Sponzorováno

Léčivé minerální kameny – které a na co přesně pomáhají? 4.88/5 (17)

Minerální kameny mohou léčit

Minerální kameny mohou léčit

Léčivé kameny – fenomén, bez kterého si jedni neumějí představit život a jiní je zase pro změnu odsuzují. Částečnou pravdu mají možná obě skupiny. Jak vám tyto kameny mohou pomoci a jak uškodit?

Historie léčivých minerálů

Historie léčby minerálními kameny je tak stará, jako lidstvo samo. Už i starověcí Egypťané a Římané používali sílu minerálů na odstranění nejrůznějších neduhů. Je třeba ale říci, že pokud v těchto kamenech skutečně je nějaká pozitivní síla, zřejmě nikdy nebude měřitelná a nebude možné ji dokázat. To nahrává do karet skeptikům. Ti mají lidí věřících v zázračnou sílu kamenů za blázny, kteří věří jen placebo efektu.

Jak se minerálními kameny léčit?

Nejrozšířenějším způsobem je přikládání si kamene na postižené místo. V případě prevence nebo dlouhodobější léčby je vhodné nosit váš kamínek na řetízku na krku. Oblíbená je i jiná možnost a to pití vody, ve které byl dříve léčivý kámen. Dejte svůj kámen do sklenice na noc a ráno pijte vodu po malých doušcích, léčivé účinky by měly projevit poměrně rychle.

Odborník může poradit

Pokud se rozhodnete pro podstoupení petroterapie, jak se nazývá léčba kameny, určitě navštivte odborníka. Ti jsou především v řadách esoteriků a doktorů. Často se kameny léčí zánětlivá onemocnění, chronické bolesti či problémy pohybového aparátu. Mnoho léčitelů se však vyhýbá konfrontaci s nádorovými onemocněními. Kameny totiž vyzařují energii, která může na nádor působit i negativně. Proto raději vyhledejte specialistu, jinak byste si mohli zbytečně sami ublížit.

Nejen zdraví, ale i pozitivní energie

Léčivé kameny se nepoužívají pouze tehdy, když je již „něco“ špatně a je třeba „cosi“ léčit. Mohou například zútulnit váš domov a dodat mu pozitivní náboj.

 • Elektromagnetické záření z počítače v pracovně můžete například eliminovat záhnědou nebo topasem.
 • Do ložnice si dejte jantar či růženín. Jsou to uklidňující kameny, které pomáhají vzbudit vášeň. Dejte ale pozor, abyste je v ložnici neměli příliš. Velké množství energie vám totiž pak možná nedá spát.
 • Obývák je mimořádně vhodný pro vytvoření si jakéhosi „oltáříků“, na kterém budete mít své kameny, lupeny květů a vonné svíčky. Pokud nevěříte léčivým účinkům těchto kamenů, nemusíte se podobné dekorace obávat. Nic tím nezkazíte a jde o zajímavý designový prvek vaší domácnosti.

Přečtěte si více o léčivém působení kamenů.

Sponzorováno

Nezapomeňte, že každý kámen je třeba po jisté době čistit a nabít. Ty, které se nacházejí blízko elektroniky, nabíjejte častěji. Jde o propláchnutí kamene vodou a jeho následné umístění na slunci.

Minerální kameny a jejich účinky na zdraví

Pokud byste chtěli přece jen něco podobného vyzkoušet, na závěr vám přinášíme přehled těch nejpoužívanějších kamenů či minerálů:

 • Achát – ochranný kámen, léčí onemocnění očí, pomáhá proti krvácení, doporučuje se při chorobách kůže či trávení, zmírňuje důsledky kouření
 • Adulár – ženský kámen, pomáhá v těhotenství i při menstruaci
 • Akvamarín – pomáhá při dýchání, podporuje dobrý zdravotní stav, potlačuje hněv a depresi
 • Ametyst – kdysi se věřilo, že zabraňuje opilosti, dnes pomáhá při migrénách, bolestech hlavy, neklidném spánku a při léčení fobií
 • Diamant – odstraňuje toxické látky z těla, příznivě působí na močový měchýř, ledviny, napomáhá dlouhověkosti
 • Fluorit – pomáhá při bolesti zubů, zpevňuje kosti, pomáhá při chřipkách a zánětech
 • Granát – potlačuje pohlavní choroby, problémy s impotencí, pomáhá při sexuálních problémech
 • Jantar – vhodný při onemocněních dýchacích cest, žaludku, střev, očí, uší, revma
 • Křišťál – pomáhá při srdečních chorobách a vředech
 • Opál – pomáhá při očních onemocněních
 • Růženín – přináší pohodu a lásku, odstraňuje skleslost, léčí modřiny či jizvy
 • Smaragd – léčí žlučníkové a jaterní problémy a také problémy s trávicí soustavou
 • Tygří oko – pomáhá při nachlazení a astmatu
 • Topas – je účinný v boji proti strachu a depresi
 • Tyrkys – léčí všechny problémy v oblasti hrudníku a krku
 • Safír – přikládá se na čelo, přináší emocionální rovnováhu

TIP: Jak vybrat kámen podle znamení zvěrokruhu?

VIDEO: Léčivá energie kamenů

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva