Sponzorováno

Imunitu posiluje echinacea, aloe vera, ale i humor 4.82/5 (11)

Imunitu posiluje echinacea, aloe vera, ale i humorZačarovaný kruh nemocí, ze kterého jakoby neexistovala cesta ven. Zná ho každý, kdo snadno, nebo často onemocní. Nejpravděpodobněji to může oslabená imunita. Znamená to, že tělo se vůči infekčním onemocněním nebrání přirozeně, neboť se v něm něco „narušilo“.

Imunitu oslabuje dlouhý seznam příčin. Na nachlazení a chřipku je náchylnější například i člověk v duševní nepohodě. Oslabená imunita se však neprojeví jen chřipkou, ale například poruchou trávicího traktu, kožními záněty, plísňovými onemocněními, dýchacími obtížemi, poruchou spánku a podobně.

Když imunita nefunguje jak má

Imunitní systém je síť specializovaných tkání, orgánů, buněk a chemických látek. Jejím hlavním úkolem je chránit tělo před potenciálně škodlivými činiteli, včetně mikroorganismů (bakterie a viry) a rakovinných buněk. V tomto systému jsou důležité lymfatické uzliny, slezina (největší orgán lymfatické tkáně), kostní dřeň, brzlík (hlavní centrum imunitního systému), krční mandle a lymfocyty, bílé krvinky tvořící protilátky.

Pokud je imunita oslabena, první, co je třeba posílit, jsou střevní sliznice, v níž se nacházejí lymfatické folikuly. Za zmínku také stojí, že brzlík po třicítce začíná smršťovat a tehdy je důležité začít ho chránit. Slezina také vyžaduje neustálou pozornost, je třeba ji prokrvovat. V neposlední řadě, bílé krvinky ničí choroboplodné zárodky v těle. Vznikají v kostní dřeni a aby správně fungovaly, potřebujeme se dopovat všemi vitamíny.

TIP: Jak zvýšit počet bílých krvinek?

Jak si pomoci k lepší imunitě

Imunitu posiluje aloe vera, kombucha, zelený čaj, rakytníková šťáva nebo sirup z éterických olejů šalvěj a skořice.

Sponzorováno

Echinaceou – hojí zánětlivé procesy, zabraňuje šíření infekcí, zejména virových, pomáhá při nachlazení a ucpaných nosních dutinách. Kromě toho posiluje tělo a pomáhá i při obnově tělesné a duševní rovnováhy.

TIP:
Aloe Vera a detoxikace těla

Zdravou stravou – ovoce se zeleninou pomáhají při léčbě snad všech onemocnění, nápomocné jsou i při oslabené imunitě. Zelenina v tomto případě by měla být teplá – vařená nebo dušená. Vhodná je zelí, pórek, špenát, brokolice, chřest, celer, červená řepa či kedluben. Tyto druhy ve střevech vytvářejí látku, která zabezpečí regeneraci oslabených střevních sliznic.

Zinek – je potřebný při tvorbě protilátek. Obsahuje ho zelí, kukuřice, cibule, sója, špenát.

Imunitní systém stimuluje vitamin C – tím, že zvyšuje hladinu tzv. interferonu.

Oslabený imunitní systém si žádá i vitamin B6, nacházející se v sóji, banánech, špenátu a avokádu.

Slezinu lze prokrvit cibulí, česnekem a některými homeopatickými přípravky.

Dovolenou u moře, která odplavuje stres. Pomáhá vše, co s pobytem u moře souvisí. Přímořská strava – obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitamin D, potápění a plavání ve slané vodě proplachuje nosní dutiny, léčivé jsou i sluneční paprsky.

Čemu se vyhnout

Cukru. Výzkum ukázal, že cukr narušuje schopnost bílých krvinek ničit bakterie. Vyloučením cukru ze stravy se může zlepšit odolnost vůči infekci.
Stresu – stres jen podporuje rozvor nemocí a zánětů v našem těle. Kdo je ve stresu je k nemocem náchylnější.

Zajímavost

Zjistilo se, že humor podporuje imunitu – zvyšuje počet lymfocytů T a lymfocytů B.

VIDEO: Detailní pohled na imunitní systém

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva