Problémy s nehty vyřeší strava, péče i výživa 4.85/5 (20)

Jak na problémy s nehty?

Jak na problémy s nehty?

Dobrý první dojem dokáže udělat nejenom krása vašich vlasů, správné líčení, nebo dokonalý outfit. Mnoho o vás může říci také úprava vašich nehtů. Jsou dvě cesty, jak zajistit jejich krásu. Tou první je svěřit se do rukou manikérky, které je nejenom upraví, ale může vaše současné zakrýt těmi umělými, nebo gelovými. Pokud dáváte přednost přirozenosti, podívejte se s námi na cestu číslo dvě, je spojena s tím, jak o své nehty pečovat, aby byly dokonalé.

Začněte správnou stravou

Základem dokonalých nehtů je rozhodně správná strava. Právě z ní totiž naše tělo získává všechny důležité látky, které potřebují jak vnitřní orgány, tak i všechny jeho ostatní části. Nemusíme vám připomínat, že základ vidíme v ovoci a zelenině, a to nejlépe s možností jednotlivé druhy různě obměňovat. Velký vliv na krásu nehtů má ale i pitný režim. Zapomeňte však na jakékoliv slazené limonády, jelikož ideální volbou je čistá voda. Té si dopřejte alespoň 2 litry denně.

Dále doplňte do své stravy takové potraviny, které obsahují dostatek vitamínů a minerálů, bez kterých nehty nikdy nebudou krásné. Pokud se podíváme na ty základní, jsou to tyto:

Pokud nemáte čas ani náladu na získávání daných látek ze stravy, lze jít i modernější cestou. Ta spočívá v návštěvě lékárny, kde si vyberete právě výživové doplňky, které zmíněnou kombinaci nabízejí.

Své nehty nenamáhejte

Stravu a přísun vitamínů máme vyřešenu. Nyní se podívejme na to, že své nehty musíte za všech okolností chránit. Rozhodně jejich kráse nijak nepřispívají různé zlozvyky, jako je třeba jejich okusování. Nejenom, že potom nehty velmi nevzhledně vypadají, ale zároveň je tento zlozvyk spojený s tím, že se objevuje častější třepení, nebo lámání nehtů. Když už se zapomenete, je dobré mít po ruce pilník, kterým ihned způsobenou škodu eliminujete.

S namáháním nehtů rozhodně souvisí i domácí práce. Mytí nádobí, vytírání podlahy, nebo třeba práce na zahradě. To vše jsou činnosti, které jim neprospívají. Vyhnout se jim však nemůžete a tak doporučujeme vhodné ochranné pomůcky. Plně postačí kvalitní gumové rukavice, přes které se k nehtům různé saponáty, přípravky nebo hnojiva nedostanou.

Jak o nehty pečovat?

Už víme, jak zajistit jejich dobrou výživu a zvýšit jejich ochranu. Nyní se podívejme také na to, jak nehtům zajistit pravidelnou péči. Základem jsou určitě různé lázně, ve kterých nehty skvěle zregenerují a zároveň se zpevní. Dnes můžete využít jak řady přípravků z drogerií, tak si můžete pomoci třeba i něčím tak obyčejným, jako je mořská sůl rozpuštěná ve vodě. Ta má na nehty blahodárný vliv.

S péčí samozřejmě souvisí i standardní kosmetika. Tak jako pečujete o jakoukoliv jinou oblast vašeho těla, je třeba pečovat i o vaše nehty. Přípravků je na trhu hned několik. Za naši redakci primárně doporučujeme:

 • Regenerační oleje na nehty
 • Posilující krémy
 • Vyživující laky

Vyhněte se infekcím

Jsou to hlavně různé infekce a plísně, které se mohou dotknout krásy vašich nehtů. Stačí jenom delší pobyt ve vlhkém prostředí a problém je na světě. Často se tyto komplikace objevují u těch, kteří často navštěvují bazény a aquaparky. Infekce se může objevit i na rukou, ale mnohem častější jsou různé plísně na nehtech na nohách. Zde nepomůže nic jiného, než kvalitní léčba. Proto zamiřte buď do lékárny, nebo přímo za svým obvodním lékařem.

Vytvořte ochranný štít

Posledním naším tipem je cesta spojená s tím, že pro vaše nehty vytvoříte doslova ochranný štít. Ten není spojený s těmi gelovými nebo umělými, jak jsme zmínili v úvodu. Jediné, co v tomto případě postačí, je volba správného laku. Kromě toho, že by měl umět nehty i vyživovat, by měl zajistit také jejich ochranu hlavně jejich výrazným zpevněním. Současný výběr rozhodně uspokojí každou ženu, jelikož k dispozici jsou jak varianty bezbarvé, tak i na stovky různých odstínů. Stačí vybrat ten, který vám nejvíce sedí.

Odlakovač volte rozumně

Rozhodnete-li se i o tento krok, je na místě připomenout, že se neobejdete bez kvalitního odlakovače. Ten by rozhodně neměl být agresivní a neměl by obsahovat aceton. Jinak jakákoliv péče přijde vniveč. Tato látka nejenom že nehtům neprospívá, ale také je výrazně vysušuje. Naštěstí je i dostatek stejně účinných alternativ.

Co si dále na toto téma přečíst?

VIDEO: Jak docílit krásných nehtů

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva