Sponzorováno

Zelený ječmen a podpora imunity – proč je tak skvělý? 4.93/5 (14)

Jak může zelený ječmen podpořit vaši imunitu?

Jak může zelený ječmen podpořit vaši imunitu?

Nápoj z mladého ječmene v sobě obsahuje mnoho složek, které pozitivně ovlivňují stav našeho zdraví.

Nejen, že však léčí či zlepšuje stav při již vzniklých potížích, ale velkou úlohu má i v preventivním působení proti nemocem. Stará se totiž o správné fungování imunitního systému.

Jak funguje imunitní systém?

Imunitní systém je jakýmsi dozorcem a obráncem našeho těla před původci nemocí. Jeho úkolem je též chránit naše zdraví a zasáhnout, pokud by se v těle začalo dít něco, co by mohlo jeho stabilitu narušit. Jeho hlavními složkami jsou různé typy bílých krvinek.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Pokud je tento systém oslaben, jsme náchylnější k propuknutí nemocí a hůře se s nimi vypořádáváme. Velký vliv zde má překyselení organismu, které obranyschopnost těla ve velké míře snižuje. Nedílnou podporou dobrého fungování imunitního systému je vyváženost stravy.

Jak mu pomáhá mladý ječmen?

V mladém ječmenu se nachází široké spektrum aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jsou zde obsaženy v podobě, kterou naše tělo dokáže snadno využít, a tedy jsou ze zeleného nápoje velmi dobře vstřebány do těla.

Dodání živin

Jak již bylo řečeno, imunitní systém může být oslaben též nedostačujícím složením stravy. Mohou zde chybět některé z důležitých živin nebo organismus nedokáže využít vše, co se mu v potravě nabízí.

Šťáva z mladého ječmene na jedné straně dodá adekvátní množství potřebných látek pro správné fungování těla, na straně druhé i podpoří funkci trávicího systému (pomocí enzymů, dodání energie), který je pak lépe schopen přijaté látky využít.

Sponzorováno

Detoxikace

Nespornou úlohu má mladý ječmen i v odbourání toxických látek z těla. Ty se zde za běžných okolností mohou hromadit a postupně oslabovat určité funkce či orgány. Zelený ječmen se velkou měrou podílí na jejich vyplavení z těla, a tím pádem očištění dříve zanesených struktur.

Díky své mírné zásaditosti též účinně bojuje proti překyselení organismu. Obsahuje enzym superoxid dismutázu, která chrání buňky proti poničení superoxidovými radikály.

Celková regenerace

Zelený ječmen obsahuje pestrou paletu mastných kyselin, z nichž několik je pro lidské tělo esenciálních. Jejich dostatek zajišťuje rychlou tvorbu buněk a jejich regeneraci. Důležitý je zde i obsažený chlorofyl, který zvyšuje efektivitu přenosu kyslíku hemoglobinem. Podporuje tak celkovou regeneraci a tvorbu krve v případě potřeby.

Podpora psychické stability

Imunitní systém může být oslaben i psychickou zátěží. Ve vypjatých situacích se hůře vypořádává s nástrahami, které na něj útočí, a nemoc pak může snadno propuknout. Nápoj z mladého ječmene dodává látky potřebné pro udržení psychické stability, podporuje aktivní trávení času a snižuje únavu. Obsahuje tryptofan, ze kterého se tvoří serotonin – hormon radosti a štěstí. Jeho pravidelná konzumace má vliv i na klidný spánek a bezproblémové usínání.

A co říkáte na zelený ječmen vy? Dáváte si ho občas? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem k tomuto tématu.

Co si o mladém ječmenu ještě přečíst?

VIDEO: Dominika Marková – Mladý ječmen

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva