Sponzorováno

TOP 7 tipů jak být plní energie po celý den 4.88/5 (8)

Jak být neustále plní energie?

Jak být neustále plní energie?

Blíží se podzim, který je dobou, po který se můžete cítit výrazně unavení. Není to nic neobvyklého, jelikož podzimní únavu můžeme označit za zcela běžnou věc. Vliv na ní mají nejenom celkově nízké teploty a často deštivé počasí. Vliv na ni má například také málo slunečního svitu.

Jak si svou energii udržet a jak být celý den doslova plní energie? Poradíme vám několik tipů.

1. Začněte už ráno

Skutečně je to tak. Energii na celý den dokonale získáte třeba jenom tím, že po probuzení ihned vstanete a nebudete se další desítky minut válet ve své posteli. To je doslova tím nejhorším, co můžete udělat. Když se vaše tělo probudí, automaticky se v něm nastartuje několik procesů. Tím, že budete ještě další desítky minut ležet, nebo dokonce pospávat, se tyto procesy výrazně naruší, což se negativně podepíše i na vaší energii.

Pokud chcete tento trik dotáhnout k dokonalosti, doporučujeme pořídit si moderní budíky. Takové, které hlídají váš spánek a vždy vás probudí až v té správné fázi. Buď dříve, než chcete, ale nikdy ne pozdě. Díky tomu se vám bude vstávat i mnohem lépe.

2. Zacvičte si

Myslíte, že pohyb vám energii spíše ubere? Pokud jde o výraznou fyzickou aktivitu, rozhodně tomu může být. Ale spíše až na sklonku dne, tedy večer, když se chystáte spát. Což jen vlastně také plus, jelikož váš spánek a regenerace těla bude delší. Pokud jde o krátkodobé účinky, tak je pohyb skvělým pomocníkem, jak být plní energie. Doporučuje se spíše aerobní cvičení, se kterým to však nemusíte nijak přehánět. I méně znamená více. Co doporučíme?

Proč právě aerobní pohyb? Jelikož umí velmi dobře nastartovat lidský metabolismus. A ten určitě neskončí hned potom, co cvičení dokončíte. Může jet naplno ještě více než hodinu. Díky tomu budete mít energie doslova na rozdávání.

3. Bez správné stravy to nepůjde

To je velký problém mnoha z nás. Jak z primárního důvodu, že se Češi jednoduše neumí stravovat, tak i z důvodu, že cílem mnoha z nás jsou diety a udržení hmotnosti. Vlivem toho je konzumována taková strava, která nejenom že nedodá žádnou energii, ale často ji může dokonce odčerpávat. Nehledě na další zdravotní rizika. Pamatujte, že bez správné stravy mít energii nebudete, a to skutečně nikdy. Základem by měly být zdravé sacharidy. Je mnoho zdrojů, kde je získat. My doporučíme:

 • Celozrnné pečivo
 • Brambory a podobné potraviny
 • Těstoviny a rýže

A že se bojíte tloustnutí? Nezapomeňte, že sacharidy umí i nastartovat metabolismus a tak výsledná příjem nebude tak hrozný, jak si myslíte. A pokud přidáte i více zmíněného pohybu, možná bude výsledek mnohem lepší, než neustálé počítání kalorií a konzumace špatné stravy.

Sponzorováno

4. Rozsviťte si

Proč jsou lidé na podzim tak unavení? Může za to nedostatek světla. A právě proto dbejte na to, aby podobná situace nenastala u vás v kanceláři, nebo i doma. Pokud je venku jasno, máte vyhráno. Co ale v případě zatažené oblohy? Nebojte se rozsvítit si v místnosti. Více světla znamená více energie pro vaše tělo. Jednoduchá pomoc na každý den. A nebojte, není ani nijak drahá, jelikož současné LED žárovky berou oproti těm klasickým skutečně naprosté minimum.

5. Vytvořte si prostředí, které vás nabije

Věděli jste, že dostatek energie souvisí i s vaší psychikou? Jestliže ne, možná je nejvyšší čas změnit prostředí, ve kterém pracujete. Stačí jenom pár jednoduchých změn, které jsou spojeny s barvami, které vnímáte. Ideální volbou je červená. Jenom pohled na ni může přinést celkový nával energie, který souvisí hlavně s lepším prokrvením vašeho těla. Podobně dobře působí ale i další, jako je třebas žlutá barva, stejně jako se může jednat o barvu zelenou, nebo modrou. Jednoduše volte takové, které jsou pestré. Takové, které třeba na ulici spatříte jako první. Ty jsou pravou volbou.

TIP: Jak nastartovat tělo? Máme 8 super tipů.

6. Konzumujte dostatek vitamínů i minerálů

Dobře funguje jenom zdravé tělo. Jak to zajistit pomocí stravy, to již víte. Nyní se zaměřme i na oblast vitamínů a i minerálů. Některé z nich jsou také silnými antioxidanty, díky čemuž můžete mít jistotu, že vaše tělo bude dokonale fungovat a od rána do večera se budete cítit odpočatí.

Nebojte se toho, že byste museli každý den konzumovat koktejl vitamínů, který získáte z různých doplňků stravy. Plně bude stačit, když do těla dostanete vitamin C. Ten najdete v různém ovoci i zelenině, a velmi mnoho ho mají třeba šípky – plodina, kterou získáte právě na podzim. Nebo taky rakytník. Dostatek tohoto vitamínu zajistí, že vám energie rozhodně chybět nebude. Ze zeleniny a ovoce pak dočerpáte i další vitamíny a minerály. Takže na tuto stravu se v tomto období zaměřte.

7. Odpočívejte ve správný čas

Odpočinek hned potom, co vám zazvoní budík, je špatný. Pokud si ho však budete chtít dopřát během dne, není to nic špatného. Když se podíváme na čas, kdy našemu tělu nejvíce klesá energie a pozornost, je to rozmezí mezi 14 a 16 hodinou. Na tuto dobu si tedy neplánujte žádnou práci. Doporučujeme si pracovní režim nastavit tak, abyste po dané dvě hodiny odpočívali – klidně si i dejte šlofíka. Potom už stačí jenom vstát a opět budete plní energie, což vám umožní až do večera, do doby vašeho spánku, zcela bezproblémově fungovat.

Jak se ještě nakopnout energií?

VIDEO: 5 tipů jak získat více energie

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva