Sponzorováno

Základní úprava nehtů doma – jak na to? 4.57/5 (7)

Jak na úpravu nehtů doma?

Jak na úpravu nehtů doma?

Potrpíte si na krásné nehty, ale zároveň nechcete neustále investovat do profesionální manikúry? Potom pamatujte, že jednoduchou úpravu nehtů můžete zvládnout sama v pohodlí vašeho domova. A to jednoduše, během několika málo minut. Podívejte se společně s námi, jak na to. Je to snazší, než si sama myslíte.

Jaký je správný postup při domácí úpravě nehtů?

Ideláně bystě měli postupovat po těchto bodech za sebou:

 1. Odlakování vašich nehtů.
 2. Změkčení kůžiček suchou nebo mokrou metodou. Při mokré se namočí ruce na 10 minut do lázně. Hlavně si dejte pozor, po mokrém změkčení musíte s nehty pracovat opravdu hodně opatrně. U suché metody se dá použít změkčovač kůžiček. U obou způsobů kůže změkne natolik, že se dá pohodlně zatlačit směrem k nehtovému lůžku.
 3. Dokonalá očista rukou a nehtů. Krásně a pečlivě si umyjte ruce mýdlem a pak dokonale osušte.
 4. Úprava délky nehtů. Klasicky vaše dlouhé nehty můžete zkrátít manikůrovými nůžkami, kratší nehty potom zkracujeme nějakým hrubším pilníkem (směrem od krajů do středu). Jesliže vás trápí lámavé nehty, stříhejte postupně po kouskách, aby neporaskaly.
 5. Zatlačení kůžičky okolo nehtů. Dejte opravdu bedlivý pozor, aby se kůžička neporušila. Opatrně zatlačte kůžičku k lůžku. Nikdy ji nestříhejte! Používejte k tomu tyčinku, která je k tomu speciálně určená. Nikdy nic jiného.
 6. Pilování nehtů (vrchní strana). Pokud máte nehty zvrásněné nebo nedostatečně hladké, spilujte je opatrně na povrchu nejjemnějším pilníkem nebo pemzou.
 7. Leštění. Po pilování vyleštěte vaše nehty gumovou částí pilníku nebo jelenicí. Opět velmi, velmi opatrně.
 8. Nyní se zbavte případné špíny pod nehty.
 9. Nakrémujte vaše ruce.
 10. Nakonec lakování nehtů. První vrstvou by měl být podlak nebo ošetřující lak. Pak následují dvě vrstvy laku.

A máme pro vás několik dalších rad pro domácí úpravu nehtů:

Původní lak nepřekrývejte, ale odstraňte

Mnoho žen dělá tu chybu, že ten původní pouze překrývá. Rozhodně to není správná volba. I vy sama byste se jí měla vyhnout. Proto je správné mít po ruce odlakovač. Pomocí něho jednoduše odstraníte současný lak a nehty necháte oschnout. Následně už si můžete vzít lak nový. Díky tomu, že nemusíte řešit jakýkoliv barevný podklad, je volba barvy na vás. Jelikož je zimní období, rozhodně nic nezkazíte, pokud vsadíte na:

Sponzorováno

 • Červený odstín
 • Modrý odstín
 • Šedý odstín

Použijte pilník a opravte tvar

Je více než jasné, že jak nehet roste, může se jeho tvar postupně měnit. Pokud s ním nejste spokojena, není nic jednoduššího než si vzít do ruky pilník a následně tvar nehtu upravit tak, dokud nebudete spokojená. Ideální je mít k dispozici více druhů pilníků. Tím hrubým vytvoříte požadovaný tvar a jemnějším nehet jenom lehce začistíte.

Jak si poradit s okolím vašich nehtů?

Pokud okolí nehtů vypadá nevzhledně, je třeba ho také náležitě ošetřit. Zde si stačí vzpomenout na postup vaší manikérky. Většinou je na ošetření okolí nehtů používání specielní dřívko, které už bývá běžnou součástí sady, které je určena na domácí použití. Díky danému dřívku velmi dobře začistíte okolí vašeho nehtu. Jakmile jste spokojena, je třeba připravit si olejíček a danou oblast okolí nehtu ošetřit i takto. Samotná aplikace není nic složitého. My doporučujeme aplikovat olejíček třeba na odličovací tampon a následně ho už jenom vetřete do vaší kůže. Daný olejíček je určitě nezbytný proto, že danou oblast vašeho nehtu může vyživovat. Dodá jí všechny potřebné látky, které jsou nezbytné. Zde však doporučujeme hledět především na celkovou kvalitu daného olejíčku, jelikož ne všechny jsou samozřejmě stejné. Přečtěte si v tomto článku, které oleje jsou pro nehty a jejich okolí nejlepší.

Použijte bezbarvý lak

Vaše nehty se pomalu ale jistě stávají dokonalé. Proto nezapomínejte ani na další fázi, která s péčí o ně přímo souvisí. Jedná se o postup spojený s tím, že bude třeba aplikovat také bezbarvý lak. Zde důrazně doporučujeme volit skutečně kvalitní varianty na našem trhu, jelikož jedině tak si můžete být jista škálou pozitivních vlastností. Mezi ty se řadí:

 • Dokonalá výživa nehtu
 • Dodání příjemného lesku
 • Zvýšení odolnosti a ochrany barevného laku

S vrstvou bezbarvého laku to samozřejmě nepřeháníme, jelikož skutečně stačí jenom jeho tenká vrstva. Pamatujte na to, že cílem současné úpravy nehtů je především přirozenost. Více vrstev laku způsobuje jenom vyšší výšku nehtů, což je něco, co rozhodně nepůsobí nijak přirozeně, ani nijak zajímavě.

Ošetřete samotné ruce

Péče o vaše nehty je již hotová. Nyní by měly vypadat skutečně dokonale. Pokud jim podobnou péči budete dopřávat alespoň jednou týdně, rozhodně si můžete být jista jejich neustále dokonalým vzhledem. A přitom postačí jenom pár minut. A co by mělo být finální fází, pokud o své nehty pečujete tímto způsobem? Rozhodně byste měla myslet i na ošetření vašich rukou. Zde doporučíme kvalitní krém, který vaši pokožku nejenom dobře vyživuje, ale který ji bude také dobře hydratovat. Určitě je na místě daný krém do pokožky velmi dobře vmasírovat a nechat ho působit, dokud se dokonale nevstřebá. Tím je domácí péče o vaše nehty definitivně u konce.

VIDEO: Akademie péče o nehty

VIDEO: Péče o nehty o tipy od blogerky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva