláte vše tak, jak byste měli, je ideální chvíle k tomu, abyste svůj přístup k životu změnili. Uvidíte, že pokud budete zdravě a vyváženě jíst, a vašemu tělu dopřejete dlouhodobě alespoň 8 hodin spánku denně, otoky mohou celkem rychle vymizet. Nutno ale říci, že tento postup nemusí zabírat u každého. Nemusí tak být nic výjimečného, že žijete dobře a zdravě, a přesto daný konkrétní problém máte.

Proto se vám bude hodit několik dalších rad, jak otoky pod očima eliminovat. A to jak proto, že výrazně ubírají na vaší kráse, tak samozřejmě také z toho důvodu, že dlouhodobý výskyt může vést i ke zvětšování a k tomu, že budete mít pod očima skutečně velké vaky. A to jistě nechcete.

Zkuste masáž. Ta otoky pod očima pomůže odstranit

Pokud se podíváme na několik konkrétních příznaků, které jsou spojeny s tím, proč otoky pod očima vlastně vznikají, je třeba říci, že možných důvodů může být celá řada. Mezi jeden však řadíme to, že hlavně pod spodními víčky je zadržováno mnohem více tekutiny, než je správné. Může to být způsobeno hlavně nesprávným fungováním lymfatického systém vašeho těla. Pomoc však může být poměrně jednoduchá, jelikož rozproudit lymfu není zase až tak složité, jak si můžete myslet.

Ideální volbou je masáž. Tu si můžete dopřát třeba sama doma, a to jednoduše svépomocí. Stačí pomocí konečků prstu lehce kroužit v oblasti vašeho očního víčka. Každému oku věnujte alespoň deset minut dané péče, kterou lze zopakovat i několikrát denně. Jde o postup, který funguje.

Použijte i různé regenerační obklady

Dobrým postupem, jak eliminovat otoky pod očima je také použití různých regeneračních obkladů. Ty nejenom dokážou celou oblast příjemně ochladit a tím celý otok zmírnit, ale dokážou také dodat dané oblasti několik potřebných látek, které mohou zajistit, že se jeho vznik nejenom zmírní, ale často se může také eliminovat. Využívání daného obkladu není nic složitého. Plně postačí třeba čistý kapesník, který následně položíte na místa v oblasti vašich očí a necháte zhruba 20 minut působit. A co může být základem takového obkladu? Možností je mnoho. My doporučujeme:

Sponzorováno

 • Speciální gely
 • Bylinné odvary
 • Studený černý či zelený čaj

Naučte se správně pít

Jak bylo zmíněno, otoky pod očima jsou spojeny také s tím, že naše tělo zadržuje příliš vody. I z toho důvodu může být cestou k vyřešení problému správný pitný režim. Pokud tělo zadržuje vodu, rozhodně to neznamená, že byste si jí měla dopřávat méně. Právě naopak. Pokud má tělo tekutiny dostatek, může správně fungovat, což je spojeno také s tím, že ji nezadržuje. Kromě dodržování správného pitného režimu je ale důležité myslet také na to, jaké nápoje pijete. Rozhodně je dobré vynechat kofein, který lze najít jak v kávě, tak i v černých čajích. Nic dobrého ale nejsou ani přeslazené limonády, nebo takové nápoje, které mají mnoho umělých sladidel. Dokonale tak vychází především čistá voda.

Zkuste i kosmetické přípravky

Ano, i ty mohou pomoci v tom, jak otoky očí nejenom zakrýt, ale jak je hlavně eliminovat. Současný trh dnes nabízí celou řadu kosmetických produktů, které lze právě za tímto účelem užívat. Může se jednat o celou řadu možností, kam se řadí:

 • Oční krémy
 • Oční sérum
 • Oční kůra

Důležité je, aby daný krém dokázal působit v podstatě podobně, jako zmíněné obklady. Tedy tak, že okolí očí ochladí a uklidní, díky čemuž otok výrazně splaskne. Stejně tak by neměla chybět ani dostatečná výživa, jelikož i ta může být důvodem, proč máte s touto partií svého obličeje problémy. Pro výběr správného krému doporučujeme poradit se třeba s vaší kosmetičkou, nebo dát na rady kamarádek, nebo lze také jednotlivé recenze dohledat kde jinde než online.

Krátkodobě pomůže i jejich zakrytí

Pokud se ráno probudíte a máte výrazné otoky, očí, je jasné, že nebudete řešit jejich dlouhodobé odstranění, ale zaměříte se na to, jak je co nejlépe zakrýt. Pokud máte více času, je ideální oblast vašich očí několik minut chladit, a to pomocí jednoduchých obkladů. Tím zaručeně docílíte toho, že se daný otok zmenší. Potom už můžete přejít k fázi, která souvisí právě s klasickým zakrytím. Pokud budeme konkrétní, tak může pomoci korektor a také kvalitní make up, kterým oblast vašich očí jednoduše zamaskujete. Jedná se o osvědčený a mnoha ženami i hojně využívaný postup, jak si krátkodobě s daným problémem jednoduše a dá se říci, že také i poměrně rychle poradit.

Co si dále na toto téma přečíst?

VIDEO: Jak zakrýt kruhy a pytle pod očima

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak na otoky (pytle) pod očima? Víme, jak se jich zbavíte”

  1. Martina napsal:

   Já jsem byla celá oteklá a začala jsem chodit na lymfatické masáže.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva