Sponzorováno

Babské rady na kruhy pod očima 4.84/5 (25)

Co naše babičky radí na kruhy pod očima?

Co naše babičky radí na kruhy pod očima?

Kruhy pod očima rozhodně nejsou nic příjemného pro žádnou ženu a ani muže. Mají negativní vliv hlavně na vaši přirozenou krásu. Pokud chcete být dokonalá, je jejich zakrytí spojeno s velmi náročnou aplikací různých krycích vrstev, aby váš obličej vypadal opět dokonale. Jistě vám nemusíme připomínat, že primárně by vás neměly zajímat možnosti zakrytí problému, ale měla byste se naopak zajímat o to, jak kruhy pod očima přímo eliminovat.

Zakrytí jako takové však s jedním naším tipem přímo souvisí. Správnou volbou může být například korektor. Podle velikosti a odstínu kruhů můžete volit různé varianty krytí. Samozřejmě kromě korektoru doporučujeme zvolit také neméně oblíbené rozjasňovače. Jelikož jsou kruhy nebo váčky obvykle charakteristické tmavší barvou, pomohou i tyto formy korekce. A jak vlastně daným problémům přímo předcházet? Zde jsou naše rady.

Dopřejte si dostatek spánku

Množství spánku je pro každého člověka individuální a záleží hlavně na jeho potřebách. Obvyklá doba, která je doporučována, začíná na šesti a následně končí na desíti hodinách. Zkrátka a jednoduše byste měli být vyspaní, vaše tělo by mělo být zregenerováno a vy byste měli mít dostatek energie. Pokud danou radu dodržíte, můžete si být jisti, že kruhy pod očima jako zázrakem zmizí. Jsme si samozřejmě vědomi, že pro ty vytížené z nás není tato rada ideální, ale pokud ji budete respektovat, buďte si jisti, že vám pomůže.

Dopřejte si během dne dostatek tekutin

Pití je doporučováno jak proto, aby naše tělo netrpělo dehydratací, tak třeba i proto, že výrazně prospívá naší pokožce, stejně jako našemu zdraví – zvláště v oblasti ledvin. Dále dostatečný pitný režim doporučujeme zvláště v případě problému s kruhy pod očima. Máme-li být konkrétnější, je ideální vypít během dne 1,5 – 3 litry vody. Záleží samozřejmě na tom, kolik jí vypotíte, nebo na tom, jaká je aktuálně venku teplota. Aby vše fungovalo, je také třeba dodat, že ideálním nápojem je čistá voda. Buď z kohoutku, nebo z lahví – zde však pozor na chemické složení. Co nedoporučujeme, to jsou nápoje, které jsou plné:

 • Cukru (kolové sladké nápoje)
 • Chemických sloučenin
 • Různých solí

Choďte do přírody

Zvláště v době, kdy je venku jasno a příjemně svítí sluníčko, byste neměli zapomínat na pravidelné procházky. Nejenom, že se k vaší pokožce a k očím dostane více kyslíku z čerstvého vzduchu. Vaše oči navíc nebudou díky dostatku světla tolik namáhány a tak si i dobře odpočinou. To může kruhy nejenom eliminovat, ale pravidelné procházky působí jako dobrá prevence. Co je naopak problémem, to je časté sezení u počítače, stejně jako sledování televize, nebo čtení při nedostatečném osvětlení. Čím více oči namáháte, tím je pravděpodobnější, že se kruhy pod očima objeví.

Sponzorováno

Zajděte do lékárny nebo drogerie pro chladivý gel

Jedná se o speciální oční gely, které mají primárně chladivou funkci. Pod oči je lze aplikovat standardně prstem, nebo je možné využít i různé aplikátory s kuličkou. Jejich výhody jsou spojeny hned se třemi oblastmi, které vzájemně přispívají k eliminaci nepříjemných kruhů. Díky gelu:

 • Místo příjemně namasírujeme
 • Oblast ochladíme
 • Kruhy pod očima částečně zakryjeme

Samozřejmě počítejte s tím, že chladivé oční gely nejsou úplným zázrakem, ale pro jednoduchou každodenní péči jsou volbou číslo jedna. Ať už pro svou celkem příznivou cenu, tak i pro rychlost a jednoduchost aplikace. Díky svým velikostem je lze mít stále při ruce v kabelce.

Kvalitní krém je základ

Každá pleť potřebuje alespoň základní péči. Na to nezapomínejte. Pokud jí té vaší budete pravidelně dopřávat, budete mít jistotu toho, že bude vypadat doslova skvěle a jakékoliv nedokonalosti velmi rychle zmizí. Začneme-li péčí základní, neměla chybět dostatečná hydratace, stejně jako denní, nebo noční krémy.

Půjdeme-li řešit konkrétní problém, můžeme dnes v drogériích vybrat celou řadu krémů, které jsou určené právě na eliminaci kruhů pod očima, stejně jako pomohou proti váčkům pod očima, stejně jako eliminují otoky. Důležitá by měla být nejenom účinnost daného krému, ale i jeho lehkost, stejně také to, aby vaši pleť, nebo vaše oči nijak nedráždil.

Babské rady na kruhy pod očima

Existuje mnoho rad od našich babiček, které bojovaly kruhy pod očima po svém. Mrkněte na pár babských rad:

1. Teplý nebo studený obklad

Ano, toto je oblíbená rada našich babiček na kruhy pod očima. Zkuste teplý nebo studený obklad na tento problém. Ideální jsou pytlíky od čaje. Horkou vodou zalijte dva čajové sáčky s černým, heřmánkovým nebo lipovým čajem, a jakmile vychladnou, přiložte je na zavřené a unavené oči. Nechte tak 10 minut působit. Super je také udělat jakýkoliv zelený čaj a pak si sáčky přiložit na oči.

2. Klasická salátová okurka na kruhy pod očima

Salátová okurka má super bělící účinky, může se tedy použít i na kruhy pod očima. Je to super přírodní prostředek na tento problém. Ukrojte si 2 tenčí plátky okurky a šup s nimi na inkriminované místo. My doporučujeme dávat studenou salátovou okurku, kterou vytáhnete z lednice.

3. Naše babičky používaly i bramboru

Ano, čtete správně. Bramboru. A proč zrovna ji? Brambory obsahují enzymy, jež mají lehce bělící účinky, takže se dobře na tento problém hodí. Stejně jako u okurky ukrojte tenčí plátek brambory a dejte si ho kolem očí. Opět nechte tak deset minutek působit.

4. Odvar z Arniky

Připravte si odvar z arniky, pak si z něj udělejte obklady a ošetřujte oční okolí. Arnika dobře na toto místo působí, prokrví tuto oblast a odvede i přebytečnou vodu pryč.

5. Avokádové pyré

Jednu lžíci tvarohu smícháme s trochou avokádového pyré. Večer naneseme na tenkou kůži pod očima a necháme působit přes noc.

TIP: Na kruhy pod očima je super i máta

VIDEO: Zázračná kašička z kávy na kruhy pod očima

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva