Sponzorováno

Zánět sliznice žaludku (gastritida) – přírodní léčba 4.77/5 (13)

gastritidaPod gastritidou se obecně rozumí akutní nebo chronický zánět sliznice žaludku. Přitom se jedná o dva samostatné obrazy nemocí s různými příčinami a rozdílným průběhem. Akutní gastritida vzniká často jako následek těžkého onemocnění, např. při těžkých zraněních, popáleninách, při akutním nebo chronickém selhání ledvin (urémie), sepsi. I užívání některých léků, jaké jsou nasazovány při léčení bolestí hlavy nebo revmatických onemocněních (kortizon, analgetika neobsahující steroidy, např. Aspirin, může vyvolat akutní gastritidu). Životu nebezpečnou komplikací akutní gastritidy je někdy krvácení do žaludku.

Chronická gastritida

Při chronické gastritidě se rozlišují tři typy: Typ A jako autoimunitní forma (zásah těla proti sobě samému), typ B vyvolaný infekcí Helicobakter pyroli a typ C jako následek toxického působení (působení jedu) žlučníkové šťávy a duodenální tekutiny (zpětný tok z dvanáctníku, = duodenogastrický reflux), chronického alkoholismu nebo užívání určitých léků (např. aspirinu).

Jaké jsou příznaky gastritidy?

Typickými příznaky gastritidy jsou:

 • nevolnost
 • zvracení
 • bolesti žaludku
 • nespecifikovaný tlak v oblasti žaludku
 • nechutenství
 • pocit plnosti
 • kyselé říhání
 • nadýmání

Přírodní léčba gastritidy

Bylinný čaj

Léčba gastritidy s bylinkami je velmi účinná. Chcete-li připravit čaj, vezměte ve stejném poměru třezalku, měsíček a řebříček. Rozdrtit a smíchat rovnoměrně, vezmeme 2 lžíce této směsi a zalijeme vařící vodou v objemu 0,5 litru. Poté se nechá po dobu 50 minut vyluhovat. Pijeme 100 g půl hodiny před jídlem – tolikrát, kolikrát budete jíst, každý den.

Propolis tinktura

50 gramů propolisu, zalijeme půl litrem alkoholu nebo vodky. Poté se nechá po dobu jednoho týdne na tmavém místě při pokojové teplotě odstát, nutno každý den protřepat. Léčba propolisem je velmi efektivní. 10 kapek tinktury rozpustíme ve 100 g vody a pak pijeme. Tento postup by měl být opakován pokaždé půl hodiny před jídlem.

Sponzorováno

Bramborová šťáva (bramborový džus)

Léčba žaludečních onemocnění pomocí bramborové šťávy je již dlouho známá. Důkladně omyjte a osušte jednu až několik středně velkých brambor. Neloupat, vymačkejte z nich šťávu. Pijeme džus vždy z čerstvých brambor 40 minut před jídlem. Za prvé, musíte užít 1 polévkovou lžíci, a pak přidat trochu každý den, poté asi dva nebo tři týdny zvýšit dávku na 100 ml (o něco méně než půl šálku) na jeden zátah.

Šťáva ze zelí

Zelí je také velmi účinné při léčbě gastritidy. Listy musí být čerstvé. Vymačkáme šťávu v množství ne menším než 100 ml (o něco méně než půl šálku). Nechte odstát po dobu 4 hodin a potom vypijte. Pijeme 100 ml šťávy, 2 krát denně před jídlem. Šťáva ze zelí normalizuje trávicí trakt.

Aloe a med

200 gramů šťávy z aloe vera a přírodní med, přidejte 0,5 litru stolního červeného vína, dobře promíchejte a dejte na dva týdny louhovat na tmavé místo. Získáte vynikající lidový lék pro účinnou léčbu gastritidy. Užívat třikrát denně – 1 polévková lžíce.

Rakytník řešetlákový olej

Od dávných dob, přírodní rostlinné oleje byly široce využívány v lidovém léčitelství. Tento je velmi účinný způsob léčby gastritis.

Lněné semínko

Lněná semínka (1 polévková lžíce), zalijeme vařící vodou v objemu 0,5 litru a pak nechat vyluhovat jednu hodinu, pijeme před jídlem, jednu sklenici denně.

Křepelčí vejce

Léčba gastritidy s křepelčími vajíčky – je také velmi účinná metoda, navzdory panujícímu mýtu, že jsou křepelčí vajíčka zasažena salmonelózou (skutečnost je taková, že křepelka touto nemocí vůbec netrpí). Půl hodiny před jídlem vypijeme jedno syrové křepelčí vajíčko. Každý den si můžete vypít dvě nebo tři vejce, dokud nezačne gastritida ustupovat.

Peroxid vodíku

Gastritida ošetření peroxidem vodíku se také používá v lékařství. Chcete-li použít tuto metodu, budete muset vzít roztok peroxidu vodíku, třikrát denně před jídlem. První den bude stačit jedna kapka peroxidu rozpuštěného v 50 ml vroucí vody. Použití třikrát denně. Pak každý den se přidá kapka, až do desátého dne, kdy se přidá 10 kapek, rozpuštěných v 50 ml vody.

A jak s gastritidou bojujete vy?

VIDEO: Neumírejme mladí – Žaludek a střeva

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva