Sponzorováno

Jak na pedikůru doma? Dodržujte tato pravidla… 4.91/5 (11)

Jak na pedikůru doma?Mnohé problémy týkající se nohou nelze vyřešit jednou návštěvou pedikéra. Pokud chceme mít chodidla hezká, starat se o ně musíme pravidelně. Otázka je – jak a kde? Protože vybrat si dobrou pedikúru vůbec není jednoduché.

Milujete boty s otevřenou špičkou, sandály a žabky? Výsledný efekt bude vzdušný a okouzlující pouze tehdy, pokud je předvedete na dokonale pěstovaných chodidlech. Jak na to?

Jak na správnou pedikúru doma?

Tak a jedeme na to, takže:

1. Co budete potřebovat?

Přichystejte si tyto potřeby:

  • lavor
  • nějaký výživný krém na nohy
  • peeling
  • přísada do koupele
  • pemza
  • dřevěná palička na kůžičku nehtů
  • lak na nehty
  • skleněný nebo papírový pilník
  • nůžky na nehty nebo kleštičky na nehty
  • odlakovač

2. Dejte si uvolňující koupel

Pedikúru začněte relaxační lázní, která pokožku a nehty optimálně připraví na další ošetření. Lavor naplňte teplou vodou (37 °C) a nohy namáčejte přibližně 5 minut – déle je zbytečné. Koupel můžete obohatit různými přísadami s obsahem kyseliny salicylové, rostlinných a éterických olejů. Vyplatí se poohlédnout i po vlastní zahrádce – rozmarýn prokrvuje, levandule a měsíček pokožku zklidní a zjemní.

3. Dokonalé vyhlazení

Účinně, ale jemně! Kovové hoblíky a skalpely patří do rukou profesionálních pedikérů, na domácí použití je ideální pemza nebo pilník s brusným papírem. Místa s drsnou a hrubou pokožkou nedrhněte příliš – vrstvička zrohovatělé kůže chodidla přirozeně chrání při chůzi a zároveň slouží jako ochrana před drobnými poraněními.

4. Úprava nehtů

Na řadě jsou nehty – nejlépe je zkrátíte rovnými nůžkami. Odolejte módní vlně delších zaoblených nehtů – v uzavřené obuvi překážejí při chůzi. Kromě toho riskujete jejich bolestivé vrůstání a záněty nehtového lůžka. Nehty stříhejte zásadně dorovna a pak je vyhlaďte pilníkem. Pilujte vždy ze středu, abyste se vyhnuli nepěknému třepení nehtů. Nehtovou kůžičku nikdy neodstraňujte nůžkami, mohla by se zanítit. Opatrně ji zatlačte dřevěnou paličkou. Pokud je velmi zbytnělá, můžete ji nejprve změkčit odlakovačem na nehty nebo silnější vrstvou krému.

5. Krémování

Hýčkající masáž chodidel s výživným krémem je korunou celé pedikúry! Speciální krémy na chodidla obsahují látky s hloubkově hydratačním účinkem (kyselina salicylová, urea), které výrazně redukují výskyt zrohovatělé kůže. Pro extra hebkou pokožku naneste silnou vrstvu krému, natáhněte si bavlněné ponožky a nechte působit během noci. Lehké pěny a gely se okamžitě vstřebávají a jsou velmi praktické pro ženy, které chtějí okamžitě vpadnout do bot. Nezapomínejte, že na udržení perfektního výsledku je třeba chodidla krémovat denně.

Když už jdete k pedikérovi, jak poznáte, že jste natrefili na profesionála?

Pokud si pedikúru nebudete dělat doma, ale půjdete k profíkovi, na co byste se měli dívat? Jak poznáte, že jde o dobrého pedikéra?

1. Čistota

Důležitá je čistota místností, křesla, pracovního stolku i pracovního oblečení. Pokud není uspokojivá, zřejmě pedikérovi nezáleží ani na tom, zda bude čistá a úhledná jeho práce a zda výsledkem bude pěkné a estetické chodidlo.
 

Sponzorováno

2. Rukavice

Pedikér se má nohou dotýkat v rukavicích. Na povrchu lidského těla je množství patogenů, na nohách obzvláště, takže nošení rukavic je pro profesionála přirozené. Používá pouze jednorázové nebo sterilizovatelné materiály, nástroje a pomůcky. Platí to i pro rozdělovače na prsty při lakování nehtů. Pěnové jsou u skutečného odborníka určeny pouze k jednorázovému použití, pak vám je může darovat.
 

3. Prozkoumání pokožky

3. Pokud jste na pedikúře poprvé, měl by pedikér nejprve udělat obhlídku nohou, protože seznámení se s typem pokožky je velmi důležité. Někdo má možná pocit, že má hrozná chodidla a zhrublou pokožku na patách, ale pedikér zjistí, že jde „jen“ o šupinatý typ pokožky a volbu nesprávných přípravků na její ošetření.
 

4. Bez bolesti

Pedikúra by neměla způsobovat bolest ani nepříjemné pocity – platí to pro mokrou, suchou i kombinovanou variantu. Pokud nemáte zarostlý nehet, zanícené nebo bolavé kuří oko či puchýř, ošetření by mělo být bezbolestné, relaxační a příjemné. V případě, že cítíte i nejmenší diskomfort nebo bolest, případně pálení, třeba na to okamžitě upozornit. Každý má jiný práh bolesti a pedikér se musí přizpůsobit tomu vašemu.
 

5. Musí jít o relaxaci

Je jistě příjemné, když s vámi pedikér konverzuje. Rozhovor by však neměl zasahovat do soukromí. Chcete-li během ošetření odpočívat, profesionál by to měl respektovat a omezit komunikaci pouze na otázky týkající se samotné pedikúry. Klidně si můžete v křesle i zdřímnout.
 

6. Pedikér a telefon

Je nevhodné, pokud má pedikér při práci zapnuté vyzvánění telefonu a to ho neustále vyrušuje. Všechny telefonáty by si měl vybavit až po odchodu zákazníka.
 

7. Názor zákazníka je důležitý

Pokud se rozhodnete ponechat závěrečnou estetickou úpravu nehtů na odborníkovi, měl by brát v úvahu nejen své představy, ale zvážit i tu vaši a okolnosti, ke kterým se estetická úprava nehtů váže. Může doporučit jistou obměnu, pokud je přesvědčen o tom, že to, co si klient přeje, není vhodné – neměl by však prosazovat svůj názor. Stejně je to při úpravě, která není po technologické a estetické stránce zcela správná. Pedikér musí zákazníkovi sdělit, proč mu ten-který úkon nedoporučuje a proč navrhuje jiný. Konečné rozhodnutí o úpravě chodidla je však v kompetenci klienta.

TIP: Pedikúra krok za krokem – jak na ni?
 

8. Správné doporučení

Aby se výsledek práce pedikéra udržel co nejdéle, měli by vám být doporučeny přípravky, kterými je třeba ošetřovat si nohy doma. Správně vybrané přípravky zaručí, že chodidlo zůstane upravené, jemné a hydratované co nejdéle.
 

9. Termín další návštěvy

Po ošetření by měl profesionál vzhledem k typu pokožky navrhnout termín další návštěvy. Někdy je žádoucí již po třech týdnech, případně o měsíc, jindy stačí přijít jednou za čtvrt roku – je to skutečně individuální.
 

10. Vaše spokojenost je důležitá

Sponzorováno

Po návratu domů z pedikúry byste měli být spokojeni. Nohy by měly být lehké, jemné a odpočaté. Pokud to tak není a máte potřebu do jejich úpravy zasahovat, nebylo ošetření provedeno správně. Buď s vámi pedikér nekomunikoval o problému, který vás trápí, nebo je čas vyhledat jiný pedikérský salon.

A dále si o pedikúře přečtěte

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Dara Slánská (více o nás)

     

    Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva