Sponzorováno

Lopuchový olej na ekzém i jiné kožní problémy – kdy a jak použít? 4.77/5 (13)

  • Lopuch je časem prověřená rostlina, která může pomoci zmírnit ekzém a lupénku, ale umí i detoxikovat játra.
  • Existuje mnoho jemných bylinek na pokožku, ale jen málokterá je v léčbě ekzému lepší, než kořen lopuchu.
  • Lopuch má dlouhou historii používání jako detoxikační prostředek při kožních onemocněních.
  • Kořen lopuchu (Arctium lappa): močopudná a hořká (podporující trávení) bylina používaná na suchou šupinatou kůži, lupénku a ekzémy, dlouhodobě se používá i k podpoře funkce jater a ledvin.

Jak může lopuchový olej pomoci s ekzémem?

Jak může lopuchový olej pomoci s ekzémem?

Ať už přemýšlíte, jak se zbavit skvrn na pokožce, mírného ekzému nebo lehčí lupénky, nebo prostě jen chcete vyzkoušet jiný přístup ke zmírnění nepohodlí při obtížných kožních problémech, kořen lopuchu vám může pomoci.

Pravděpodobně jste se setkali s rostlinou lopuch, aniž byste si uvědomili, co to je a jaké třeba může mít účinky.

Je to však extrakt z kořene, spíše než samotná rostlina nebo její listy, který poskytuje aktivní složky.

Lopuch, který je součástí rodu Arctium, se po staletí používá jako tradiční bylinný lék, který pomáhá zklidnit a léčit běžné kožní problémy a stavy, které vysušují pokožku nebo způsobují svědění.

Není nic horšího, než když máte přetrvávající kožní problém, a jen se škrábete. U nás na trhu existuje mnoho syntetických produktů, které jsou navrženy tak, aby zmírnily svědění a zklidnily pokožku, prostředky založené na tradičních bylinných lécích mohou nabídnout symptomatickou úlevu bez použití steroidů nebo umělých přísad.

Použití lopuchu na kožní problémy se traduje už stovky let

Obecně je lopuch již dlouho spojován s pomocí při podráždění kůže a onemocněních – dokonce se traduje, že byla použita k vyléčení Jindřicha VIII. z nemoci syfilis!

Dlouho má lopuch velkou přízeň i na Dálném východě. V Japonsku se kořen lopuchu nazývá „Gobo“ a stal se tam velmi populární, protože se předpokládá, že pomáhá v boji proti známkám stárnutí, a nyní se vyskytuje v různých nápojích a přípravcích na pleť.

Středověcí němečtí bylinkáři používali lopuch jako „čistič krve“ k léčbě gastrointestinálních potíží, onemocnění kostí a bolestí kloubů. Tradičně se také používá k léčbě respiračních poruch, abscesů a močových problémů.

Sponzorováno

V dnešní době je nejlépe známý pro své antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, a proto jsou licencované bylinné přípravky obsahující kořen lopuchu oblíbenou volbou jako tradiční bylinný lék na kožní onemocnění, jako je mírný ekzém a lupénka.

Lopuch je je také populární jako pomůcka při snižování příznaků kožních onemocnění, jako je dermatitida, a někdy se používá ke zmírnění kožních vředů.

Proč je vlastně kořen lopuchu tak účinný při kožních onemocněních?

Kořen lopuchu obsahuje širokou škálu účinných látek, které mohou pomoci zlepšit stav mírných kožních potíží, tak například tyto:

A právě inulin je zvláště cenný tím, že pomáhá zmírňovat stavy suché pokožky. Inulin je zvlhčovadlo, což znamená, že přitahuje vlhkost kůží nahoru a hydratuje horní vrstvy.

Vzhledem k jeho antiseptickým vlastnostem může užívání kořene lopuchu pomoci snížit počet bakterií, které způsobují akné. Může také pomoci snížit toxiny a také poskytnout protizánětlivé vlastnosti, které pomohou snížit zarudnutí a bolestivost, které jdou spolu se stavy, jako je mírné akné, růžovka nebo ekzém.

Jako u každého léku si vždy před užitím tradičních bylinných přípravků obsahujících kořen lopuchu přečtěte příbalovou informaci.

Pokud trpíte závažným akné, ekzémem nebo kožními onemocněními, měli byste se vždy poradit se svým lékařem.

Zkuste na ekzém, akné i jiné kožní problémy lopuchový olej.

Sponzorováno

Napište nám pak, jak u vás tato léčba fungovala.

A o lopuchovém oleji si ještě také přečtěte

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva