Sponzorováno

Olej z arónie černé zlepšuje naši imunitu 4.83/5 (23)

aronie, Olej z arónie černé zvyšuje naši imunituArónie je opadavý keř z rodu Rosaceae. Původ má na východě Severní Ameriky, nejčastěji roste ve vlhkých lesích. V Evropě se začala pěstovat v roce 1700. Nejvíce se obvykle vyskytují ve vlhkých lesích a bažinách. Pěstují se jako okrasné rostliny, a také proto, že mají velmi vysoký obsah antioxidačních látek a pigmentů, jako antokyanů.

Aronie je vzdáleně příbuzná hrušky a jeřabiny. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin.

Arónie je bohatá na vitamíny C, B1, B2, E, PP, K, karoten a stopové prvky (železo, molybden, mangan, měď, bór, jód).

Náš tip: Zkuste tyto esenciální oleje

Předběžné vědecké výsledky ukazují výhody antokyanů v plodech aronie, které působí na kardiovaskulární choroby, poruchy žaludeční sliznice, zánět oka a selhání jater. Analýza antokyanů ukázala, že chemické látky obsahují cyanidin-3-galactoside, epicatechin, kyselinu kávovou, quercetin, delfinidin, petunidin, Pelargonidin, peonidin a malvidin.

Všechny prvky patří do flavonoidových kategorií fenolických antioxidantů. Bioflavonoidy podporují působení vitamínu C a působí s ním často synergicky. Prostě arónie obsahuje spoustu zdravých látek.

Na co má olej z arónie vliv?

• snižuje hladinu cholesterolu
snižuje riziko kardiovaskulárních chorob
snižuje vysoký krevní tlak
zvyšuje imunitu
• působí protizánětlivě a žlučopudně
• podporuje jaterní a ledvinové funkce
• příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cév
pomáhá snižovat oční tlak
• zvyšuje vylučování nežádoucích solí z organismu
je vhodný na detoxikaci organismu
• pomáhá při poruchách štítné žlázy
• pomáhá při gastritidě

Sponzorováno

Aktivní látky u černého jeřábu – Arónie

  • Sacharidy
  • Vitamín P ( Bioflanovoidy – polyfenoly, antokyany, hesperin, hesperidin, eriodictyol, quercetin, quercertrin, rutinaj.). Vysoký obsah vytamínů P, který příznivě podporuje propustnost, pevnost a pružnost cévních stěn.
  • Vitamíny – C, E, K, B1, B2, B6, B5
  • Minerály a stopové prvky – draslík, vápník, hořčík, železo, zinek, měď, jód, mangan
  • Organické kyselinykyselina jablečná, vinná, citrónová, kyselina jantarová
  • vysoký obsah jódu

Náš tip – sirup z Arónie za studena

2l plodů arónie, 80 g kyseliny citronové, asi 2 až 3 kg cukru (do 5-ti litrové sklenice dáme cca 2l arónie, přidáme kyselinu citronovou a zalejeme, necháme 32-40 dní působit.

Potom vodu odlejeme přes cedítko a plody arónie rozmačkáme, následně přidáme cca 2kg cukru a mírně promícháme 2-3 hodiny. A máme hotový sirup z Arónie! Zkuste ho i vy…

Aronie je výrazný antioxidant, doporučuje se ženám v přechodovém věku, pomáhá odstranit návaly a další obtíže, které klimakterium provázejí.

Sponzorováno

A co vy? Máte arónii rádi? Máte s ní zkušenosti? Budeme rádi za komentáře.

Zdroj článku a studie na toto téma

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva