Výběr očního krému – jak vybrat správný krém na oči? 4.85/5 (13)

Sponzorováno

Mrkněte na rady, jak vybrat dobrý a účinný oční krém

Mrkněte na rady, jak vybrat dobrý a účinný oční krém

Vrásky, otoky, tmavé kruhy. Když se podíváte do zrcadla, vnímáte vaše oči, že by se hodily spíše ke zlé čarodějnici, než ke krásné a sebevědomé ženě? Možná je čas začít používat oční krém jako součást rutiny péče o pleť.

Jak stárneme, na pokožce kolem očí se začínají tvořit vrásky a jemné linky. A stárnutí může také způsobit otoky a tmavé kruhy (stejně jako to, když nejdete brzy spát nebo jídlo s vysokým obsahem soli). Ať už je vám 20 a přemýšlíte o prevenci, nebo je vám 60 a máte obavy z příznaků stárnutí, oční krém může být prospěšný pro všechny z nás.

Takže, co byste měli hledat v očním krému? Ne všechny oční krémy jsou vytvořeny stejně. Opravdu se VŽDY musíte podívat na seznam přísad a látek a pak vybrat si moudře.

Jak vybrat krém na oči a jaké přísady v něm hledat? Hledejte přísady jako retinol a peptidy, které vám pomohou s vráskami, tmavými kruhy a otoky.

Na co si dát pozor při výběru očního krému

S tolika možnostmi při nákup očních krémů, které jsou dostupné v obchodě a online – jak si vybrat ten správný a dobrý oční vybrat? Já navrhuji vždy hledat složky, o kterých je známo, že se zaměřují na vaše hlavní problémy v oblasti očního okolí. Zde jsou některé z nejlepších ingrediencí, které já na krému vždy hledám.

Antioxidanty

Antioxidanty chrání před poškozením buněk a udržují vaše oči zdravé. Hledejte přísady, jako je vitamín C, vitamín E a kyselina ferulová, které pomáhají předcházet poškození pleti. Antioxidanty mohou také pomoci snížit otoky. Vitamin C si získal u mnoha žen oblibu i jako rozjasňovač pleti.

Retinol

Retinol je miláčkem dermatologů i milovníků krásy, a to z dobrého důvodu: Prostě funguje. Retinol, forma vitamínu A, stimuluje kolagen, aby redukoval linky a vrásky a předcházel jim. Je to hlavní složka, kterou byste měli hledat v očních krémech proti stárnutí. S retinolem mám obecně velmi dobré zkušenosti.

Peptidy

Na povislou pokožku kolem očí hledejte v očích krémech peptidy, které zvyšují tvorbu kolagenu a elastinu, aby zpevnily ochablou pokožku. eptidy stimulují tvorbu kolagenu a elastinu, redukují vrásky a podporují růst vlasů, řas i obočí. Peptidy tak trochu „učí“ naši pleť, co má dělat a jak, aby zůstala mladistvá a pevná. Zlepšují schopnost regenerace pokožky.

Kyselina hyaluronová a ceramidy

Kůže kolem očí je na vašem těle nejtenčí, což znamená, že se snadno vysuší a podráždí. Zklidněte suchou pokožku pomocí hydratačních složek, jako je kyselina hyaluronová a ceramidy. Bonus: Hydratovaná pleť je plnější, takže vrásky jsou méně viditelné.

Niacinamid a kyselina kojová

Ani ty nejlepší oční krémy nedokážou napravit špatný noční spánek. Ale pokud změna barvy pod očima je stále patrná, i když jste odpočatí, může být na vině genetika. Zkuste niacinamid a kyselinu kojovou. Rozjasňují pokožku snížením aktivity buněk produkujících pigment.

Opalovací krém jako oční krém?

Ať už jste mladí nebo mírně starší, obáváte se vrásek nebo jste v tomto směru bez starostí – opalovací krém je nutností. Můžete použít stejné SPF, jaké nanesete na zbytek obličeje, nebo použít produkt určený pro oční okolí. Ale abyste se ochránili před rakovinou kůže a poškozením sluncem, tento krok nepřeskakujte.

Jak používat oční krém

Obvykle chcete aplikovat produkty na pleť od nejlehčích po nejtěžší. Po očištění pleti a nanesení opalovacího krému naneste oční krém. Poté použijte svůj hydratační krém. Myšlenka je taková, že nanesením očního krému před hydratačním krémem mohou složky snadno proniknout do pokožky.

A když nanášíte oční krém, dbejte vždy jen na jemné doteky. Vše, co obvykle potřebujete, je malé množství očního krému. Použijte prst (prsteníček funguje dobře) a jemně si poklepejte krém kolem očí, aniž byste se za pokožku tahali nebo do ní moc udeřili. A prsty mějte umyté.

Jaký je nejlepší oční krém?

To se nedá říct. Záleží na vás a na vašich obavách, problémech. Neexistuje jednoznačná, univerzální odpověď pro všechny typy pleti.

Sponzorováno

Oční krémy jsou k dispozici v každé cenové kategorii, od cenově dostupných až po „Je to malá nádobka s pleťovým krémem nebo tekutým zlatem?“. Drahé nemusí vždy znamenat efektivnější. Hledejte krém, který má to pravé pro vaše cíle v oblasti pokožky kolem očí – a správnou cenu pro vaši peněženku.

Pokud se chcete cítit hýčkáni, existuje spousta luxusních očních produktů, které vypadají a voní jako sen. Krémy s výraznou vůní ale mohou jemnou pokožku očí dráždit a vysušovat. A to, že něco vypadá luxusně, ještě neznamená, že to funguje.

Celkově je nejlepší udělat si domácí úkol, přečíst si recenze očních krémů a promluvit si s dermatologem o tom, co by mohl pro váš typ pleti navrhnout.

Jaký použít oční krém, pokud se chcete zbavit jemných vrásek v oblasti očí?

Jemné linky a vrásky kolem očí jsou bohužel místem, kde se objevují první známky stárnutí. Oči si někdy mneme rukama. Nepomáhá ani to, že kůži v okolí očí pravděpodobně vytahujete více, než byste měli – k tomu přispívá nasazování kontaktních čoček, kreslení očních linek a dokonce i odstraňování očního make-upu.

Pokud chcete zmírnit nebo zmenšit jemné linky kolem očního okolí, pak vyberte oční krém, který obsahuje retinol nebo peptidy a také kyselinu hyaluronovou.

Retinol, jak už možná víte, je super složka ideální pro anti-ageing. Derivát vitamínu A pomáhá zvýšit produkci kolagenu a rychlost buněčného obratu, i když má špatný účinek na senzibilizaci pokožky a činí ji náchylnou k podráždění (zejména pokud jste jej právě začali používat). Peptidy pomáhají vaší pokožce vytvářet kolagen, ačkoli někteří vědci tvrdí, že jejich účinky jsou mnohem mírnější. Pokud jde o kyselinu hyaluronovou, pomáhá hydratovat pokožku, což pomůže vyplnit tyto vrásky. Tato kombinace je za mě super.

Jaký použít oční krém, pokud chcete odstranit tmavé kruhy pod očima?

Existuje mnoho důvodů, proč máte tmavé kruhy pod očima. Mohlo by to být dědičné nebo za ně může nějaký zdravotní stav – obojí byste pravděpodobně měli konzultovat s lékařem. Pokud ale vaše kruhy pod očima pramení ze špatného životního stylu a nedostatku spánku, možná vám pomůžu. Nejlepší oční krém, který zde můžete použít, by měl obsahovat vitamín C, niacinamid, lékořici, kyselinu kojovou nebo retinol.

Vitamin C je antioxidant a jeho přítomnost ve vaší péči o pleť pomůže chránit kožní buňky před volnými radikály způsobenými UV zářením. V očních krémech bude vitamín C bránit produkci melaninu a zároveň zesvětlovat pigmentaci a hnědé skvrny. Vaše tmavé kruhy pod očima budou nakonec vyrovnány zářivějším vzhledem. Niacinamid je obvykle skvělý na skvrny, protože kontroluje tvorbu kožního mazu. Působí také na snížení hyperpigmentace a podporuje produkci ceramidů vaší pokožky, což znamená, že pomáhá vyrovnávat a chránit bariérovou funkci pokožky. V očních krémech tato hrdinská složka pomůže zlepšit nerovnoměrný tón pleti.

Pro ty, kteří chtějí produkt rostlinného původu, je lékořice nebo kořen lékořice oblíbenou a zcela přírodní možností pro zesvětlení pokožky. Díky sloučenině Glabridin v lékořici bude mít každý oční krém s touto složkou také enzymy blokující UV záření, které chrání před budoucím poškozením. Podobně kyselina kojová také pomáhá zesvětlit pokožku poškozenou sluncem, stejně jako stařecké skvrny a jizvy.

Jaký použít oční krém, pokud chcete snížit otoky a váčky pod očima?

Věnují vám lidé vždy starostlivý pohled a ptají se, co vám je, že máte takové „vaky“ pod očima? Mám pro vás řešení. Nejlepší oční krém, který můžete získat k vyřešení tohoto problému, je ten, který obsahuje kofein.

Kofein, jak již určitě víte, je diuretikum, které zvyšuje vylučování vody z těla. Většina očních krémů, které obsahují kofein, tvrdí, že pomáhají „probudit“ vaše oči, ale to, co ve skutečnosti dělají, je to, že zmírňují zadržování vody u oblasti očí, což je běžná příčina otoků. Pomáhá to také s určitými typy tmavých kruhů pod očima tím, že omezují hromadění krve – což způsobuje tmavé zbarvení – pod očima.

Sponzorováno

A jaký oční krém používáte vy? A co obsahuje? Napište mi do komentářů, budu moc ráda.

A dále si přečtěte o očním okolí další zajímavé články

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva