Sponzorováno

Nastartujte své tělo. TOP 8 tipů, jak na to 4.86/5 (14)

Pohyb je pro nastartování těla opravdu super.

Pohyb je pro nastartování těla opravdu super.

Také se vlivem podzimních dní cítíte unavení a bez energie? Nejedná se o nic výjimečného. Vliv na to má nejenom teplota, ale také počasí spojené s tím, že se brzy stmívá, stejně jako s tím, že není až tak slunečno, jako bylo v nedávném létě. Proto je vhodné v rámci podzimního období nastartovat lidský metabolismus, tedy celé své tělo.

A ptáte se, proč byste měli chtít startovat vaše tělo? Je hned několik důvodů, mezi které patří hlavně tyto:

 1. Budete se cítit lépe
 2. Zhubnete
 3. Posíláte svou imunitu
 4. Budete mít také více energie

Přinášíme vám několik tipů, u kterých můžeme říci, že jsou pro nastartování organizmu skutečně osvědčené a vy sami si můžete být jisti tím, že vám pomohou. A navíc potěší i to, že se opravdu nejedná o nic složitého.

1. Vyčistěte svá střeva

Pamatujte, že čistota střev je velmi důležitá nejenom v souvislosti s trávením. Je to také velmi důležité v souvislosti s vaší imunitou. Toto nepodceňujte a maximálně se snažte právě o to, aby vaše střeva byla dokonale vyčištěná. Jak na to? Doporučíme vám detoxikaci, kterou je vhodné učinit přírodní cestou. Není to zase až tak složité, jak si možná sami můžete myslet. Stačí jenom dodržet několik klíčových zásad. Mezi ty patří hlavně to, že je třeba během tří dní konzumovat co nejvíce ovoce a zeleniny. Ostatní jídla naopak omezte na minimum. Pokud se vám to povede, rozhodně ze svých střev odplavíte to, co v nich nemá být. Podívejte se na nejlepší způsoby domácí detoxikace střev.

2. Zařaďte do jídelníčku bylinky

Nejenom, že bylinky mohou skvěle chutnat a mohou dokonale dochutit konkrétní pokrm. Řada z nich je také prospěšným pomocníkem ve chvíli, kdy se řeší právě vaše zdraví. Pamatujte, že jenom tělo, které je dokonale funkční, je také spojeno s dostatkem energie. Proto svůj jídelníček upravte tak, aby výběr bylinek v něm byl skutečně pestrý. Bylinky opravdu nepodceňujte, jsou v tomto velmi silným pomocníkem.

Jaké jsou možnosti, které doporučujeme zvolit? Třeba:

Je vidět, že se nejedná o žádné nedostupné druhy. Koupit je sice můžete sušené, ale pokud si opatříte květináč s živými rostlinami, rozhodně z nich získáte mnohem více.

3. Podpořte svou imunitu pomocí vitamínů

I podpora imunity je cestou k tomu, jak tělu dodat v podzimním období energii. Je to jednoduše dáno hlavně tím, že mnoho vitamínů dokáže působit i v jiných oblastech, než jenom v jedné jediné. Jako dobou volbu doporučíme hlavně vitamín C. Na posílení imunity je nejlepší. Stejně tak nesmíme opomíjet ani to, že je i celkem silným antioxidantem. Třetí pozitivum je spojeno s tím, že vám může dodat i tolik potřebnou energii. Budete čilí, zdraví a hlavně odolní vůči různým nachlazením, které se právě v podzimním období mohou šířit více než dost.

Sponzorováno

4. Vyčistěte si hlavu

I psychika má docela velký vliv na to, zda jste nebo nejste plni energie. Podzimní deprese je něco zcela běžného a tak by mělo být vaším primárním cílem to, že se jí rozhodnete zbavit. Jak na to? Nehledejte v tom opravdu žádnou vědu a žádné složitosti.

Důležité je si vyčistit hlavu. Pokud máte v poslední době řadu problémů v práci, ale i domácnosti, snažte se je primárně vyřešit. Následně si uzpůsobte svůj život tak, abyste dlouhodobě nemuseli nic řešit. Pomoci ale mohou i jiné věci. Můžete vyrazit na dovolenou, nebo alespoň na víkendový pobyt. Obojí je dobrou možností, jak zregenerovat, jak si vyčistit hlavu a jak se vrátit opět plná energie do života.

5. Začněte sportovat

Říkáte si, že sportem spíše energii odčerpáte, než abyste ji získali? Během aktivity ano, ale pokud jde o dlouhodobý efekt, rozhodně je sport osvědčenou a velmi dobrou cestou, jak můžete své tělo perfektně nastartovat. Zvolit lze řadu různých aktivit. Pokud to dovoluje počasí, běžte si ven zaběhat. Pokud ne, může být dobrou volbou třeba krytý bazén. Dále nelze zapomínat také na několik dalších pozitivních věcí. A to takových, že během sportu se uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Díky nim se budete cítit lépe i po psychické stránce. Dále neopomíjejme i fakt, že budete mít lepší fyzickou kondici.

Doprovodným a velmi příjemným efektem každé sportovní aktivity je také spalování kalorií. Pokud si myslíte, že byste měli pár kilogramů shodit, je právě sport jasnou cestou, se kterou vedle nešlápnete. Určitě doporučujeme, sport je super pro vaše tělo i psychiku.

6. Naučte se správně jíst

Jsou potraviny, které váš organismus spíše utlumí. A potom tu jsou i potraviny, které vás naopak nastartují. Do první kategorie patří především různý tučná, smažená a jiná nezdravá jídla. Proto se snažte jim co nejvíce vyhýbat. Naopak do jídelníčku zařaďte takové pokrmy, které vás mohou zajímavě nakopnout. Mohou to být třeba pálivá jídla, která jsou osvědčeným tipem. Také nezapomínejte na jídla s dostatečným množstvím sacharidů. Nejenom, že vás doslova nakopnout, ale také vám budou energii dodávat dlouhodobě.

S jídlem rozhodně souvisí i to, že byste neměli zapomínat na plodiny, jako je třeba cibule, je to také česnek, ale i řepa, zelí, nebo borůvky. Opět z několika důvodů. Primárně proto, že se vám povede pomocí nich organismus lépe vyčistit. Dalším důvodem je také to, že jimi podpoříte i svou obranyschopnost. Jakékoliv bakterie a viry tak nebudou mít šanci. Vy navíc budete mít jistotu, že jíte jídla, která jsou nejenom zdravá, ale která jsou také velmi zajímavá.

A rady? Vyhněte se sladkým jídlům s cukrem, smaženým jídlům, zpracovaným potravinám (polotovarům a přesoleným potravinám) a také uzeninám. Spolehněte se na ovoce, zeleninu, zdravé sacharidy, zdravé tuky, libové maso, kvalitní mléčné výrobky. Odbourejte ze svého jídelníčku cukry a smažené jídlo. To vašemu tělo opravdu náramně prospěje. Maso jezte jen libové (a salámy a uzeniny vůbec).

7. Pijte hodně vody

Vsadíme se, že ve vašem pitném režimu se najdou mezery. A někdy jsou to mezery skutečně pořádné. A naše rady? Pijte hodně vody. Po celý den. 2,5 až 3 litry vody denně. Nepijte sladké šťávy, ty vaše tělo zatěžují a zpomalují. Voda je nyní váš přítel. Omezte kafe na jedno, dvě denně maximálně.

Sponzorováno

Pití vody může částečně nahradit některé potraviny ve vašem jídelníčku, můžete díky ní moc pěkně zhubnout.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva