Sponzorováno

Jak se dobít energií během krátké chvíle? Zkuste naše tipy… 4.75/5 (8)

Jak si rychle dobít "baterky"?

Jak si rychle dobít „baterky“?

Cítíte se zničení, vyždímaní, zkrátka bez energie? Je čas na přestávku a dobít energii! Pokud si nemůžete vzít na celý den nebo půl dne dovolenou, určitě si na sebe najdete 10 minut a „dobijete baterky“, bez ohledu na to, jak hektické je vaše povolání.

Trochu slunečních paprsků

Pokud jste vystaveni celý den umělému osvětlení, dopřejte si během 10-minutové přestávky sluneční paprsky. Pobyt venku sám o sobě je osvěžující a zároveň sluneční paprsky pomáhají tělu produkovat vitamin D, který je nezbytný pro vaše zdraví. Pobyt na slunci také zvyšuje hladinu serotoninu, což může zlepšit nejen náladu, ale i noční spánek.

Chůze po schodech

Chození po schodech nahoru dolů 10 minut je dobrý trénink na srdce, říká Christine Gerbstadt, mluvčí ADA (American dietetici Association). Pokud pracujete v budově se schodištěm, doporučuje krátké procházky po schodech. Většina lidí jezdí výtahem a vy tak budete mít čas i na pročištění mysli.

Luštěte křížovky

Když se cítíte vyhořelí, zkuste se na pár minut soustředit na jiný druh mentálních úkolů. Najděte si na internetu nebo v novinovém stánku křížovky a vyluštěte takovou, která vám nezabere více než 10 minut.

Přečtěte si báseň

Čtení je skvělý způsob, jak uniknout na pár minut od shonu hektického dne. Román sice není nejvhodnější, četli byste ho tímto způsobem několik let. Zaměřte se tedy například na poezii. 2-3 krátké básně přečtete během 10-minutové pauzy a možná vám i zlepší náladu.

Sponzorováno

Zkuste studenou vodu

Římané se osvěžovali ve studené vodní lázni. Za 10 minut to sice do sprchy nestihnete, ale svlažení obličeje studenou vodou z kohoutku stojí určitě za to.

Poslouchejte správnou hudbu

Správná hudba dokáže zlepšit náladu. Udělejte si seznam písniček, které vás rozveselí a nabijí pozitivní energií a nahrajte si je do telefonu nebo mp3 playeru. Během 10-minutové přestávky tak budete mít čas na jejich vychutnání.

Vypijte zelený čaj

Starý dobrý černý čaj je také fajn, ale zelený čaj má pro lidský organismus specifické výhody. Má vysoký obsah antioxidantů, které snižují riziko rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Obsahuje v menším množství kofein. Zelený čaj tedy může být vhodnou náhradou tradiční kávy.

Zkuste aromaterapii

Někteří lidé věří, že vůně esenciálních olejů, jako je máta peprná, nebo grapefruit, může vaše tělo dobít energii. Zkuste během 10 minut zavřít oči a vonět vůni z láhve nebo použijte vonný olej a rozprašovač.

Dýchejte zhluboka

Hluboké dýchání uvolňuje stres. Pohodlně se usaďte s rovnými zády a zhluboka se nadechněte a počítejte do 4. Zadržte na chvíli dech dokud napočítáte do 7 a zhluboka vydechněte ústy.

Udělejte si koktejl

Dejte si pozor na sladké míchané drinky. Pokud jste ale doma nebo v práci, která má kuchyňku, zkuste si připravit osvěžující koktejl. Příprava nezabere více než 10 minut, za to však dostanete odměnu v podobě osvěžení a nové energie. Vyzkoušejte některý z receptů na osvěžující koktejly. Například banánový koktejl.

Možná se vám některé z výše uvedených návrhů zdají samozřejmostí, ale pointa je využít krátkého času k nabití energie. Nezabíjejte váš drahocenný čas pasivní prokrastinací.

Sponzorováno

TIP: Podívejte se jak na syndrom vyhoření

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva