Sponzorováno

Manikúru zvládnete i doma – jak na to? 4.78/5 (9)

Základní manikůru zvládnete i doma.

Základní manikůru zvládnete i doma.

Mít dokonalé nehty nemusí být nic nemožného. A to ani v případě, kdy nechcete vyhazovat peníze za drahé manikérky. Na druhou stranu právě díky nim lze dosáhnout opravdu dokonalého výsledku, který vás na první pohled nezklame. Podobného efektu však dosáhnete, pokud dodržíte hlavní zásady domácí manikúry. O jaké se jedná? Podívejte se společně s námi. Podívejte se, jak zvládnout manikúru i doma.

Základy domácí manikúry

Nejdříve si probereme základy manikúry. Máme pro vás hned několik rad:

1. Čistota je naprostý základ

Pamatujte, že i když se to nezdá, tak manikúrou zasahujete do svého těla a tak je třeba myslet vždy na dokonalou čistotu. Právě tu doporučujeme nepodceňovat, jelikož jedině tak se můžete vyvarovat budoucím problémům, jako jsou různé záněty a jiné problémy. Co by proto mělo být dokonale čisté?

 • Veškeré používané nástroje
 • Prostředí, kde manikúru realizujete
 • Vaše ruce

I když je hygiena důležitá, nebojte se toho, že by bylo nutné dělat cokoliv jiného, než jenom dodržovat základy klasické hygieny. Pokud jde o vaše ruce, doporučíme důkladné omytí antibakteriálním mýdlem a poté nejlépe peeling, čímž eliminujete i do hloubky zažrané nečistoty.

2. Jenom to správné náčiní

Mnoho z nás používá při manikúře různé kleštičky, které sice vypadají, že svou práci odvedou velmi dobře, ale opak je pravdou. Pokud se podíváme na jejich negativa, tak je s nimi spojeno to, že velmi často dochází k tomu, že vlivem jejich používání nehty praskají. Následek toho je spojený s tím, že se nehet může nejenom kousek odštípnout, ale může se dokonce také zlomit. Proto když už je vaším cílem zkrácení nehtu, vždy byste měli používat výhradně jenom nůžky, které jsou v tomto směru ideální volbou.

Stejně tak by měl mezi správné náčiní, se kterým zaručeně neuděláte chybu, patřit i kvalitní pilník. Zde se doporučujeme vyhnout variantám kovovým, jelikož je mnohem lepší zvolit ten skleněný. Nejenom, že u něho máte jistotu, že je mnohem šetrnější, ale také má dvě strany – hrubou a jemnou, díky čemuž bude ošetření vašich nehtů mnohem jednodušší.

3. Naučte se také správnou techniku

I to je dobré vědět, pokud toužíte hlavně po dokonalém výsledku. Jak ho můžete dosáhnout? Pokud jde o pilování, je vždy správné dodržet výhradně jenom jeden jediný směr. Pouze díky tomu dosáhnete pozitiva, které je spojeno s tím, že u nehtů nepoškodíte jejich strukturu. Určete si směr, kterým budete pilovat a ten následně dodržujte a rozhodně ho neměňte. Byla by to celkem velká chyba, která by se podepsala na přirozené kráse.

Té docílíte také tak, že při stříhání nehtů budete dodržovat výhradně jenom jejich oblý vzhled. Domácí manikúra by neměla být spojena s přílišnými experimenty a toto je cesta, jak toho můžete dosáhnout. Připomeňme také, že daný oblý tvar by měl jasně kopírovat linii vašeho prstu.

4. Dejte si pozor na kůži okolo nehtů

Ten je něčím zcela přirozeným, co je spojeno s nehtem a jeho lůžkem. Při neopatrném zásahu se však toto místo stane velice bolestivým, stejně jako může dojít i k narušení a tedy také k výraznému hnisání dané rány. Jak si s tím poradit? Je to poměrně snadné. Stačí primárně:

Sponzorováno

 • Kůži hydratovat
 • Používat změkčovací oleje nebo krémy
 • Místo stříhání ji raději zatlačujte pomocí drobné špachtle

Hlavně se vyvarujte tomu, abyste při stříhání danou oblast poškodili. Nejenom, že se mohou objevit výše popsané problémy, ale dojít může také k zarůstání nehtu, což taktéž není nic příjemného.

5. Lak vždy jenom kvalitní

Nedílnou součástí domácí manikúry by měl být zcela pochopitelně také lak. Zde rozhodně doporučíme neriskovat, jelikož jsou případy, kdy si ženy pořídí laky velmi levné, které však svou kvalitou nijak neoplývají. Právě naopak. A takovým je lepší se vyhnout. Je ideální zaměřit se na laky spíše známých a pochopitelně i kvalitních značek, které jsou tím nejlepším na trhu. Kromě toho, že dodáte svému nehtu zajímavou barvu, ho mohou jak chránit, tak ho mohou také dobře vyživovat.

Pokud to chcete brát s použitím laku skutečně vážně, je vhodné lak vrstvit. Ideální je použít základní vrstvu, která je primárně vyživující. Potom by měl na řadu přijít onen barevný lak, kterým nehty ozvláštníte. Na závěr krycí a bezbarví, který zcela pochopitelně poslouží jako velmi dobrá ochrana.

6. A regeneraci nepodceňujte

Ty hlavní zásady, které má domácí manikúra, máme zmapovány. Ještě dodejme, že dané postupy by neměly souviset nutně jenom s tím, že své nehty upravíte do dokonalé podoby. Správná manikúra je spojena také s tím, že svým nehtům dokonale prospějete i po stránce zdravotní. Proto se hodí mít k dispozici i regenerační zábal. Ten může být v podobě zakoupeného krému, stejně jako se může jednat o různé zábaly, které vyrobíte z věcí, které máte doma. Ať je to jak chce, doporučujeme je aplikovat nejlépe po každé manikúře.

Jak na to? Zábal, tedy daný krém naneste na vaše nehty, stejně jako na jejich okolí. Dále můžete aplikovat i na celé horní články prstů. Nyní stačí vložit ruce například do igelitu, do sáčku, nebo do igelitových rukavic. Tedy do něčeho, kde budete mít jistotu, že se vám zábal nijak nesetře a bude se vstřebávat jenom do vašich rukou. Dále už stačí udělat jenom jednu jedinou věc, kterou je čekání. A to alespoň několik desítek minut. Potom stačí důkladně opláchnout a jít cestou poslední fáze, která je spojena s tím, že na vaši kůži nanesete klasický krém na ruce, který bude pokožku pěkně hydratovat.

Postup, jak udělat správnou manikúru

Nyní jsme si probrali základy manikúry. A podívejme se také v rychlosti na kroky, které je potřeba udělat při správné manikúře.

 1. Odstraňte nečistotu a starý lak z vašich nehtů. Použijte bavlněný tampon a odstraňovač laku na nehty.
 2. Nůžkami a pilníkem upravte své nehty do požadovaného tvaru.
 3. Naplňte malou misku teplou vodou a dejte do ní několik kapek kvalitního mýdla. Namočte své prsty do teplé mýdlové vody.
 4. Aplikujte na pokožku změkčující přípravek. Věnujte se pěkně individuálně každému nehtu. Jemně vmasírujte krém do kůže kolem nehtu a kolem lůžka na nehty.
 5. Počkejte 3 až 5 minut a poté použijte „zatlačovač kůžičky“, abyste jemně zatlačili kůžičku na každý nehet.
 6. Naneste hydratační mléko na ruce a masírujte. Pak utřete každý nehet suchým hadříkem.
 7. Aplikujte základní lak na každý nehet. Použijte dvě vrstvy zvoleného laku na nehty. Dokončete vrstvou vrchního nátěru.

Co si o nehtech ještě přečíst?

VIDEO: Domácí manikůra – návod

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva