Detoxikace s pomocí aloe vera 4.93/5 (46)

Sponzorováno

Bezbarvý gel z velkého listu aloe vera

Bezbarvý gel z velkého listu aloe vera

Detoxikace je pro lidské tělo významný jev. S každým jídlem se ve vašem tlustém střevě vytvářejí nové a nové nánosy. Tyto usazeniny je však třeba čas od času odstranit, protože se kvůli nim nejednou nemohou do těla vstřebávat potřebné živiny, resp. se vstřebávají v mnohem menším množství. Existuje nespočet různých způsobů detoxikaci. Ta, při níž se používá aloe vera, je však nejen účinná, ale také šetrná k vašemu nitru.

Aloe vera – tajemství Kleopatry a Nefertiti

Aloe vera je rostlinka, která je známá již staletí, ovšem jen před pár lety nastal boom v jejím zdravotním využití. První zmínky o ní byly objeveny již 4 000 let př.nl. Rostlinka si získala i přízeň vládkyní Kleopatry a Nefertiti, které byly tak krásné i díky ní. Pochází z Jižní Afriky, avšak její pěstování se rozšířilo i do ostatních oblastí světa, od Číny až po Jižní Ameriku.

Pečujte o sebe

Téma detoxikace či očisty organismu se dostává stále více do popředí nejen u veřejnosti, kterou zajímá zdravá výživa a životospráva, do povědomí stále více vstupuje i zbytku populace. Aktuálním se stává právě po zimě, po období zimního přejídání, resp. na jaře, kdy se naše tělo snadněji zbavuje nahromaděných toxinů. Vnitřní očistu může vykonávat každý zdravý dospělý člověk a podle některých odborníků by se měla opakovat z preventivních důvodů každé jaro a podzim.

Jak na detoxikaci s aloe vera?

Pokud máte doma vypěstovanou aloe, jste na té nejlepší cestě za zdravím. Očistnou kúru si připravíte z 3 – 6 listů aloe. Odkrojte z nich podélně vrchní část a lžičkou vyškrabte bezbarvý gel z jejich nitra. Odvažte si množství vydlabaného aloe gelu a smíchejte ho se stejným množstvím medu. Směs můžete uložit ve skleněné lahvi do lednice a každý den jíst po lžičkách.

Přidejte si víno, zázvor, či citron

Přidat si k ní můžete šťávu z citronu, nastrouhaný zázvor, nebo 500 ml vína a 100 ml lihu. Vybrané suroviny přimíchejte ke aloe s medem a dejte do lednice. Po 7 dnech louhování přeceďte a můžete začít pít. Užívá se každé ráno nalačno jedna polévková lžíce do spotřebování celé dávky.

Sponzorováno

TIP: Jaké další přírodní dobroty jíst při detoxikaci?

Nezapomeňte také pít

Během detoxikace pomocí Aloe Vera je třeba zvýšit i množství tekutin, které vypijete za jeden den a to na 3 litry. Čištění organismu výrazně pomáhají čaje z kopřivy, ostropestřce mariánského, kořene pampelišky, břízy, i obyčejný zelený čaj nebo klasická pitná voda s citronem. Zvýšením pitné dávky se vám podaří dostat z těla více nečistot.

TIP: Znáte kombinaci aloe a kokosového oleje? Je perfektní.

Vypěstujte si aloe sami

Aloe vera je rostlinka, která se dá snadno vypěstovat i v našich podmínkách, a tak si ani nemusíte kupovat drahé preparáty, ale stačí koupit pár rostlinek, starat se o ně a následně využívat zdravou „úrodu“. Jednu rostlinku koupíte již kolem 100Kč. Hotové preparáty jsou finančně podstatně náročnější.

Jelikož se jedná o sukulent, pěstuje se v písčitém, propustném substrátu, v květináči s perforovaným dnem, aby mohla odtéci voda. Rostlina má ráda slunné místo, nemá ráda průvan a polévat ji stačí nejvýše jednou za týden, protože přelitím byste ji mohli zničit. V zimě vydrží i při nižší teplotě do 5 – 10 °C. Rozmnožuje se velmi snadno s to řízky z výhonků, které se nechají 2 -3 dny zaschnout a pak zasadí.

Na co všechno je aloe vera vhodná?

Aloe vera obsahuje vitamíny A, B, C, E, antioxidanty, vápník, zinek, draslík, sodík, chlór, měď, mangan, chrom, 8 životně důležitých aminokyselin a enzymy. Prospívá při:

 • kožních problémech
 • čištění jater a ledvin
 • astmatu
 • vředech
 • posiluje imunitu
 • pomáhá při cukrovce
 • při všech trávicích obtížích
 • působí protialergicky a protizánětlivě

Co si ještě přečíst?

VIDEO: O Aloe Vera gelu a jeho výrobě

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva